Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 15.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема да бьде формиран нов клубнови  
Авторимaм идeя (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 19:18



Уважаеми членове, не е ли крайно време да се раздели този клуб на два.
Единият клуб да е за клубари временно пребиващи в Германия : студенти, практиканти, бьлгари изучаващи немски и т.н.
Другият клуб да бьде за нас, които живеем от дьлги години ( десетилетия) в Германия, имаме родител немец или мьж немец/ жена немкиня.
Например за мен в последно време е много досадно да преглеждам такива теми като : как да работя нелегално, как да се оженя фиктивно т.н. Уважаеми членове, че това са почти незаконни неща и е срамно да бьдат дискутирани в един клуб.
Разбира се това е моето лично мнение.





Тема Re: да бьде формиран нов клубнови [re: имaм идeя]  
Авторвpeмeннo пpeбивaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 23:50



Редактирано от Biba на 06.12.04 20:53.



Тема Re: да бьде формиран нов клубнови [re: вpeмeннo пpeбивaвaщ]  
Авторstudent (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 06:45



mi kato te e sram ne gi 4eti be batka,nas tova interesuva i tova si pi6em.teb kato te interesuva kak da si populni6 dokumentite sa hartz 4 burkame li ti se v rabotata ne nali.moje i ti spokoino da si sadade6 vuprosa vse njakoi kompetenten ste ti otgovori ne se sramuvai



Тема Re: да бьде формиран нов клубнови [re: имaм идeя]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано06.12.04 09:30



Като ти е лично мнението, първо се представи кой си, отде си, ама нейсе, това пък е само мое лично мнение

Иначе идеята за превръщането на клуба във влак (1, 2 класа) звучи интересно, но възникват някои дребни забележки:

1. Всеки пътник понастоящем 1 класа следва да се замисли не е ли минал през 2 класа в предишни периоди от живота си. 90 % това е така. Ми тогава нямат ли право другите и те така да минат през 2 класа и евентуално да стигнат до 1, а?

2. Като се вози някой си в 1 класа, това значи ли, че е нещо повече от ония във 2 класа? Жив пример – Бил Клинтън – дълго време той определяше какво ще става в света (поне фигуративно)(демек 1 класа ехеее), а се оказа, че разликата между него и 2 класа пътник е минимална, на единия му правят свирките в тоалетната, на другия – в Овалния кабинет.

3. Който нож (категория) вдига, от нож (категория) умира. Преди време един елитен клубар _xx коментираше прословутия Zuwanderung, че той много хубаво ще отсее келнерите и ще даде път на специалистите. Да, ама в Auslaenderamt-a не разбират от академични справки, разбират от пари (доход). И сега есента се надигна паника из нашия форум, лелеее, ми в тая криза, с ниски доходи, май ще ни отсеят специалистите заедно с келнерите, да не земе така да стане, а?

Отделно, че ти си пътуваш в 1 класа, ма по някое време влака вече не върви добре, проблеми там едно-друго, та може да ти се наложи да потърсиш помощ от 2класните хъшове и тогава? С какви очи ще ги гледаш? Или само ще тропнеш на тяхното купе “Дайте вода, че тука на едного му припадна”?


Айде идвайте да ви сипя боб и умната.



Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме


Тема Re: imash vaprosh za antwortнови [re: Strandjata]  
Авторvelzevula (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 11:23



Strandja,
Abe, iskam da te pitam neshto (pod sekret de)

:)))


Ti koga ste stanesh moderator na kluba?




Тема Re: imash vaprosh za antwortнови [re: velzevula]  
Автор Strandjata (Meчтател)
Публикувано06.12.04 15:34



Уххх, както казваше Барни: "Фред, помощ, Уилма ме изненада с хитър въпрос"

Пък като питаш под секрет, остави ми бележка, инак малко става като хлапето, дето наднича зад вратата и говори: "Майко, вече казах, че те няма, ма тая сега пита кога ш'се върнеш"

Сега сериозно, лятото имаше дискусия и го измислихме аз да съм вице-модератор на Биба (затова гледам да звуча като виц) Няма лошо така. И тя и аз сме много заети, тя с бебе, аз със сиромашията, и трудно бихме се оправили всеки сам.

