Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 20.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Заводите на БМВ в Мюнхен?нови  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 11:39



Здравейте
Става въпрос за следното:
Завърших немски факултете и имам предложение за работа в БМВ в Мюнхен
Не съм наясно със живота и порядките там,а и за заводите не зная много. Чувала съм, че има и други българи, работещи там.Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели.Езика го зная.
Но по отношение на работата, отношението към чужденците нямам впечатления. Ако сте минали по този път-дайте съвети.Мерси и лек ден



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
АвторБMB (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 12:46



Ако ако единствената алтернатива е да останеш в БГ идвай без да му мислиш. Няма да е зле и учебник по турски да си вземеш щото за БМВ немския няма да ти стигне.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: БMB]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 13:03



Плашиш ме...само турци ли работят там. Има ли переспектива за развитие?
Ти там ли работиш?Кажи нещо повече,ако можеш...Имам възможност за подписване на 6 месечен договор, надявам се, не на поточната линия...в отдела за ДВГ. Май ще се пътува и доста до Динголфинг, и до Грац
Пред голяма дилема съм



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано21.04.05 13:35



От някоя външна фирма ли ще те вземат или директно при БМВ?
Ако е второто можеш да си помислиш евентуално, но ако е първото и е само за 6 месеца е много малка вероятността да ти продължат договора. По скоро няма смисъл да си трошиш нервите. Повярвай ми.
Кой отдел точно ти предлага работата и в какво се състои?
Успех!



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: sms_sms]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 13:55



Работата ми я предлагат директно от БМВ. В София-ТУ имат договор за практика във заводите на БМВ И Мерцедес. Зная, че нерви и трудности ще има...но мисля да опитам. За в бъдеще това ще е добра препоръка, пък и малко да си отворя очите. По принцип в Бг работата ми е сравнително добре платена( за тук, разбира се) и някакви необичайни проблеми нямам.
Въпросът е, дали в по далечен план човек може да се реализира в тези заводи,или тъпче на място, защото всичко е свързано с доста разходи,все пак.
Както споменах отделът, от който получих предложението е свързан конструирането на двигателите в завода.
Мерси и лека



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторplam (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:09



Preceni.
Ako rabotata v BG te zadovoliava i imash perspektiva za razvitie, ostani tam. Tuk moje da vzemash poveche no ima mnogo stranichni faktori, koito ne sa za podceniavane. A i progresa shte ti e truden sred nemcite.
Tova e moe mnenie.
Triabva da si reshish sama, ne se vliiai ot nikoi drug!
Uspeh.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: plam]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:21



zavisi kolko ste ti plastat za tezi 6 meseca, kolko movesh da si spestish ot tqh ... az sum na vremenna rab. viza v de - dovolna ot zaplastaneto, dovolna ot uslovija na rabota no nedovolna ot perespektivite za kariera, zastoto nemcite se strahuvat za rab. si mesta, poddurjat se dosta i pochti nqmash shans. no puk ako precenish che sumata koqto ste spechelish ste ti svursi dobra rabota v BG i ste mojesh da si ja investirash ja v jiliste, ja v busines ja v nesto za sebe si - idi - poraboti, pridobii malko opit v chujbina specheli pari i se priberi - az taka ste napravja. uspeh



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: fen]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:27



Мерси за съветите
Ще говоря с шефа за неплатен отпуск, готин е и надявам да се навие.
Ще отида за 6 месеца, пък по натам...каквото сабя покаже. То е ясно, че за това време няма да забогатея.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано21.04.05 15:52



Е, ако е само за практика ... става, въпреки че никоя фирма не взима като референция практика или Werkstudententaetigkeit.
Не очаквай голяма заплата и имай предвид, че Мюнхен е доста скъп град, особенно що се отнася до жилищния проблем.
Все пак ти си решаваш, аз ти споделям само моя опит.
Поздрави



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 16:01



Ако си мъжко момиче отивай смело, работата в БГ можеш спокойно да я напуснеш - големите корпорации имат квота за жени в техническите отдели и винаги има свободни места. Ако се справяш криво ляво има голяма вероятност да ти предложат постоянен договор. Ако търсиш само перспективи то по-добре си остани в БГ - там перспективите за развитие в момента са най-големи от цяла Европа. Само дето пари няма. В Германия пари има колкото искаш ама перспективите са за тези чиито фамилии отдавна са напред с материала. Другите само бачкаме и си живеем живота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.