Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 13.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Заводите на БМВ в Мюнхен?  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 11:39



Здравейте
Става въпрос за следното:
Завърших немски факултете и имам предложение за работа в БМВ в Мюнхен
Не съм наясно със живота и порядките там,а и за заводите не зная много. Чувала съм, че има и други българи, работещи там.Ако някой знае нещо по въпроса, нека сподели.Езика го зная.
Но по отношение на работата, отношението към чужденците нямам впечатления. Ако сте минали по този път-дайте съвети.Мерси и лек ден



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
АвторБMB (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 12:46



Ако ако единствената алтернатива е да останеш в БГ идвай без да му мислиш. Няма да е зле и учебник по турски да си вземеш щото за БМВ немския няма да ти стигне.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: БMB]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 13:03



Плашиш ме...само турци ли работят там. Има ли переспектива за развитие?
Ти там ли работиш?Кажи нещо повече,ако можеш...Имам възможност за подписване на 6 месечен договор, надявам се, не на поточната линия...в отдела за ДВГ. Май ще се пътува и доста до Динголфинг, и до Грац
Пред голяма дилема съм



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано21.04.05 13:35



От някоя външна фирма ли ще те вземат или директно при БМВ?
Ако е второто можеш да си помислиш евентуално, но ако е първото и е само за 6 месеца е много малка вероятността да ти продължат договора. По скоро няма смисъл да си трошиш нервите. Повярвай ми.
Кой отдел точно ти предлага работата и в какво се състои?
Успех!



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: sms_sms]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 13:55



Работата ми я предлагат директно от БМВ. В София-ТУ имат договор за практика във заводите на БМВ И Мерцедес. Зная, че нерви и трудности ще има...но мисля да опитам. За в бъдеще това ще е добра препоръка, пък и малко да си отворя очите. По принцип в Бг работата ми е сравнително добре платена( за тук, разбира се) и някакви необичайни проблеми нямам.
Въпросът е, дали в по далечен план човек може да се реализира в тези заводи,или тъпче на място, защото всичко е свързано с доста разходи,все пак.
Както споменах отделът, от който получих предложението е свързан конструирането на двигателите в завода.
Мерси и лека



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторplam (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:09



Preceni.
Ako rabotata v BG te zadovoliava i imash perspektiva za razvitie, ostani tam. Tuk moje da vzemash poveche no ima mnogo stranichni faktori, koito ne sa za podceniavane. A i progresa shte ti e truden sred nemcite.
Tova e moe mnenie.
Triabva da si reshish sama, ne se vliiai ot nikoi drug!
Uspeh.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: plam]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:21



zavisi kolko ste ti plastat za tezi 6 meseca, kolko movesh da si spestish ot tqh ... az sum na vremenna rab. viza v de - dovolna ot zaplastaneto, dovolna ot uslovija na rabota no nedovolna ot perespektivite za kariera, zastoto nemcite se strahuvat za rab. si mesta, poddurjat se dosta i pochti nqmash shans. no puk ako precenish che sumata koqto ste spechelish ste ti svursi dobra rabota v BG i ste mojesh da si ja investirash ja v jiliste, ja v busines ja v nesto za sebe si - idi - poraboti, pridobii malko opit v chujbina specheli pari i se priberi - az taka ste napravja. uspeh



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: fen]  
АвторПътничka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:27



Мерси за съветите
Ще говоря с шефа за неплатен отпуск, готин е и надявам да се навие.
Ще отида за 6 месеца, пък по натам...каквото сабя покаже. То е ясно, че за това време няма да забогатея.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано21.04.05 15:52



Е, ако е само за практика ... става, въпреки че никоя фирма не взима като референция практика или Werkstudententaetigkeit.
Не очаквай голяма заплата и имай предвид, че Мюнхен е доста скъп град, особенно що се отнася до жилищния проблем.
Все пак ти си решаваш, аз ти споделям само моя опит.
Поздрави



