Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 18.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: аз бих те посъветвала да не се вслушваш в клюкинови [re: Лили]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.08.04 18:16



Aха, така реших и аз:)) Много ти благодаря, не съм очаквал такова готино отношение след като си видяла каквото си видяла:) Мерси:))) Ще ми е отполза със сигурност, защото, нали знаеш, да търчиш до Хамбург всеки петък не си е работа просто:))) Особено ако финансите ти не са никак цъфтящи:)))

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема за Работа нямаш проблеми!нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 18:25



Само, че Калинки, тоя дето мое ти помогне нещо претърпя трудова злополука... нали много е отворен!
Иначе все ще си намериш работа като нещо...
най добре е да ходиш все пак и в нормалния универитет. По обяд. Там има вече много много българи и да говориш с по сериозните... Те се събират в кафето на GW2...
но с по сериозните, че има и такива пикльовци...
аз не ги познавам всичките де, защто в самото село с трамвай - Бремен толкова българи дойдоха, че не мога да се оправя с имената им.
Но така е на всякъде... и в Хановер, и в Хамбург...
и в Лезум...

Иначе обаче аз пак да си кажа че до тази част на града много е неудобно после да се прибираш от работа... малей то ти коства 1-2часа! Особенно вечер!
Около това въртя все но ти си си избрал... не е зле...
ако седиш само в кампуса така ще ти лиспват купоните... и ще се превърнеш в 19 г. пенсионерка!



Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Лили]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.08.04 18:31



Ами аз съм си 19 годишна пенсионерка :))) Майтапя се. Разбира се, че не съм, ама какво да се прави, стига да имам пари ще купонясвам, ако нямам ще седя гледайки тъпо в екрана на лаптопа и това е положението, драги телезрители:))) НО иначе бая информация, не знам как да ти се отблагодаря за което. Още повече, че не съм свикнал да получавам добро и нормално отношение от хората.

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 18:49



О о о мерси, аз съм Лили, винаги съм давала много точно инфо...
А пък за Лаптопа Точно това е проблема на Германия, а пък за оня пансион в лезум най-вече...
И аз понякога съм се чудила защо седим на масата в хола, сложили сме два лаптопа един срещу друг, и играем белот в мрежа... Не за нещо друго ами щото сме само две и другите двама в белота са виртуални...
Ааа да не збаравя, да спестиш около 100 евро за колело задължително! Много е готино както споменах да си караш по червената алейка...
може да се ходи до реката, езера и др. реки... Билетчето за влака (за колелото де) е 1.10 за 4 зони на VBN и 3 евро до всяка друга точка на Германия. Например в Хановер колело събота и неделя се взима в трамвая и влака без пари... и е голямо приемущество! В Бремен излиза малко скъпо де, ама се кара пък по удобно! Аз като лудите калинки с едни приятелки сме карали по 20 км на ден...
А пък като завали ... с колелата във влака...
А да ти кажа и за дъжда! Значи в Бремен времето е много готино както и в цялата северна Германия! Винаги вали! Зимата е около 10 лятото е около 19 повече или по малко не става. Рядко пада сняг. Ако падне не се задържа. Въпреки всичко внимавай - тогава и Бремен първият сняг го изненадва - и трамвайите и рейсовете спират! и след 2 часа снегът се топи и всичко се оправя. Абе да свикнеш с мисълта: вали ли времето е хубаво... И като завали трябва да кажеш: Времето се оправи...
Та така



Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Лили]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.08.04 19:00



Лелеее, знаех си аз, че времето е прекрасно, ама чак пък такива хубави новини не бях очаквал:))) Както казваше един приятел - знойно лято 16 градуса:)))) Но той живее в Лайпцих :)
Колкото до колелото - аз такива умения не притежавам:)) В смисъл - не мога да карам колело:))) А си представям и на дъжд - просто ще се воскреся воистина:)
Но нали знаеш - бира, духова музика и да живее Велика Германия:))) Хахаха
Но поне са ми казвали, че бирата по кнайпетата не е скъпа, а аз какъвто съм бираджия сигурно ще лежа под поточната линия за Бекс :)))
Междудругото, така както говориш, имам чувството, че ти самата живееш в Бремен:)) Даже ако не беше казала, че си от еди-колко-си години там щях да си помисля, че следваш в този същия университет:)

