Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 17.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема екскурзия на своя глава до Германия  
Автор Maglo (Lord of chaos)
Публикувано09.06.04 23:43



Аз съм решил да си направя екскурзия до Германия за 1- 2 седмици през лятото на 2005 с няколко мой приятели, но искаме сами да се организираме.
Искам да попитам дали някой вече е опитал нещо подобно и дали се е получило? Възможно ли е да се осъществи тази идея? Какви са рисковете и с какви препятствия е възможно да се сблъскаме?
На каква сума горе-долу ще възлиза нещо такова? Каква група е подходяща за такова пътуване?
Изобщо ще се радвам на всяка полезна информация

Vielen Dank f?r die Bem?hungen!

Чети между редовете и каквото и да прочетеш ще е вярно!


Тема Re: екскурзия на своя глава до Германиянови [re: Maglo]  
АвторFigaro (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 15:01



Ами както и сам можеш да предположиш, цената зависи много от това какво искаш да правиш в Германия.

Ако зържиш много да се возиш на Цепелин над Bodensee - 400 евро на час. Цепелинът тръгва от Friedrigshafen.

Ако напримeр стоиш в един и същи град през цялото време - естествено няма да имаш разходи за път. Но ако пътуваш с влак всеки ден за две седмици може да изхарчиш 300-1000 евро. Зависи с кой влак пътуваш и на какви разстояния, разбира се. На някои иместа (напримар замъка Neuschwanstein в Бавария, който определено си заслужава да се види) не можеш да стигнеш по друг начин освен с кола. Не очаквай Rent a car в Deutschland да е без пари, яко ще те одрусат.

Зависи и къде ще се храните. Ако пазаруваш от супермаркета, няма да е кой знае колко скъпо. Но със сигурност ще е по-скъпо от тука. Ако ходиш по заведения е добре да имаш поне 20 евро за всяко сядане (не че не може и по-тънко да минеш), но и в този случай трябва да внимаваш какво поръчваш, защото сметката бързо набъбва. В Konstanz съм ял пица за 3,50 евро в турска пицария и като казвам пица, имам предвид истинска, голяма пица. Но такива ниски цени са по-скоро изключение. Обикновено пицата е 6-9 евро. И като си поръчаш още кола или капучино и сметката ти е над 10 евро.

Важно е и къде ще живееш. В хотел? Доста скъпичко ще ти излезе. Има някакви студентски спални, които са около 20 евро. Така съм чувал. Но иначе за 20 евро много трудно можеш да намериш нощувка. А и да намериш, ще е дупка невероятна. Така че, приготви по 30-35 евро минимум за хотел. На ден.

Е, това е. Другите да ме поправят ако греша. Но това са моите впечатления.



Тема Re: екскурзия на своя глава до Германиянови [re: Maglo]  
АвторMaйнa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 17:15



Най-добре е да тръгнете с кола, така ще ви излезне най-евтино. В Германия обществения транспорт е скъп, както и всичко останало, вкл. и бензина. В момента е 1.15 Евро за литър. Много важно е къде ще спите. В Студентските хижи /Jugendherberge/ е най-евтино - около 20 евро на вечер. Но не във всеки град има такива. Освен това трябва и предварително да провеерите дали в съответната такава има свободни стаи. В цената е включена и закуска. Ако се храните от магазина ще ви излезне евтино. Навън е скъпо. Един дюнер е 3 евро. Така че хубаво си направете сметката с парите за да няма изненади Мисля 4е е добре да сте 4 човека с не малка кола, и да си купите по възможност неща които са издражливи. Колата да е в отлично техническо състояние, за да няма лоши изненади. За пари какво да ти кажа ?! Зависи какво мислитте да правите и къде ще ходите. Посещения на забележителности и тн. Германия е доста голяма и има много неща които си струва да се видят. Като за начало си изберете маршрута и къде, какво искате да правите. Ако имаш бъпроси, питай!



Тема Планираненови [re: Maglo]  
Автор navy ()
Публикувано10.06.04 18:20



това според мен е ключовата дума. Кога и къде. Имаш достатъчно време да си изберете маршрута. Доста хотелчета имат сайтове. Дай на google ferienwohnung + името на населеното място. Има много приятни изненади, като апартаменти за 3-5 човека с всичко фул за 20 евро на ден.
С кола май ще е най-удобно.
И най-важното: компанията прави преживяването истинско!