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 16:01



Ако си мъжко момиче отивай смело, работата в БГ можеш спокойно да я напуснеш - големите корпорации имат квота за жени в техническите отдели и винаги има свободни места. Ако се справяш криво ляво има голяма вероятност да ти предложат постоянен договор. Ако търсиш само перспективи то по-добре си остани в БГ - там перспективите за развитие в момента са най-големи от цяла Европа. Само дето пари няма. В Германия пари има колкото искаш ама перспективите са за тези чиито фамилии отдавна са напред с материала. Другите само бачкаме и си живеем живота.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 16:27



naj dobre si vzemi otpusk v bg za da si se vurnesh na rabota posle.
nameri poznati ili nqkoi da ti pomogne s nastanqvaneto v munchen - skupo e. ako imash prijqteli da si delite naem nai-dobre. ako bmw imat slujebni apartamenti za gosti - ja pitaj kato te vikat tam vse trjqbva da ti pomognat da se naredish. te sa goljama firma i vse si imat nachini - za klienti, gosti, obuchavasti se. pitai iskaj ne im se kosi.
A na parite ste im namerish mjastoto :) ste imash susto spomeni, vpechatlenija i opit koito nqma da sa za izhvurljane :)



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: kk]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 16:30



pari v izobilie :) kade gi vidja ? az kato gledam s kakvi tempove se uvelichava broja na frenskite koli po nemskite ulici i na starite nesmski koli ... i na dupkite po ulicite ... i na prosjacite i na nenormalnite i na nedovolnite ...



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: fen]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 20:05



Пари в изобилие има - за какво мислиш толкова народ се бута за насам, верно че изобилието е по-малко от това преди 10 години но това не променя нещата принципно. Пенери винаги е имало, има и ще има както и ненормални - животът е все по-динамичен и не всеки издържа за съжаление. Какво общо имат дупките по улиците и пенерите със възможността да се изкара някое евро тук не ми е ясно?



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
АвторGerda (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 20:21



Kak pak taka te nameriha da ti napraviat dogovor za praktika?
To v DE niama drugi za tazi deinost ili?
E, v DE im 5 miliona bezrabotni, kade sme tragnali?!



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Gerda]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 09:49



ja stiga zavist. ako momicheto e dobur spezialist i se e izjavilo po njakakauv nachin ste ide na praktika zasto ne? na firmite im trjabvat sposobni hora a ne koi da e galmuk ot spisuka s bezrabotni koito po nemskite zakoni ako se okaje pulen nekadurnik ne mogat da go izrinat ot rab. mjasto s godini.
i otgore na vsichko pri praktika se prilagat drugi pravila otkolkoto pri zaemane na rab. mjasto - ne ti li se struva che BMW mogat naj dobre da si precenjat?



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: kk]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 09:52



az ne znaeh che govorish za njakoe evro - az mislih che govorish za mnogo evro - a do mnogo evro veche ne mojes lesno se dokopa ot tulpa obedneli nemzi.
a za njakoe evro njama da si napravja truda i zadnika d si mrudna za nemzite puk kamo li da se borichkam. ako ste se borichkam ste si hodja v BG.
momicheto govori za praktika -ste sa mu polezni tezi 6 meseca spored men puk i ste ostane spomen za zjal jivot



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторwute (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 20:27



Точно така.Това е една добра инвестиция 3а в бъдеЩе.Не3ависимо от това дали Ще останеШ там или Ще отидеШ на друго място, опита и препоръката от БМВ само Ще са ти от пол3а. Хич не се колебай.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 19:12