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 19:19



ооооооооо....
Ама в Лайцип е като в СФ.
м/у другото и аз се научих в Бремен едно време да карам колело!
и много ми беше тъпо, не знам защо се бях обула с точета а един Томас чист велик немец ми се хилише въпреки че му обяснявах че при нас това го правят само селяните...
И така та после този Томас и още един Зигмунд ми бяха помощните колела...
и ща не ща... защото те бяха решили да ме водят на Мандорфазее, на барбекю... и така... после и другите видяха че е готино.
да и аз не си го представях в дъжд но продават едни много готини дъждобрани...
А пък за бирата и духовата не знам в Бремен няма духова... Бирата по кнайпетата е 3.50 толкото колко в магазина само че 10 пъти пос къпа...
нали се сещаш отиваш в Куинс и место за 3.50 да си купиш 10 бири си купуваш една... ама ти нали каза че ще учиш!?
Поточната линия на Бекс е малко също рисковано... Там може наистина да си седиш цял ден но няма кенеф, и практически повече от 3 бири посетител не може да изпие... ако не измислиш устройство за пикаене, (може и в бутилка някой са пробвали), няма да стане кефа... Всъшност Бекса не е хубава бира защото все още я консервират но "Целуфката на севера - Haake Beck си заслужава! А пък не се възнасяй за велика Германия! Още щом слезеш на Шьонебек, 0 някъде в Лезум, ще видиш че си се забил я по бистрица я по волуяк... Хорицата си лягат в 21, и стават в 10...
по голямо село с трамвай от Бремен няма!
А за чуствата и следванията ми...
о да ме извиняваш но не съм малоумна... от одавна съм завършила... въпреки че има и то точно в бремен хора на моята възраст които все още са студенти...
Всъшност не сам бременската карта важи за цалата провинция Долна саксония! Това че селото ми е познато нищо не значи... просто пътувам... нали си плащам по 120 евро на семестър!



Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Лили]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.08.04 19:51



Аз ще уча, но това не означава, че не пия и не пуша, пък и за последното ми подшушнаха как да му намеря колая, свивайки тютюн.
Иначе ако двама арийци ме молят да се науча да карам колело, мисля, че няма да се дърпам твърде много, само колкото от благоприличие:)))
А за хорицата дето си лягат в 21....ц...ц...ц...ц..ц...ц..ц...каква трагедия, при това не класическа гръцка трагедия, ами най-належащо-настояща с привкус на евтин филм на ужасите от 80те:)))
Иначе, да...значи ще се справим с бирата някак си, даже може би добре:))) Щом като не е толкова скъпа - според скромните ми сметки излиза по 70 стотинки на бутилка в супера, което си е баш яка оферта:)))
А пък ако онзи познат все пак се оправи от въпросната злополука, подшушни му, че скоро някой ще търси работа:)))

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 20:12



Ами всъшност и две търчета да те учат пак все тая...
Но няма значение само ще вметна, че Калинки може да го намериш на всяко едно БГ парти той ги организира... има табели и плакати!
иначе за бирата в магазина не е зле само дето не знам в Лезум дали има магазин, и кога работи. Повечето по сериозните на обяд поне от 14 до 16 не работят!



Тема Re: за Работа нямаш проблеми!нови [re: Лили]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.08.04 20:27



Дам, просто красота. Да няма магазин в квартала, иначе вече знам, че денонощни няма...А тук и в най-забутния квартал има всичко...тцтцтц. Ама това съм си избрал, де:)

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема ами ти сам си го каза по-горенови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 22:49



че отиваш в каква германия беше!?
забравих! Май са като се замисля наистина в квартала няма магазин. Може да има някъде някое изпаднало Aldi но там нали от одавна спряха бирата. Не знам някой от IU да ти каже. май сега сващаш защо ще ти трябва колело...
За да си мъкнеш поне бирата!
защото преди и това не беше проблем, но нали ликвидираха кутиите като опаковачно средство и ша трябва в стъклени шишенца да мъкнеш! Не е като 2та литра Арианка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.