Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Vseki s problemite si...SVATBAнови  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано03.02.05 09:50



Do vsi4ki , koito sa ima li podobni problemi...HELP!F1!POMO6T!
Priemam vsiakakvi saveti otnosno situaciata.A tia e : 6te se omujvam za priateliat mi, toi e nemec i predpolagam 4e vsi4ki, koito sa bili v podobna situacia znaiat kakvo hodene po mukite e.Kato 4e li niama da se jenim ami 6te pravim atomni bombi ili ne6to takova....Ta.... s dve dumi s grajdanskata svatba kato 4e li se opravih me - tuk 6te ia pravim, no carkovnata ven4avka si e .... goliama razpravia.Az iskam v Bulgaria, toi su6to ama toi e krasten v katoli4eska 4erkva i koito i da pitam razli4ni otgovori 4uvam.Niakoi znae li kak stoi tozi vapros i kak nai leko se re6ava?Ta neka ako niakoi ot vas ima jelanie ili opit ili prosto niakoia dobra ideika da e spodeli...Predvaritelno mersi

Smiah, smiah...


Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBAнови [re: surfline]  
Авторpl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 11:24



Ne moga da razbera kakvo mu haresa na toia nemec.
Izglejda si e izigral roliata dobre.



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBAнови [re: surfline]  
АвторBлaдиka (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 12:13



Църковната можеш с чиста съвест и да я пропуснеш - няма юридическа стойност. Поживейте си няколко години и ако всичко е наред можете да си направите една. Не искам да съм лош пророк но доста малък процент от тези бракове оцеляват повече от необходимият срок за взимане на паспорт - просто невестите не издържат на някои късно проявяващи се, типично свински прояви на местните кавалери, срещащи се у 90% от тях. Все пак късмет! Италианци и испанци са еднозначно за предпочитане (някои са по-добри от българите)



Тема BLAGODARIA za savetite... [re: surfline]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано03.02.05 13:02



Mnogo blagodaria za nahod4ivostta.Ama purvo nie jiveem zaedno ot 4 godini i se poznavame ot 7Prestoiat mi tuk ne e zavisim ot brakut mi.A dokolko kakvo mu haresah :zelenite o4i i malkia zad..kNo i na nego ne mu e lesno da jivee s 4istokruvna balkanka

Smiah, smiah...


Тема Re: BLAGODARIA za savetite...нови [re: surfline]  
АвторNe gi slu6ai (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 13:30



Ne gi slu6ai tesi 6ovinisti ( Chauvinisten). Ni6to ne razbirat ot jivota navan BG-to. Koito ne moje da nau4i ne6to novo, da se orientira evropeiski i pretindira 4e samo balgarskoto e nai sviasnoto e...... TAP, mnoooooogo tapi4ak, abe kdkvo da ti kaja - toi e savsemmmmmmm TAP. Nikoi ne moje da mu pomogne.

Ti razsajdava6 pravilno - samo taka!!! Mnogo 6tastie i si napravi dve svaтbi edna Orthodoxsen,- und eine Katholischenhochzeit



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBA [re: surfline]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано03.02.05 14:33



За църковният брак не мога да ти кажа нищо, защото ние тази подробност я пропуснахме (една дъндания ми беше достатъчна), но ще е най-добре да питате в църквата, в която смятате да се венчаете и каквото ви кажат там- това ще е, иначе наистина може да получите 10 различни отговора и пак да не знаете какво да правите.
Пък в краен случай го прекръстете младоженеца и като положителен страничен ефект няма да плаща повече църковен данък в ДЕ
Весела сватбва и по-малко се ядосвайте на бюрокрацията..

Редактирано от Biba на 03.02.05 14:34.



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBA [re: Biba]  
АвторBлaдo_Bapнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 14:58



Здравете,
Истината ,че църковния брак няма Юридическа стойност е вярна е вярна за Германия,но не и като цяло.
В някои страни си има пълната стойност (примерно в Шотландия) и въз основа на църковния брак после просто ви регистрират като семейни.
Специално ние с жена ми се оженихме в посолтството в Берлин.
Тя искаше църковна свадба в БГ Православна църква.
ЕМи нямаше такава..гръцка имаше,ама като не знаем гръцки ;-)
И не исках да бавя тази стъпка,която беше много важна и за мен.
Тогава намерих една църква ,където се говори англииски..(Била е отворена за американските военни в Hessen),където направихме така наречената църковна венчавка.
То всъщност стана една събота и бяхме само двамата с жена ми и пастора- един американец.
На нас не ни искаха ,но ако отидете в католическа мисля,обаче че на мъжа ти ще му искат удостоверение,че плаща данък.
Пък ако мъжа ти знае български може и в БГ да я направите.
Много щастие ви пожелавам.



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBAнови [re: Bлaдo_Bapнa]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано03.02.05 15:13



"Пак ако мъжа ти знае български може и в БГ да я направите

Ами аз доколкото разбрах, те поначало си искат да я правят в БГ (църковната), а и не мисля, че трябва да знае български мъжа й за тази работа, нали знае за какво става въпрос, не вярвам да го преметнат нещо човека (или има наистина някакво изискване да се знае езика на който се проповядва...?)



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBAнови [re: Biba]  
Автор sms_sms (_грешна_)
Публикувано03.02.05 15:15



ако не го знае, трябва да има преводач



Тема Re: Vseki s problemite si...SVATBAнови [re: sms_sms]  
АвторBлaдo_Bapнa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 15:24



Е..по принцип от него зависи,дали ще се навие.
:-)
може да изкара един бърз 2-седмичен курс.
Пък и щом сте живели заедно от доста време поне едно "ДА" ще може да каже :-)
Тук в Хесен немците вече си ползват българското "Нее"...сега остава да ги научим и на "Дааа"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.