Our enemies are SIX FEET UNDER


Тема Re: Планираненови [re: navy]  
Автор Maglo (Lord of chaos)
Публикувано11.06.04 14:18



Ами мисля си за1, 2 седмици в Мюнхен като приятна възможност.
Май ще е най добре да останем само в града и може би ще пътуваме до там с автобус, но ще видим дали ще има възможност да сме с кола. Щеше ми се да разгледаме и някой замъци в Бавария, ама май ще ни излезе доста скъпо.
Най вероятно ще сме в тези младежки хотели, но и това за апартаментчето сам си го мислил само дето предполагах, че ще е скъпо.
Ще може ли да ми кажете и нещо за застраховките, които трябва да си направим?(като цени и видове)

Чети между редовете и каквото и да прочетеш ще е вярно!


Тема Re: Планираненови [re: Maglo]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано11.06.04 16:33



От България до Мюнхен пътните такси са приблизително или 45 евро (ако минавате през Унгария) или 61 евро (ако минавате през Словения) и бензина е между 85 и 100 литра. Това умножено по две, за да се върнете и усреднено при 1,1 евро на литър бензин (щото ще заредите при 70 цента в България, а и в Австрия е около и под едно евро бензина) грубо за транспорт до DE и обратно = 310 евро. Зелената карта е към 150 лева за две седмици. Общо за колата ви трябват 400 евро (закръглявам нагоре за някоя и друга глоба в Югославия, които са по 25 евро парчето ).

Сега да сметнем с автобус - Евролайнс пътуват за 154 евро в двете посоки. Ако сте трима души това ще рече 462 евро само за да стигнете до Мюнхен.

Колкото до застраховките - повече от обезателно е да имате медицинска застраховка, не поради друго, ами защото най-малкото кърлеж може да ви охапе, крак да си навехнете или зъб да ви заболи. Да не говорим, че е задължително, макар и никой да не гледа имате или не. Търсете застраховки, при които не се налага да плащате на място, а застрахователят поема грижата да уреди всичко с медицинското заведение, в което се лекувате. С Алианц съм си имал вземане даване (една позната я ухапа кърлеж) и мога да кажа, че вършат работа, но сигурно има и други - нямам добър поглед над този пазар.

В Бавария и Австрия има достатъчно места за гледане и посещение, но за всеки музей или атракция трябва да си приготвите от 10 евро нагоре. Цените стигат и до 50 евро на човек за някои места.

Ако решите да сте с кола мога да пиша подробно къде трябва и може да се отиде за 10-ина дена. Във всеки случай не бива да пропускате Salzburg, Eisriesenwelt (най-голямата ледена пещера в света), Neuschwanstein, района около Ehrwald, Garmisch и Zugspitze, Passau, Regensburg, Burghausen (най-дългия замък в Европа, макар че по моему само името му е гръмко), Bad Tölz (много приятен аквапарк) и München естествено!

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Планиране- Salzburg?нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторskorpio (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 14:01



Zdravei Gencho,

utre otivame do salzburg za niakolko dni , bi li mi spodelil kude ti xaresa nai mnogo tam?

V museia na iziastnite izkustva ste otida pri vsi4ki polozenia , no koe drugo e vazno da se vidi???

Pozdravi,

Skr



Тема Re: Планиране- Salzburg? [re: skorpio]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано15.06.04 15:51



- крепостта, естествено
- гробището под крепостта е много интересно. Има и катакомби.
- къщата на Моцарт
- Mirabelle Garten (дано да се пише така)
- мисля, че има възможност за разходка по реката с кораб, но аз не съм го правил
- лятно време има много често концерти на открито вечерно време

Залцбург има приятна атмосфера, но е твьрде туристически град. От друга страна, на всяка цена трябва да се посети, де


В Интернет има безброй много източници на информация - както за забележителности, така и за културни прояви. Аз, за съжаление, винаги съм бил само за по един ден и в повечето случаи с мои гости, така че се е налагало да повтарям програмата с известни вариации. Но пък не ми е омръзнало, де.

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Планираненови [re: Maglo]  
Авторgoiko (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 17:56



ti otsega za 2005 godina li planiras bre...
mnoo otrano. heh.
che do togava moe sicko da stane.

a i kvo sha i gledas na germaniata. to nisto interesno niama tuka osven starite koli.
heh.
idi v ITALIA. na more. hem ne e skapo hem e hiliada pati po-dobre ot germania



Тема Neuschwansteinнови [re: Figaro]  
Авторchk (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 00:41



Do Neuschwanstein mojelo da se stigne samo s kola? Ha-ha-ha! Stiga lyga horata pls.

Ot Mьnchen naprimer, s Bayern-Ticket do Fьssen i ottam (direktno ot Bahnhof-a) ima avtobusi na max 30 min, koito za okolo 2 Euro te zakarvat do podnojieto na hylma. Sled tova pesh nagore i sled okolo 15-20 min si pred portite na zamyka. Voila!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.