Пьтничке стой си в Бьлгария. Какво значи, че си завьршила бьлгарски ТУ - немски факултет и какво разбираш от двигатели. Виждала ли вьобще двигатели. Знаеш ли за програмите ERT , NHR 8 и други , които са за проектиране на двигатели.
Лично познавам много от твоите преподаватели от немския ти факултет. Те са на светлинни години назад от това което е в Германия, че колко от тях вьобще говорят немски и следят новостите в Германия. А да не говорим за немците, които да идват в Бьлгария да Ви преподават, това са т.н. доценти, но не и преподаватели от ВУЗ.
Това ти го казва човек, който е завьршил ТУ - Берлин и който работи сред немци. Имаш предложение за работа, ти чувала, че трябва да имаш разрешение за работа в Германия. Знаеш ли колко безработни има в Германия и то немци и ще вземат една бьлгарка. Не се заблуждавай и не заблуждавай себе си с глупости.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: wute]  
Автор sms_sms (лигла)
Публикувано24.04.05 21:31



Както казах, препорката не важи, щом става въпрос за практика.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: 111]  
Авторplam (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 10:04



E, vse pak tia triiabva sama da reshi.
Ako ne si gubi miastoto v BG i samo se kasae za praktika polojenieto e malko po-razlichno. No chovek nai-dobre se uchi ot greshkite si. Poniakoga te sa dosta skapi ... no takav e jivota.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: 111]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 10:32



Недей да говориш така - Ако другите отрасли се развиваха така както двигателите с вътрешно горене още щяхме да сме 100 години назад. Немците така и не можаха да пуснат хибриден автомобил в производство да не говорим за нещо по ефективно от 20те процента. Немските преподаватели един кьорав интеграл не могат да решат на бял лист, затова им трябват компютърни програми ... Естествено програмите не са годни за нестандартни неща когато не си в състояние да провериш резултата даден от програмата. Безработните немци са такива защото нямат желание и акъл да работят, не защото няма работа. Средното време за заемане на място на специалист е година-година и половина нищо, че има толкова "безработни"



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
АвторGerda (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 19:37



Прочетох и двата ти поста, тръгваш с мен със забележката " ja stiga zavist". Къде прочете при мен завист?
Съвсем е редовен въпроса ми как е успяла да получи договор за практика, било е уредено е от българите или самите германци са я "намерили"?

А сега до теб - не е хубаво да твърдиш за " обедняли германци". Предполагам че ти е известно, че и най бедния германец получава месечно над 1.000 лв.
Така, че предполагам че е възможно да си искал друго да кажеш.

Нека да отиде момичето (щом има тази възможност), да погледа не само заводите, но и живота в Г/ я. Ако не иска да спестява всичките си пари, да поразгледа и страната, която хич не я "тъпа" и хората също не са "тъпи" както някои наши сънародници ги описват. Има много да се види и много да се приживее. Зависи с кой и кои ще си използва времето си!
И тогава сама да си изгради мнение за стопаните, градовете им, начина им за живот и не най накрая и за пройзводството на BMW.
Добър път и приятно прекарване.

Отговарям на някои други "специалисти" във връзка за безработните.
Не е верно, че има 5 милиона мълзеливи живеещи в Гя. Може би един минимален процент от тях са паразити, но повярваите ми, също никой от вас няма да пренибрегне разликата от 1.000 - 2.000 лв и повече на месец. Така че който си е загубил по някаква причина работата си, се стреми колкото си може по скоро, да намери отново работа.
Така че има много тендиционни и неквалифицирани мнения, които не отговарят на истината.



Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 20:13



Момичето писа че е завършило ВМЕИ а такова животно като безработен млад работлив и умен инженер в Германия няма. За разлика от България.
А въпросните 5 милиона дето са умни и работливи ама са имали лош късмет да останат без работа никой не им пречи да почнат собствен бизнес - арбайтсамта даже го подпомага. Ама за какво да се потиш, като както пишеш социалната помощ е 4-500 Евро отделно държавата ти плаща жилище, мебели дрехи и т.н. Комунизъм изобщо - в БГ не успяхме да го построим но тук вече работи.



