Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 18.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема GEZнови  
Авторaman (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 10:42



Zdrawejte,
predpolagam che wsichki imate dobyr opit s prostacite ot GEZ. Tormozqt me ot 2 meseca s pisma, che trqbwa da si deklariram telewizora. W moq sluchaj stawa duma za starata chernobqla brakma, koqto zawarih w staqta deto zhiweq kato Zwischenmieter. Za mashinka ot 60 godini i pri towa ne moq nqmam nikakwo namerenie da plashtam. Opitah weche da se oswobodq ot taksata (na osnowanie student i dohod ot 350 ewro mesechno), no debilite ot socialnata sluzhba twyrdqt, che taq procedura e walidna samo za studenti ot EU. Logikata e neweroqtna, kato wsichko w Germaniq- kojto nqma pari, plashta wsichko, kojto e ot normalna strana, e oswoboden ot taksi.
Nikyde iz informaciqta w internet ne popadnah na podobno twyrdenie, che za lbylgari nqma oswobozhdawane. Iskah da wi pitam, imate li opit s podobno osvobozhdawane i wqrno li e wyprosnoto twyrdenie?
Nqmam ideq kakawa e naj-dobrata strategiq s GEZ? da im ignoriraam pismata, da otgoworq, che nqmam TV, ili direktno da izhwyrlq brakmata i da si ulesnq zhiwota:-)))
Mersi
Stas



Тема Re: GEZнови [re: aman]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 14:54



po zakon ne trjabva da imash v kastata priemnik.
na men mi se povredi TV to i resih da ne kopuvam novo i da se otpisa - ama savsem ne raboteshe - zeren ekran! i im pisah posle 2 meseza ne bjah tuka i kato se varnah se okaza tse vse pak trjabva da platja za tezi dva meseza zastoto nerabotestoto nesto bilo v kastata nisto tse ne moga da go gledam ... emi zanesoh go v mazeto sega i ne plastam ama vjarno sa debili ...
a inatse znam tse ako ne se abonirash mogat da doidat na proverka no ne si dlajen da gi pusnesh vatre, no ako veze si bil aboniran i si se otkazal ot uslugite im ako doidat na proverka si dlajen da gi pusnesh



Тема Re: GEZнови [re: aman]  
Авторst (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 15:07



hi,

moja savet e: nai - dobre si izchvarli brakmata, 4e globata e baja solena, a moje GEZ da ti doidat na proverka. Sled kato si ja izchvarlil im otgovori 4e njamasch TV. Pak ako mnogo ti se gleda TV moje da gledasch ot Internet (ako Imasch PC i chubava Internet vrazka) ili si kupi edna TV Karta i si ja vgradi v PC to (ako imasch PC), no na svoja otgovornost... neznam moje GEZ i PC-ta da razglobva i za TV karti globi da pische :))) No az si gledam ot Internet TV, svaljam si Filmi s DC++ ili si vklju4vam TV Kartata ot vreme na vreme i mi e mirna glavata. No ne sam 4ula dosega njakoi balgarin da se e osvobodil...

Uspech i pozdravi,

St.



Тема Re: GEZнови [re: aman]  
АвторGEZ (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 13:44



Po dobre si plati 16-te evro sa da njama6 raspravii, spored novijat zakon slujiteli na GEZ mogat ve4e bes problem da vlisat v kustata ti na proverka sa TV ili radio.V po malkite gradove na germanija predimno v bavarija , v gradovete bliski do Frankfurt i Stuttgart ima dosta bulgari postradali ot GEZ.



Тема Re: GEZнови [re: aman]  
Авторruslan (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 14:21



Za grajdani ot strani ,koito ne sa 4lenki na EU osvobojdavaneto ot taksa sa sujalenie ne vaji.Po dobre si plati taksata sa da ti e mirna glavata 16 evro ne sa koi znae kakvo.Dokato globite sa ot 1000 nagore!!!!



Тема Re: GEZнови [re: GEZ]  
Авторmiro (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 14:45



dobre de, kakvo ti pre4i da kajesh - v4era si vzeh televizora/radioto na staro ot bitaka (pri nas pone ima i bitak :)
kak mogat da dokajat 4e ne si (ako izobsto ti vlezat na proverka)..
osven tova moje da kajesh 4e ne si polu4aval pismata im?
az ot dve godini sam tuk i do sega nisto ne sam im platil, samo parvite njakoilko mesece me spam_vaha
.. dano ne se aktivizirat :)



Тема Re: GEZнови [re: st]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 14:54



dobre ako si gledash ot PCto TV, vse ste imash njakakvo radio. Dori obiknovenite budilnici imat vgradeno radio. Po tazi logica za tova sasto mogat da se zajadat?
I ako sa prieli zakon spored kojto moje da gi puskash tova kakvo zna4i? - idvat s policia li, ako ne -kakvo ste stane prosto ako kajesh ne sym ot tuk, ne razbiram to4no kakvo mi kazvate i ne moga da vi pusna :)
Izobsto na njakoi bili li sa mu na proverka, po koe vreme idvat (ot 9 do 17) ili rabotjat i "izvynredno" :))



Тема Re: GEZнови [re: m]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 18:07



ako imash samo radio plastas po 5 i nesto mesezno a ako imash i TV po 16 i nesto
zetoh edna statija v Setrn za edin nemez koito go proverili i namerili TV u tjah neregistrirano, na varposa ot koga go imsh otgovoril zitiram spisanieto "kato primeren nemez" - ot 7 godini i mu slojili ne znam si kolko hiljadi evro globa - ne pomja tozno i toi kato vseki nemez obaze znae da spori i da se obosnovava dobre sled golemi razpravii bil namalil sumata na 5-6 hil EUR.

amadali e istina ne znam



Тема Re: GEZнови [re: pipi]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 21:00



az prosto iskah da kaja 4e po tazi logica vseki trjabva da plasta pone za radio - to ima suma ti kombinirani djadji - 4asovnik s radio, kasetofon s radio
taka 4e vse ste te izlovjat za nesto
po interesno e kakvo ste stane ako kajesh v4era si go kupih na staro .. ?
ili se pravish 4e ne znaesh za kvo stava vaopros (ne znaesh nemski) i vaobste ne gi puskash (e razbira se ako sa bez policia). I kato si tragnat ve4e imash vreme da se "prigotvish" ...
tova sa moite idei za borba s GEZ , no ose ne sa me posestavali za da znam kak ste srabotjat (osven moje bi v na4aloto . no az togava naistina ne znaeh nemski i moje i da sam gi nevolno otpratil:))))



Тема Re: GEZ [re: miro]  
Авторprivarzenik (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 21:56



"v4era si vzeh televizora/radioto na staro ot bitaka "

chudesna ideja! ostava samo da sme najasno dali v takava situacija njama da se okazhe, che TI trjabva da dokazvash vsichko... t.e. ste trjabva da dokazhesh, che si go kupil ot bitaka.

az kato chetoh za GEZ si spomnjam, che prochetoh che se plashta samo za funkcionirashti aparati! t.e. moshesh da mahnesh kapaka na televizora i pri nuzhda vednaga da mu nanesesh edin smartonosen udar

a kakvo ste stane, ako primerno hazjaina/hazjaikata zeme che gi pusne ne v tvoe prisastvie?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.