Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Тема Аз оставам вече в България :)  
Автор PASS_AGER (пътуващ в света)
Публикувано15.05.04 23:39



Priqteli, veche nqma da e nugno da se prodavame kato robi po sveta....:)

Eto otvorete purvo tova:

http://free.techno-link.com/ecolono/

a posle tova:

www.cashcardworldwide.com/5733946

i shte razberete zashto....:)

A ako imate vuprosi ili iskate da se vkluchite...ne se pritesnqvajte da me tursite tuk

ili kudeto i da e. ICQ: 115216214 ; GSM: 0889 551921.

Do skoro !



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: PASS_AGER]  
Автор _xx (непознат )
Публикувано16.05.04 00:43




Priqteli, veche nqma da e nugno da se prodavame kato robi po sveta....:)


Приятел, кога е било нужно да се продаваш като роб на света??? Ти нещо си мръднал - никога в новата история на България не сме имали нужда да се продаваме като роби на света. България е изключително богата страна и има доволно за всички да живеят добре (е, няма ги супермаркетите, "голфо" и новата перелня, ама дали това наистина ти трябва). Нито някой ни е принуждавал - ти бълнуваш нещо пич, отиди на лекар. Това, че някои работят за ниско заплащяне тук, и някои девойки идват тук да учат с цел да прихванат от немски гражданин и да завъдят котило в европата при супермаркетите и голфовете, е лично техен избор - те така искат, и това е тяхна воля. Аз лично се продавам много скъпо, и съм много доволен - дори не мога да си похарча парите тук. Но ако някой почне да ме приниждава да се продавам като роб, ще го издуха моментално, не знам теб кво са те правили и как са те продавали, но нито тук, нито в България някой има нужда да се продава. Друг е въпроса ако иска (това не значи че е нужно както ти пишеш) да кара западна кола, или да си роди семката тук. Но това не е нужда, това е собствена воля.



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: PASS_AGER]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 01:02



Типично примитивно, атавистично мислене. Откъде накъде роби, навсякъде по света има различни категории работа, с различно заплащане според квалификацията.
Съвременният човек е мобилен, пътува по света, работи там, където има по-добри условия и интересна работа, опознава други страни, народи и култури, и ако реши - завръща се в Родината, стига да има защо.
Баси, какво ли съм седнала да ограмотявам примитивец.



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: PASS_AGER]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 01:15



Пропуснах да ти отбележа, че посоченият от теб сайт се отваря само от България, хи-хи-хи!



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: няkoя cи]  
Автор _xx (непознат )
Публикувано16.05.04 13:57




Съвременният човек е мобилен, пътува по света, работи там, където има по-добри условия и интересна работа, опознава други страни


Това не е вярно, казано така. Правилно е да кажеш - "На нас ни се иска това да е така". Ама не е така. Поне тук в Германия. Германците са известни с това, че разделят хората по национален признак - за тях има три вида нации - "ПО-висшите" нации - това са Америка, Англия, Австралия. Колкото и да говорят против тях, навсякъде треперят и се прекланят пред тях - ако си от тия нации имаш всякакви права, не е нужно да знаят немски - всички врати са оворени за тях. После идва разбира се висшата немска нация. И накрая са нисшите нации - всички останали, включително и ние. Така че, това което ти казваш важи само за първите две нации, но не и за хора от нисшите нации. Тези които са тук, и се чустват добре, са по скоро изключение.



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: _xx]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано16.05.04 17:29



А 3-те нации от "висшата раса" може би затова влизат в тази група, защото ако нещо тук не им хареса, тогава "чао, беше ми приятно" и си стягат куфара.
Сравни им положението с това на представителите на долната група, които се чудят за кой параграф да се заловят и чии чиновнически обувки да оближат, само и само да останат. За информация - българи в Канада и САЩ и до ден днешен излизат с номера, да искат политическо убежище като "дискриминиран представител на сексуалните малцинства" - към такива какво уважение да храниш? Слава богу, че тук такъв закон няма, иначе бъди сигурен, че не един и двама от българите тук ще се опитат да се възползват от пролуката.

Апропо, по мои наблюдения, в Германия на много голямо уважение се радват португалци и испанци. Взимат по-малко пари, но не им пука и си живеят купона, вместо да се кахръят дали Тойота няма да изпревари по качество Мерцедес или Боинг - Еърбус.

Лятна и пролетна ваканция-това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер


Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: PASS_AGER]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано16.05.04 17:35



Пич, съжалявам че с отговорите си избутвам глупавата ти тема нагоре.

Извадил съм си заключението, че тези българи, които са се върнали в БГ-то, гледат първо хубаво да се окопаят служебно и финансово, после да си купят жилище, докато е по 200-300€ квадрата, и чак тогава започват да дават акъл на другите българи, да се връщат и те. Така че, постинги като твоя веднага разбирам че са менте.

Лятна и пролетна ваканция-това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Редактирано от бълrapckи cтyдeнт на 16.05.04 17:34.



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: _xx]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 21:12



Аз не живея в Германия, но мога да потвърдя, че това е в сила за всички западноевропейски държави.
Независимо от всичко, възползвам се от всички приоритети, които ми дава пребиваването тук. Имам добър живот, семейството си и даже приятели, на които мога да разчитам. Всичко не може да бъде както ни се иска, но степенувам житейските си изисквания в границите на възможното.



Тема Re: Аз оставам вече в България :)нови [re: PASS_AGER]  
АвторStar (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 22:21



Ave hlape! Da te tarrsyat na GSMa.....sa da si savartish dalaverka nali?
Ti stom se se prodaval i si rpobuval....kadeto i da otidesh ste si ostanesh ROB
Wseki isbira patya si sam,a ti kato iskash stoi si tam




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.