Тема Re: За Fenнови [re: kk]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 09:03



ako si mislish, che socialna pomosht ot 500 evro ti reshava problemite i ti osigurqva dobyr jivot...hmm.. naivno mnenie! da si chuval/a neshto za 1 euro job? ili za jiznen minimum? ako imash skypa kola naprimer ili skyp televizor ili golqmo jilishte mogat da te nakarat da gi prodadesh ili zamenish s po-evtini ili obiknoveni. poznavam hora, koito zaradi lichno imushtestvo poluchavat pomosht ot po 200 evro... ela jivei tuk s 200 evro - pyk dori i ako imash bmw5, a ne citroen...



Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 10:16



blagodarja za postinga spezialno za men :)
Vij sega az jiveja na edna ulica s golemi kusti na po 3 etaja v koito jivejat samo nemci - schitaj ne jilisten kvartal s blokove ili nesto podobno ami kusti s nemci ... spokojno mjasto - na ulicata jivejat glavno pensioneri, njakolko bezrabotni pijanici, njakolko semejstva koito si otglejdat nenormalnite (s uvrejdanija) veche otrasli (20-30 godishni) deca i drugi takiva ... e poneje ot 3 godini jiveja tam poznavam naselenieto - ot vsichki rabotim samo nie s muja mi, na hazijajkata dusterjata, i tuk tam po njakoj da raboti no glavno naselenieto ne raboti!
stojah bolna v kusti tazi zima 1 sedmica i gi nabludavah edva li imashe razlika mejdu delnichen den i nedelja ... vsichko si beshe po kustite i si roveshe v gradinkite i si lafeshe po prozorcite...
i koj izdurja vsichko tova? znaesh li kolko danuci i osigurovki plastame na mesec?



Тема Re: За Fenнови [re: hmm]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 10:19



a na semeijstvo s 2-3 deca i dvamata bezrabotni visjasti po cial den za pomosti da ne mislish che im davat samo 500 EUR ? njakoi bese izchislis che daje edno takova sem. izkarva poveche pari ot pomosti tkolkoto ako muja raboti.



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
АвторGerda (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 04:48



Мила,
сигурно си права, защото както се разбира, ти живееш в беден квартал със социални жилища. Не виждам нищо лошо, всеки според възможностите си.
Така мисля защото как иначе щяха съседите ти- безработните пияници да си плащат наемите.
Болни деца има навсякъде по света и това не е нищо изключително. Както знаеш преди години в ДЕ , поради вземане на едни Antibabypillen се получил този "фал", че някои деца са били родени с недостатъци.
Според теб излиза, че от цялата улица само вие двамата и още няколко други сте в ред.
Аз мисля, че дори и в Котбус, Гьорлитц или Франкфурт ам Одер няма толкова много не работещи- цяла улица само безработни и пенсионери. На я.
Не ми се сърди, но въпреки всичко не успях да разбра точно каква ти беше критиката.

"i koj izdurja vsichko tova? znaesh li kolko danuci i osigurovki plastame na mesec?"

Е ние сащо ги плащаме и това са повече от 1/3 от брутото и то вече от доста дълго и знаем точно защо и не протестираме. И причината и следната-
Пенсионерите са си плащали през целите години на работа данъците за да получават добри пенсии. На другите също са им отдържали достатъчно пари ( както и на теб и на мен) за това, че ако ( да не дава Господ) останат на улицата да получават помощ - значи и те са плащали за осигуряването си при попадане в неприятна съдба. За тези неща е необходимо да има човек чувството за солидарност и разбирателство. Това е като застраховките ти за жилище, коли, за живот и рехтшутц, Унфал и пр. - Абзихерунг!

