Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 23.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: navy]  
АвторGeorg (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 23:20



Драги Navy,

може би и да имаш право в изказването си, ама доколкото си спомням, бяха разтреляли някой си българин притежател на 7 милиарда $. Така че парите са си още там и недей да плачиш и ти на чужд гроб.
Радвам се наистина много, че безработицата в БГ е по малко от тази в Германия, но щом си така добре запознат, тези безработни имат най ниския си доход от 1.000 лв. месечно. Какво да си говорим още и с кой да се сравняваме още.
Не ми пишеш, че в Германците събраха на бързо по вече от 200 милиона € за да помогнат в Азия. Еее знам, че Г-я е 10 Х по голяма от БГ - значи за БГ ще са достатъчни само 40 милиона лева.
Всъщност не ми е ясно защо си в Гя. На мен като не ми хареса филма, си излизам от киното.
Ние можем да направим едно споразумение: ти си живееш в БГ- там е по хубаво за теб, а пък аз ще си живея тук в моята родина и няма зaщо да съм Arschlecker. Така всеки ще е със симпатиите си. ОК?
Аз навремето възхвалях Бг и хората й като мои Гастгебер.



Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 10:58



a ti chetesh li i drugi forumi ... naprimer ima njakoi postingi za sustojanieto na bulgarskite bolnizi - mrasotijata i mizerijata v tjah, za pravosudieto i prestupnostta ... i t.n. Ako smjatash che jivota ti ste mine samo na putja pred Hemus v djip ... ami dobre priemam ti mnenieto , no kakvo ste pravish ako se razboleesh i ste se razhojdash li spokoino s dezata si v parka bez da te napadne narkoman ????
Tova koeto vidjah po novinite za Azija bese ujas da no bolnizite im bjaha 100 puti po - chisti i oborudvani ot nasite.
Ei tam e problema - bulgarina gleda samo sobstvenite si nesta a obstite ... ne go interesuvat a kato mu potrjabvat hodi da mrunka i da se oplakva.



Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: Georg]  
Автор navy (PhD)
Публикувано07.01.05 14:54



Нещо не си наясно- аз съм в БГ вече близо от половин година. Така че кротко.
И ако можеш пак прочети - говоря за по 150 милиарда евро на година, т.е. за 10 години (тогава бях в БРД и го казаха по АРД) за изсипани 1 500 (хиляда и петстотин) милиарда евро. Какво тук значат някакви си 7 милиарда, които ти на всичкото отгоре доколкото си спомняш най-вече си бил чул!
Но за споразумението нямаш никакъв проблем, драги Arschlecker!

Our enemies are SIX FEET UNDER


Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: navy]  
АвторGeorg зa Navy (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 16:48



ОООоо , Navy, извинявай- незнаех че си избрал правилния път живота си. Разбира се, че за теб и за нас е по добре да те няма - половин година - супер!
Само че защо се мешиш в едно общество, към което вече не принадлежиш???
Значи си забравил че " всяка жаба......".
Ето каквото трябва да ти напиша на всяка цена е следното, че заради такива негативни хора като теб, които само така отрицателно и нездравословно мислят, говорят и пишат, се отразява и към отношението на някои германци към не германците. Знаеш ли - феномена ОГЛЕДАЛО или ЕХО - връща се обатно.
Защо те дразни, че германците упражняват солидарност. Западна Германия унищожи доста от индустрия, детски градини, болници и пр. в бившата ГДР с цел да инвестират, което и правят - но 15 години не са 40 години. Успокой се!
По твоя ПРОБЛЕМ - ПОМОЩ ЗА БГ. Моят американски концерн не желае в момента да има филиали в БГ( такива има вече в Румъния, Гърция, Турция, Словения и Кроация - това са ви съседите) защото в БГ е още всичко нестабилно. Ясно?
Друго, ти не си научил много от Германия, щом на непознат човек и то от гостоприемната ти страна да го наричаш безпричинно Arschlecker. Това е израз на безсилие. И аз бих ти казал например Arschloch, ама защо- всеки си знае кой какво е.
Хайде със здраве и Gute Geschaefte и Erfolge!
Чао рагацо.



Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: Georg зa Navy]  
Автор navy (PhD)
Публикувано07.01.05 17:33



Включвам се в тема, в която има какво да кажа. И то най-вече поради факта, че мога да имам поглед и от двете страни. Много плоското ти мозъче явно не може да проумее, че аз не изпитвам и грам омраза към Германия и към немците, а даже ги съжалявам. Една Германия не трябва да изпада в състояние на безтегловност, защото тогава пати целия свят. Констатирам общоизвестни факти и влагам само собствено заключение.
Хич не ме интересува чий концерн как и къде бил решил какво си там да прави. Да се оправят. България все някак си ще се оправи и сама. Така, както винаги сме го правили. Виж, Германия е нещо друго, но щом се засягаш персонално няма да коментирам.
И знаеш ли Георг, все си мисля, че форума е българи в Германия, а не за погерманчени такива. Друго - ти сам си се нарекъл Arschlecker, аз само повтарям какво си написал. Аз нямам навика да използвам чужди псувни, не ме кефят някак си, виж на български мога перфектно да се изразя.

Our enemies are SIX FEET UNDER


Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: navy]  
АвторGeorg (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:45



Hi Navy!
Е щом не псуваш е добре. Виж и аз това не научих у вас.
А ти нас не ни съжелявай - на всички им по добре отколкото е при вас. Но както ти казваш това няма да го разрешим ние двамата и да не се впускам в неща които не ме интересуват. Аз съм толкова погерманчен, колкото и ти си побългарен.
Използвам форума за да не забравя езика ви, а не да се дрънкам с теб.

