Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови  
АвторSTUDENT STEUERZAHLER (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 12:00



Zdraveite. Zna4i u4a se staratelno (po4ti palen otli4nik:), no kakto vsi4ki balgar4eta i porabotvam dosta usardno.Kakto na Honorarbasis (bruto= neto) taka i na Lohnsteurkarte (s vsi4kite mu danazi).

VAPROSA MI E: 6TE Triabva li da pla6tam Lohnsteuer sled kato si podam deklaraciata za 2004 i ako DA v kakav razmer?

Situaciata mi e slednata:


1. Dohod za 2004 - ca 10 000 Euro (+ ili - 200 E)

2. Ot tiah ca. 3200 (bruto) sa na Lohnsteuerkarte. Tam sam platil ca 500 Lohnsteuer i ca. 300 Sozialversicherung.

3. Ostanalite ca. 6 800 sa na Honorar, toest rabotia na 4as i polu4avam vsi4ko, bez da pla6tam nito Lohnsteuer, nito osigurovki.

I PAK VAPROSA: 6TE Triabva li da pla6tam dopalnitelno Lohnsteuer sled kato si podam deklaraciata i ako DA v kakav razmer? A ima li niakakav trik kato studentski razhodi, koito da priloja kam deklaraciata?

Blagodaria predvaritelno!




Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE! [re: STUDENT STEUERZAHLER]  
АвторBMEИ Лeнин, TУ Дpe3дeн (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 12:27



Po moe vreme do okolo 14 000 DM bjaha steuerfrei, t.e vrashtaha mi danaka 100%. Trjabva da ti varnat tesi 500 euro. Ako dohodat nadvishava tasi suma stava slojno. Honorar ne figurira nikade i moje da ne go pishesh.
Rashodi kakvi da pishesh kato shte ti varnat iszjalo danaka.
Navremeto se bachkashe osnovno bes dokumenti.
Studenzijata da vseme otnoshenie sa polojenieto sega...



Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови [re: BMEИ Лeнин, TУ Дpe3д]  
Авторfreiberufler (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 12:49



Honorarut se vodi kato freiberuf , estetsveno kato freiberufler sam ste trjabva da si plasta6 socialnite osigurovki, sa tova predpolagam sa te svetnali oste kogato si i sapo4nal rabotata na honorar, no ti javno si se napravil na saspal:))

A ima i oste nesto v rasre6itelnoto ti sa rabota isri4no pi6e 4e njma6 pravo da si selbständig, rabotata na horar e edin vid selbständigket, vnimavai da ne te nadu6at drugata godina ot ausländerbehördeto , sastoto globite sa soleni.A njama kak da ne te nadu6at ako deklarira6 pulnata suma ot honorara si.vse pak ne sa 1000 ili 2000 evro



Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови [re: freiberufler]  
АвторSTUDENT STEUERZAHLER (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 14:20



Da, vsi4ko koeto mi kazva6 e viarno. I az go znam o6te kogato sam ia zapo4nal tazi rabota.

Vaprosa e kakvo 6te stava s danaka pri tazi suma. Znae6 li?



Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови [re: BMEИ Лeнин, TУ Дpe3д]  
АвторSTUDENT STEUERZAHLER (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 14:27



Abe uj taka mi kazvat i na men. Mnogo kolegi ne gi obiaviavat. No az vse pak sam Auslaender:), ako za belia me hvanat nai-veroiatno samo nepriatnosti 6te si navleka.

Predi okolo 3 godini imah ca. 18 200 MARKI i mi varnaha Lohnsteuer-a 100%. Togava po4ti polovinata ot dohoda mi be6e kato Freiberufler (Honorarbasis).

Vaprosa e kakva e veroiatnostta da si polu4a vsi4ki danazi obratno ili 4ast ot tiah. Ili pak nedai si boje da se naloji da pla6tam AZ:)



Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови [re: STUDENT STEUERZAHLER]  
АвторMEИ (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 16:50



S tova ne sam najasno(Honorar), ne mi se e nalagalo da vsimam pari po tosi nachin. Sega minavam po legalnija pat i me skasvat ot danak.
Edno vreme njamahme pravo i na tesi 20 h sega i 4esto minavahme kato nemzite.
Da te hvanat e malko veroqtno, pri teb edva li shte stane, pove4e pri rabotodatelq.
Savisi kak ot4itat rashodite, ama edva li shte ti kajat.
Taka 4e, ako ne ti stiska gi objavavaj, ama togava shte plashtash ot joba si ....



Тема Re: Koi razbira ot nemski danazi? HILFE!нови [re: MEИ]  
Авторfreiberufler (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 23:15



Lohnsteuera ste si go polu4i6 spoko, celijat do sumata ot 8600 evro mai be6e + minus 300 evro ne sum to4no siguren kolko be6e godi6nijat minimalne dohod.

sa sumata ot 8600 do 10 000 lohnsteuera ne se vrusta.

a sa drugite danuci Sozilaversicherung i Mehrwertsteuer sam trjabav da si gi plati6,

Ako ne gi deklarira6 ,moje i da ne te hvanat vednaga , no rano ili kusno ste polu4i6 pisumce s pokana da si plati6 kakto danucite taka i globata.

Vse pak firmata kojato ti dava parite si pi6e tvoja honorar kato rashod , vse njakoga njakoi ste se za4udi ot finazamta tosi koito e polu4il honorara dali se e ot4el pri tjah.


Aide uspeh ,



Тема Dobreнови [re: freiberufler]  
АвторSTUDENT STEUERZAHLER (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 19:49



Za Lohnsteuer-a e hubavo, ako e viarno. Mersi 4e mi go kazva6.

Samo o6te malko sempli vaprosi::)

Poneje niamam namerenie zasega da pla6tam/ da vnasiam Sozialversicherung, zna4i v taia nasoka da ne predvijdam doplanitelni razhodi?

A tova za Mehrwertsteuer-a v taia vrazka go 4uvam za prav pat, priznavam. Poneje i nego - ako moje - ne bih iskal da go pla6tam kato beden student:) Malko Info 6te mi dade6 li i za nego. Posle te ostaviam na mira, vesprochen:)



Тема Re: Dobreнови [re: STUDENT STEUERZAHLER]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 15:44



Dai po dobre 300/600 EUR na edin Steuerberater, che da si naiasno, inache ne moze rabotest chovek da e v techenie na vsi4ko...
nie redovno poluchavame ot nashata StBer pisumza s novite promeni ,puk i vuzraziava umelo v Finanzamta i taka ni otlozicxa edinia danuk s edna godina daze...Inache nikoga ne si siguren dali ne si oburkal nesto puk i smetni kolko vreme gubish , vmesto da rabotish/uchish...
osven tova servisa e zelogodishen i moze da mu prastash zapitvania- ako edi kakvo si napravia kak ste me oblozat?
a edi kak si li e po izgodno ili edi kak si?
To losho niama i bez pari da pobvash de...Uspex v borbata!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.