Айде пък като мине кризата, тогава може да въведем друго деление - подклуб спешни важни въпроси (чартъри, мобилни договори, квартири, визи и т.н.), да бъдат отделно за бърза ориентация, хората да си решават проблемите - и подклуб хобита, философия за живота, където ще си бъбрим на спокойствие какви са разликите между немския и българския манталитет, култура и пр. Тогава вече и Биба и аз ще бъдем модератори, примерно тя на спешното отделение, пък аз на философския раздел (щото шеф не се сваля от поста, просто му се измисля нов ресор, основен принцип на бюрокрацията)

Апропо да се поправя от предния постинг, днеска е Никулден, значи айде на рибата

Весело и до скоро

Живота не е нито толкова хубав, нито толкова лош, колкото си го представяме

Редактирано от Strandjata на 06.12.04 15:42.



Тема Re: imash vaprosh za antwortнови [re: Strandjata]  
Автор BibaМодератор ()
Публикувано06.12.04 20:51



Абе и аз много исках Странджата да ми става колега, а и нацяло да ме отмени, няколко пъти казвах на Фукла, тя първо анкета искаше и анкета й показах, ама нейсе, не си мръдна пръста. На мен ми стана тъпо непрекъснато да й напомням (не сме малоумни все пак) и нещата замряха. То и клубът се поуспокои, но аз съм си запазила Странджата като специален джокер.

А сега по темата: мисля че няма смисъл да делим клуба- място има за всички, още повече, че има дни в които изобщо не се пише, ако се разделим съвсем ще загине (клуба). Всеки да чете и пише по темите, които го интересуват и няма да има проблеми, няма чак такъв наплив, че да се губят темите в навалицата.
Това взе да ми прилича на честият спор в клуб "Бъдещи майки" (когато още носеше това име), когато все се намираше някой да се скара на настоящите майки да не пишат много много из клуба, защото не им е там мястото, а да си отворят нов. Факт е обаче, че не се знае от къде ще дойде ценна помощ или съвет.
Накратко казано- всички сме Българи в Германия без значение по какъв повод сме тук или с какво се занимаваме, така че хайде да не се делим..



Тема Re: imash vaprosh za antwortнови [re: Biba]  
Авторvelzevula (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 09:58



Ta poneje kazvash che aktivnostta v cluba e slaba to triabva da se misli za malko tvorchesko stimulirane,nali



Тема Re: imash vaprosh za antwortнови [re: Biba]  
Авторvelzevula (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 10:03



Ta poneje kazvash che aktivnostta v cluba e slaba to triabva da se misli za malko tvorchesko stimulirane,nali
Ta az imam ideia.Poneje vijdam che niakoi temi pochti ne se chetat, a drugi sa napravo furia (niakoi nadminavat daje 5-hiliadnika) to zasto da ne napravim konkursi.Naprimer za nai-chetena tema na meseca, nai-aktualna tema,nai-polezna tema.
Struva si,mnali?




Тема Re: да бьде формиран нов клубнови [re: имaм идeя]  
АвторGastarbeiter (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 11:35



Човече, никой не те кара да четеш този клуб. Има колкото искаш немски клубове, където можеш да си обсъждаш теми на високо ниво (примерно дали компютрите на Алди или Лидъл са по-добри и изобщо как да се нашпарим).
Ако след десетилетия пребиваване тук не си разбрал как се правят пари тук дай да те светна - нелегално бачкане му е майката иначе държавата ще ти смъкне и ризата от гърба. Важи както за келнера така и за милионера.
Бракът по сметка е най-успешният брак - никой не тръгва с големи очаквания така че единственото, което може да се случи е да се окаже приятно изненадан (стига да е разумен)
Ще ми е много интересно да разбера от какви смислени неща се интересуват тези които от десетилетия са тук че и аз скоро ще съм в тази група а освен кинти и далавери друго не ми идва наум. Щото ако нямаше такива неща тук за какво ни е да стоим и да се чудим дали утре ще вали или просто ще е облачно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.