Някой по нагоре се опита (съвсем неточно) да обясни кой какви пари получава и да си продават колите и ТЕЛЕВИЗОРИТЕ - това са или лъжи или неосведоменост. Същото е и с 1 € Job - за кой е това мироприятие? Какво е целта му?
Никой няма да те накара да си продаваш телевизори или покъщина - глупости.
Този същия не разбира изобщо че ДЕ не е БГ и предложението му " да се направят зелбсщендиг" е глупост защото то не е играчка - днес почвам (ама какво?) и утре се отказвам. Престави си нови 5 милиона частници - в коя насока?
В Германия наивността се наказва и знаете ли колко много са затънали в борчове, защото не могат да си получат вече изработените пари, а това води до банкрот.
Така, че всеки може да си говори каквото си иска, но действителността си е по друга.



Тема квота за жени?!нови [re: kk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.04.05 08:04



на къде върви света!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:21



в Германия бизнес се прави много по-лесно отколкото в БГ защото има много повече пари в държавата, единствено бüрокрацията е значително повече но това не е проблем. Ако не знаеш държават сибсидира до 50% от инвестициите на стартиращи фирми в някои земи. В БГ няма такова животно - всеки се оправя както може. Отговора защо не става се крие във въпроса "ама какво?", който много като тебе си задават - тук трябва 10 пъти да си вържат гащите за да почнат да правят нещо. Аз ще ти кажа - има хиляди начини да се започне собствен бизнес със съвсем малки инвестиции (проверено на практика) ама трябва да се работи и чете по повече от 10те часа на ден, а за тези на социални помощи тази мисъл е кощунствена... В БГ казват залудо работи, залудо не стой ама тук не го споделят. Че има улици само с безработни и пенсионери мога да го потвърдя и не само в изброените градове но предимно в източна Германия, логично в Мюнхен и Щутгарт няма да има такива щото ще банкрутират както ти казваш.



Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:24



beden kvartal sus sozialni jilista - vseki ima razkosna kusta na po 3 etaja i BMW ili mercedes pred vhoda i dekar dvor ?????? a nasata hazjaika ia i to 3 kusti na po 3 etaja s dvorove ednata dava pod naem ????? sozialni jilista hajde stiga be !!! ti vjarno si goljama gadatelka - ne az jiveja v kvartal s bogati ednofamilni kusti pulen sus vsjakakvi pensioneri i kakvi li ne koito ne rabotjat - LUXXXX
Samo na nasija apartament ot 70 kwadrata naema e 500 EUR na mesez mnogo sozialno.
Drugi umni idei da imash????



Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:26



na men danuka ne mi e 1/3 ot brutoto a mi 52% i muja mi susto. Ta da ti kaja che na mesez plastame tochno na 5 takiva murzelivzi po 100 EUR pomosti samo s nasite danuzi!



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:26



1000 EUR izvinjavaj



Тема Re: За Fenнови [re: Gerda]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:28



idejata na njakoj che samo chastnija bisnes moje da im resi problemite e mnogo tochna problema e che powecheto gi murzi da se hvanat i da rabotjat zdravata ili gi e sube.



Тема Re: За Fenнови [re: kk]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:30



10x



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
Авторhmm (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 13:31



nqkoi beshe izchislil...koi e toq nqkoi? kolko i kakvo tochno e izchislil? dai cifri...

moga da ti kaja, che s promenite v zakona naistina im reznaha ot preimushtestvata. dori i semeistvo s 2 deca da ne vzema 500, a 2x500 + 300 detski nadbavki - pak ne e mnogo, vqrvai mi. za student ili bezraboten bylgarin zvuchi kato komunizym, ama ne e...

teq izchisleniq deto si gi pravqt bylgarite sa vinagi mnogo interesni. kato naprimer nadnika na germancite. V bylgariq se smqta, che dnevno tuk se pechelqt (kato obiknoven slujitel naprimer, tova znachi sredna ryka, ne govorq sa super specialist) minimum 100 evro! no eto ti edno izchislenie - arbeitgeberbelastung ako e 2500 evro , to bruttogehalt ti e 2100 ot koito vzemash chisto 1300... no po kniga i statistika dneven nadnik e nad 100 evro... hm... tova otnosno izchisleniqta.



