Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Гласуване в Мюнхеннови  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 16:38



Привет на всички! Наближават избори, а най-неправилното нещо би било да не се гласува. Понеже българските политици до един се погрижиха да не постъпят гласовете на българите от чужбина в гласоподавателните урни (последен пример статия на в-к Монитор от днес), трябва здраво да се организираме и да противодействаме. Знае ли някой, дали в бългаското консулство в Мюнхен ще може да се гласува както преди по Блян-Виденово-време? Ако някой има информация, какво е направено досега и какво още е необходимо да се направи, за да се открие избирателна секция, моля нека сподели тук.



Тема Re: Гласуване в Мюнхен [re: Tинa]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано24.05.05 16:43



Записват на телефона на Консулството.
Трите имена по паспорт, ЕГН, адрес в Германия и адрес в България.
На мен не ми казаха, че не може да се гласува, напротив записаха ме и дамата каза .... до 25.06.

Това е, което знам.
Порови се малко в нета, че сега нямам телефона да ти го дам.



Тема Re: Гласуване в Мюнхеннови [re: sms_sms]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 16:50



Много ти благодаря, аз го имам телефона. Гласувала съм само веднъж от Германия и то много отдавна. Спомням си, че ни записваха данните едва след гласуването. Но може да се е променило. Ще им звънна утре, че днес е затворено и по тоя повод:

Честит празник!



Тема Re: Гласуване в Мюнхеннови [re: sms_sms]  
Автор HEnOXBATHA (BHuMaHue)
Публикувано24.05.05 17:16



аз прочетох, че може да се запишеш и чрез е-мейл, както и в самия ден на гласуване.



Тема Re: Гласуване в Мюнхеннови [re: HEnOXBATHA]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 17:26



Да и аз сега видях, че по-долу има тема Избори 2005. Там е даден линк към страницата на немското посолство в Германия и на нея има инфо, че е препоръчително да се регистрираш поне две седмици предварително, но не е задължително. А иначе консулството в Мюнхен си е официално изборна секция, така че няма страшно - можем да си дадем гласчетата. Дали обаче те някога ще бъдат взети под внимание и дали изобщо ще стигнат до България - това е друга тема.



Тема Re: Гласуване в Мюнхеннови [re: Tинa]  
Автор HEnOXBATHA (BHuMaHue)
Публикувано24.05.05 17:44



ами... можем само да се надяваме




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.