Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Парламентарни избори - 25 юни 2005нови  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано28.05.05 12:29



Току-що говорих с българското консулство тук в Бон. Обадих се да се информирам каква е процедурата по гласуването за парламентарните избори на 25 юни в България (дали трябва да се подава заявление в случай, че някой реши да упражнява правото си на глас на идните парламентарни избори). Мъжът с когото говорих бе средно отчтив и любезен, като естествено не пропусна да отбележе, че той само изпълнява нареждания при констатацията ми, че е жалко, че гласуването може да става единствено лично на място в отворените изборни бюра в Бон, Берлин, Кобленц, Франкфурт и нататъка не знаеше в кой градове още. Той не бил решавал, имало си Народно събрание, имало толкова други проблеми!!?? Но как да е, кой ли го учудва. Значи, ако имате желание да гласувате и възможност да се намирате в по-горе споменатите градове на 25 юни преди това трябва да направите т.н. заявление, че желаете да гласувате, или по факс: 0228/35 82 15 или по телефона: 0228/ 36 30 61/55 с трите си имена по паспорт, ЕГН, настоящ адрес в Германия (чужбина) и постоянен адрес в България. Попитах в случай, че не го направя това заявление и на 25 юни въпреки всичко отида да гласувам ще бъда ли върната отговора беше много неясно формолиран "аамии не..не няма да бъдете върната", така че не знам колко може да се разчита на него. Изборното бюро тук в Бон ще бъде отворено на 25.юни от 6 до 19 ч.
Кой от вас смята да гласува за правителство на България на 25 юни?



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Авторbili (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 18:03



Blagodarq za infoto,tykmo si misleh da zadam vypros po tazi tema.



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: bili]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано21.05.05 01:13



Моля, с удоволствие!



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано21.05.05 02:00



Az сега виждам, че иzборите съвпадали с таzгодиШното ми посеЩение в България и може да намина преz иzбиратеното бюро, което обаче като се zамисля май не е добра идея, тъй като иzобЩо нямам вече представа кой кой е, както и да е? Имам адресна регистрация там, дали Ще ме има в списъците? Знае ли някой? Или трябва да им се обаждам предварително?



Тема ами има те там където ти е адреса нанови [re: Biba]  
АвторЛyдaтa Beнeтa oт БИГ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 07:36



гурба на личната карта: т.е. постояннен. Освен всичко друго ако гласуваш може да спечеиш от томбола: Мобилен телефон или нещо друго - дадени са 1 000 000 лв за това! по около 25 ст. на човек!
Иначе за паритите те са все сущите:
1. СДС - Демокрация
2. БСП комунисти
3. НДСВ цар който съсипа България и я върна на светлини гонид на зад ( пример здравната ти застраховка)
4. други Отлюспени или отлюспели се
5. ДПС - партията на турците, които наскоро станаха българи защото ако БГ е ЕУ страна на тях им е по-изгодно



Тема Re: ами има те там където ти е адреса нанови [re: Лyдaтa Beнeтa oт БИГ]  
Авторi o6te (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 10:00



Kostov nali napravil nqkakva ciganska partiq?

I horata ot "Parizki vesti" napraviha partiq "Byde6te" ili ne6to takova,te iskat da ima predstavitel na bg-te v 4uzbina v parlamenta,koeto e super.No neznam dali 6te sa v koaliciq s nqkoj i kogo.Ako sa v koaliciq s nqkoi neprokopsanici .......mmmm,neznam.

Drugi???



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
АвторBlLl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 10:22




България

--------------------------------------------------------------------------------
Кабинетът задели над 1 млн. лв. за агитация

Наделина Анева, Веселина Гарчева

Правителството си определи нови харчове преди изборите. Бюджетът ще олекне с нови 1 250 000 лв. за награди. До това решение се стигна само ден след като бяха отпуснати 2,2 млн. лв. на областните управители за техническата подготовка на вота. Бонусите са за стимулиране на гласоподавателите у нас и в чужбина. По два часовника или джиесеми ще получи всяка от 12 000-те секции тук и над 500-те в чужбина, а печелившите ще се избират на лотариен принцип. Според министъра на държавната администрация Димитър Калчев подаръците са дребни. Той е инструктирал областните за лотарията.
Печелившите ще се теглят според поредния си номер на гласуване до 3-4 дни след вота. Пълна неразбория цари около отчета на парите, заделени в специален фонд. Засега няма никаква яснота дали областните ще се отчитат пред себе си или пред Калчев. Губернаторът на Видин Мартин Дончев каза, че е чул за някаква томбола, но се чакали допълнителни инструкции. Колегата му от София Росен Владимиров пък смята, че формите за стимулиране тепърва ще се обсъждат.
Междувременно стана ясно, че Македония не е съгласна на нейна територия да се гласува. Все пак в посолството ни в Скопие ще има секция, тъй като приемаме това като мълчалив отказ, обясни Светлан Стоев, шеф на ведомствената комисия за изборите в чужбина.



Яzък zа парите.Можеха и zа не6то по-полеzно да ги дадат.Кogato стане въпрос zа докопване на власт в БГ - мяра няма.



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Автор HEnOXBATHA (BHuMaHue)
Публикувано21.05.05 13:40





вижте тук



Тема Re: Парламентарни избори - 25 юни 2005нови [re: Biba]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано21.05.05 14:44



Биба според мен е добре преди 25-ти юни да се информираш в консулството или някоя друга институция отговорна за протичането на изборити в чужбина. Въпреки че нали ти казах, че и мъжът с когото говорих от българското консулство не можа да ми даде точен и ясен отговор дали без подаване на заявеление ще бъда допусната да гласувам. Защо огранизацията никога не ни е била една от силните страни?! Тja, дет се казва (-: Относно това кой кой е, Биба, не се къхари - и при най-добро и силно желание да се информираш за това коя партия респ. кои кандидати какво, как, от кога до кога е/са прави/ли е безуспешно, понеже партийна програма никоя партия не предлага на евентуалните си избиратили, защото естествено не успяват да намерят време от караници с другите партии. Опитвам се от известно време да си направя някакво впечетление за политическото положение в България, четееки вестници, но за съжеление както казах без особен успех. НО естествено това не означава, че трябва човек да е безразличен и безучастен най-вече към това което става и ще става в българската политическа сцена, нали? Лудата Венета от БИГ в постинга си доста субективно и пословично е представила партиите-кандидати, но поне ИМА мнение и виждане, нейно си е и го изразява най-вече. Аз съм по-склона да подкрепя тезата "ако не знаеш какво искаш, то поне знеш какво НЕ искаш" и на този принцип можеш да упражниш правото си на глас, а не "аа, кво ме интересува кой ще спечели изборите, за кво да гласувам така и така не мога да променя нищо". Колко знаеха изобщо, че ще има парламентарни избори на 25 юни за правителство на България? Не много, Биба, сигурна съм. Тъжно е. Може би звуча ужасно наивно и нереалистично и четящите тук ми се смеят и си мислят "тая пък лудата", но ако не ние, то кой да чакаме за да се случи нещо изобщо?! Кой да чакаме да ни информира, ако сам не си направиш труда да се информираш?
Хайде, приятна събота и неделя! Надявам се, че не съм отекчила някой прекалено с "пропагандата" си (-:
П.П. т'ва бебенце не порасна ли? (-: Аз писах с ник famme преди време тук, само за припомняне (-:



Тема Nqkoj move li da mi kajeнови [re: HEnOXBATHA]  
Автор isis (новак)
Публикувано21.05.05 16:14



адреса на бюрото във Франкфурт?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.