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: kk]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 14:44



111, програмки като тия дето цитираш УМНИТЕ хора учат бързо и лесно и това ти го казва човек, който може да пише такива програмки и между другото е програмист. А и момичето затова и отива - да се научи. За светлинните години между бг и де образование, просто не си прав, защото зависи от човека. И аз завърших в де. Имах както супер умни, така и тъпи немски състуденти ... Мисълта ми е просто да не деградираш образованите на другите за да се чувстваш голяма работа. Психолозите си имат много добър термин за такова явление... Ако се разходиш малко из по-западните държави като щатите, канада, австралия, ще откриеш, че и те страдат от същата мания да се възприемат като голяма работа и че тогава на твоята ТУ-Берлин диплома се гледа като на дипломка. Просто ми е писнало да гледам хора дето се крият зад университетски дипломи и се възприемат като Айнщейн а нищо солидно не могат да направят. Така, че Пътничке, забрави какви ти говори 111. Върви и виж свят - сигурно няма да ти хареса толкова колкото се надяваш, но като мине ще осъзнаеш, че си направила правилния избор.



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
АвторГepдa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 12:52



Драга Фен,

какво са 500€ на месец? Това за теб много пари ли са ?
Съжелявам ако все още твърдиш, че останалите без работа са мързеливци. Значи все още не си разбрала ситуацията в Гя. Остава ти един изход и той е, ако си в БГ, няма нужда да плащаш тук за "мързеливците". И ако не сте тук- двама от тях ще имат работа. Никой на този свят не е незаминяем!.
Аз също плащам ДОД 52%, но дохода не ми е 1.000€ или 5.000 €, ако не знаеш, тези проценти се плащат когато дохода е много, много по висок от това което ти си го представяш и най много 15 % от живеещите в ДЕ са в тази норма! Извинявай много.
Би трябвало да си много щаслива, ако си в състояние въз основа на висотата на ДОД си да ги плащаш тези 52 процента. Сигурно и на теб тогава кмета на града ще ти донесе голям букет цветя и да ти благодари, че по този начин "огромно" подпомагаш на града.
А човек със средно до ниско възнаграждение му се удържат както писах средно едно 1/3 от брутото, като вътре е и кранкенкасе. Личните застраховки и пр. не спадат към удръжките.



Тема Re: За Fenнови [re: kk]  
АвторГepдa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 13:34



КК,
много написа, но да ти кажа право, не видях никъде отговор на въпроса ми.
Какво са виновни германците, че имат и пенсионери които са си изработели пенсията си. Нищо - това е справедливата привилегия - работил добре и ще му отзвучи живота му също добре.
Сега ще си повторя въпроса " ама какво"? В него не се крие наивноста на "дай да опитаме нещо", а се крие сериозността на профисионалността. Това значи че в никакъв бизнес не се влиза като в кръчма или в кинотеатър - влизаш и излизаш без отговорност, просто хей така! Това е свързано с проучване на "маркта". Въпроса ми е, с какво да се захване човека, така че да не е веднага "осъден" ( форпрограмиран) на банкрот още преди да е започнал! Ти не ми писа поне една , две от хилядите ти възможности.

В БГ дори и притежателите на сергии са вече "президент на фирма".

В кой отрасъл ще си отвориш в ДЕ бизнес? Още веднъж пиша, как го виждаш ти 5 мил. нови бизнеси. Не те знам къде живееш и с какво се занимаваш. Погледни в Индостри и Ханделскамер - днес започват 100 нови фирми, а утре 120 са в банкрот поради много причини едната от които е и цалунгсморала - заявката се прави, но не се заплаща. Сега си ти!
Може би българската бюрокрация да е по голяма ( но тя се откупвала) и в ДЕ да има повече пари, но ти не смяташ че тези пари се раздават на сулю и пулю хей така без отговорно и без последици? Не приятел нищо на става на "зула". Отиде и опитай да ти дадат кредит за нещо и да нямаш СИГУРНОСТИ
Ще се радвам ако можеш да дадеш примери и факти.
Това не ти го разбрах Че има улици само с безработни и пенсионери мога да го потвърдя и не само в изброените градове но предимно в източна Германия, логично в Мюнхен и Щутгарт няма да има такива щото ще банкрутират както ти казваш.
ОК , приятен ден!