Не знаех, че мозъчето ми е плоско, но по всичко се разбираше и това което ти сега писа т.е. съжеляването на Голиат и то без да погледнеш сегашното положение на Давид.
Критиката трябва започва винаги от себе си и не се опитвай да ме обедиш, че съм се самообидил.
Освен това и ти не разбираш какво искам да ти кажа т.е. не четеш между редовете.



Тема Re: Колко хубаво и спокойно е днес в БГнови [re: navy]  
Авторhronika (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 03:21



Евгени Минчев - жертва на грабители
Светският хроникьор Евгени Минчев е бил пребит и ограбен вчера в дома си на ул. "Парчевич" в София, съобщиха от полицията. Неизвестните засега двама нападатели позвънили на вратата на апартамента между 8 и 9 ч сутринта. Представили се за куриери, които носят пратка от ЦСКА. Когато Минчев им отворил, те го нападнали, ударили го с дръжката на пистолет и го проснали на пода, където го завързали. Откраднали бижута, пари, лаптоп, скъпи часовници и мобилни телефони, заключили вратата отвън и избягали. Минчев успял да се отвърже и да извика полицията. А вчера даваше интервюта.
През лятото хроникьорът претърпя друг инцидент - след скандал и псувни срещу полицаи във Варна беше задържан и осъден на 2 седмици общественополезен труд, които прекара в полицейско районно управление.
Общината пуска хайки за помияри в Студентски град

34-годишна жена беше почти разкъсана от глутница бездомни кучета вчера сутринта. Жената се казва Елена и е преподавател по тенис в НСА. Помиярите са я нападнали по време на сутрешния й крос на базата на академията. Глутницата е била между 12 и 15 кучета. Нападнали са я, защото е тичала и са усетили, че е уплашена, обясни пред "Сега" шефът на общинската фирма "Екоравновесие" Стилиян Кирчев. Общината нареди хайка на бездомните кучета в целия Студентски град. До късния следобед кучкарите бяха хванали десетина от глутницата. Хайката ще продължи, докато целият Студентски град не бъде изчистен от бездомни кучета, обеща зам.-кметът Милор Михайлов.
Пострадалата е приета в Окръжна болница с дълбоки рани по ръцете, краката и главата. "Състоянието й е тежко, но стабилно и на този етап няма опасност за живота й", заяви вчера следобед директорът на Окръжна болница д-р Димитър Димитров. Жената е била оперирана и известно време ще остане в реанимация. В болницата е докарана в тежко психическо състояние. От понеделник с нея ще работи психиатър. Няколко мъже са се отзовали и на практика са й спасили живота, каза още д-р Димитров.
Шефката на комисията по екология към СОС Нели Манова посети пострадалата в болницата и обяви, че ще предложи общината да поеме разноските за лечение на жената. Според Манова вина носят и природозащитните организации, които осиновявали кучета и после ги пускали на свобода.

НЕРАВНА БИТКА
9000 бездомни кучета са хванати миналата година от "Екоравновесие", съобщи Милор Михайлов. Въпреки това по софийските улици все още има десетки хиляди помияри. Тази година екипите ще се увеличат от 3 на 5, ще се купи и още една кола, обеща зам.-кметът. Според него трябва да се въведе такса за хората, които не кастрират домашните си кучета. Повечето бездомни кучета били изхвърлени домашни.

Стадо кози пасе на плажа на Панчарево, който през почивните дни е привлекателно място за отдих на столичани.



Тема Re: Колко хубаво и спокойно е днес в БГнови [re: hronika]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано08.01.05 23:09



Евгени Минчев - жертва на грабители

A не беше ли преди 1 година, когато разбиха вилата на Дитер Болен, ограбиха му цялата покъщнина вкл. изстъргаха ламперията, натовариха я на камион, както и на 5-те му коли които откраднаха от гаража, и я изнесоха?

Не ме карай да отворя ей сега Билд и да те заровя с подобни статии.

Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер


Тема Re: Рекордна безработица в Германиянови [re: viva]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано08.01.05 23:15



За 6% здравна вноска - толкова. Ако искаш, си внасяй още 8% в частен фонд, за да станат 14% - колкото в Германия, и тогава ще обикаляш само по частни клиники (същите, в които бг колежките ходят всяка ваканция на липосукция, махане на бенки, вдигане на бюст и пр., и още никоя не се е оплакала)

Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер


Тема Re: Рекордна безработица в Германия [re: Georg]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано08.01.05 23:21



Не ми пишеш, че в Германците събраха на бързо по вече от 200 милиона € за да помогнат в Азия. Еее знам, че Г-я е 10 Х по голяма от БГ - значи за БГ ще са достатъчни само 40 милиона лева.

Ние пък пратихме 6-тия по големина контингент в Ирак. За сравнение, 5-ти по големина е японският с 10 войника повече от нас, а са 100-милионна държава. За тези 500 души ние плащаме по 100 милиона евро втора година подред. А вие и французите не пратхите нищо, по причина на това че вече всеки 10-ти по вашите улици е някакъв талибан с брада до коленете, та ви хвана шубето какво може да стане!

Лятна и пролетна ваканция - това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Редактирано от бълrapckи cтyдeнт на 08.01.05 23:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.