Тема Re: За Fenнови [re: Гepдa]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 14:12



razlikata e che prezidenta na sergija v BG raboti za da si specheli hljaba a bezrabotnija v DE si sedi na terasata i pak si ima kakvo da jade bez mnogo da se kosi.



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
АвторГepдa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 14:52



Точно така е. Сергиджията не е правил нищо друго освен стои цял ден и да предлага "билиг кич", а изпадналия в безработица си е заслужил и изработил парите, които ще получава при нужда като социална помощ. Ако и ти изпаднеш в тази ситуация и на теб ще ти ги дават.
Има една приказка : "голям залък преглътни, ..............".

Аз се надявам, че си разбрала цялия ми пост - и как става с процентите в дънъците за да се по успокоиш.



Тема Re: За Fenнови [re: Гepдa]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 15:10



razbrah da che 500 EUr za teb nisto ne sa a za men sa sledva che mojesh na mesec da mi davash tezi nisto i nikakvi parichki samo da sum stastliva .... na teb samo udovolstvie ste ti napravi
i drugoto mi stana jasno che palstam da se razkrasjava gradcheto kadeto prebivavam prez nostata (speiki) sutin minavajki za rabota i vecher kusno kogato vsichki magazini zatvoreni - vrustaijki se or rabota ...
az ne mislja che kojto raboti v sustnost ima vuzmojnost da se radva na krasotata kojato e suzdal a se radvat tezi koito ne rabotjat i po zjal den visjat v gardinkite ...
e sega veche sum spokojna blagodarja



Тема Re: За Fenнови [re: fen]  
АвторGerda (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 22:12



Добре драга Fen,
нека да не спорим и да се дразниш след като се разминаваме в мислите си.
Разбира се, че не исках да те обидя, но ние мислим много различно т.е. дори нещата които ти обяснявам не идват реално до теб. Предполагам, че си още много млада и си отскоро навън ( което не е лошо). Иначе щеше да си представиш, че хубавото ( чистотота и уреждането - не става въпрос само за градинките, а всичко друго е вътре като улици , смет, фасади и пр.) на един град може да се види също и на края на седмицата. Това което например на БГ 7 дни липсва.
За данъците и удръжките не се дразни - това са законни положения и държавата си знае ( от панти век) какво да прави с тези средства. Тези закони съществуват много преди ние да сме дошли тук.
Ти когато си започнала работата си са ти обяснили за удръжните и ти си се съгласила с тях.
Мога само да те посъветвам ( ако смея), ако ви се искат повече пари, направете като стотици хиляди германци и милиони други по цялия свят да си избирете едно второ допълнително занимение. Поне в ДЕ има десетки директни и структурни Фертриебсмьоглихкаитен чрез които можите да си подобрите бюджета си.
Като не мога да изменя законите ще се постарая да си подобра доходите си!
Успех и не се сърди



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 23:15



Super, mnogo e prestizno da se raboti tam.
Gradut e skup, no te sa Weltmarktfuerer i plastat dobre. I kakvo ti prechi da probvash.
Otnoshenieto kum chuzdenzite e sustoto kakto kum drugite koito rabotiát tam.
konzernut e otdavna multinationalen, interesuva gi kak si vurshish rabotata...



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 23:16



Kakvi turzi be, za inzinerite govorim ne za mechanizite, nali ?



Тема Koi kak se spraviaнови [re: skr]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 23:24



....БМВ щом са я поканили значи има отлични оценки а не че се справя криво ляво както отбеляза един завистлив Мачо.

Ама- ха...

Колкото до развитието точно в такива фирми има възможности за развитие защото те пишат историята.

Успех!



Тема Re: Koi kak se spraviaнови [re: skr]  
АвторGuro (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 05:03



Are ve SKR, koi v DE go interesuvat "otli4nite" balgarski ocenki? Do tam sa stignali 4e da im triabvat student4eta da im upriavat koncerna. E ga ti naivnite "misliteli". Sa momi4eto oba4e 6te e ot polza i vsi4ko drugo e samo bla-bla-bla!



Тема факултета на Университета Karlsruhe в Софиянови [re: Guro]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 14:37



Тя ти каза че е завършила факултета на Университета Karlsruhe в София.
Т. е има диплома от втория Университет в ранглистата Maschinenbau за Германия.
(след ТУ Stuttgart)
Мъжа ми(Др.Дипл.- Инж.) беше лектор там тъй че съм наясно.
Имаш ли такава Диплома със съответните оженки и практика и кратко следване (напримар 9 семестъра) фирми като БМВ те лапват веднага и хич не питат българин ли си, жена ли си и такива простотии...



Тема Re: Guroнови [re: Guro]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 16:13



"Do tam sa stignali 4e da im triabvat student4eta da im upriavat koncerna"

Pak izkluchitelno tupo razsuzdenie,
Putnichka ne e studentka, i ne ia vikat da upravliava konzerna a da raboti po spezialnostta si - inziner.



Тема Re: skrнови [re: skr]  
АвторPutnichka (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 20:34



Da, skr, tochno taka. Blagodarja ti



Тема Re: Putnichkaнови [re: Putnichka]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано01.05.05 18:02



Много успех ти желая !
Няма начин да не ти хареса там!

Мазду другото при Porsche имаш една колежка от факултета ,
Fr.(Dr.?) Dipl.- Ing. Поля Löcher се казва..

Колкото и да им е тъжно на всички така наречени мъже , които най обичат да разправят как от жените инжинерки не ставало...





Тема Re: Putnichka (za dogovora )нови [re: skr]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано01.05.05 18:19



Отворих още няколко постинга и не мога да се начудя на злобата , зависта и простотиите избълвани там гарнирани и c категорична некомпетентност.

Основно ме подразних "категоричните изказвня" че повече от 6 месеца нямало да ти продължат договора???!!!
Ми те за какво да си губят времето да те въвеждат в работата и колегите да се аранжират с теб ако няма да ти продължат договора ? Абсолютни глупости!

Това е обичайната практика навсякъде и за всеки за да може ако личността му(да не се бърка с проф. компетентност) пречи на работата в колектива да могат да го освободят. Има се предвид ако е избухлив, не може да общува приветливо с хора и такива Социални компетентности....

Напротив щом ти предлагат 6 месеза а не 3 това е много добър знак.
Съветвам те да видиш из интернет статистиките за заплатите в бранша за Bayern и д а искаш тавана (за твоя стаж и позиция де)
с довод че Muenchen е много скъп град...и там виж още какво препоръчват експертите за VG

PS: Fr. (Dr.?) Dipl.- Ing. Polja Loecher iskax da kaza odeve..
Chao zasega! I ne gi sluchai tezi zavistlivzi!



Тема Re: Заводите на БМВ в Мюнхен?нови [re: Пътничka]  
Авторskr (Нерегистриран)
Публикувано01.05.05 22:45



Ако нямаш жилище пиши ми на емейла - gveleva@mail.bg
мога да ти кажа как става ...
Една приятелка учи в Муенчен и може да ти помогне да минеш по евтино в началото докато си намериш апартамент.
Ако имаш някави други въпроси и няма кого да питаш може да ми пишеш на емейла сте гледам да ти помогна с каквото мога...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.