Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Zdravnata reforma  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 19:15



Zdraveite!
Bih iskala da popitam ne6to i se nadqvam nqkoi da mi otgovori ili pone da se opita da hvyrli nqkakva svetlina po vyprosa(vypreki 4e i nemcite v ofisa na AOK ne bqha mnogo naqsno).I taka:Studentka sym i imam zdravna zastrahovka pri tqh,no sega s tezi zdravni reformi v De ne znaq dali trqbva da pla6tam ne6to,kogato hodq na lekar ili zybolekar,ili kogato mi predpi6at lekarstva.Spomnqm si,4e predi godina mi se nalogi da dopla6tam za plomba,a se okaza,4e imalo i takiva zybolekari,koito ne vzimat dopylnitelno...
Pylen haos!
A kato si pomislq,4e AOK mi teglqt ot smetkata po 54 euro vseki mesec-za kakvo!?



Тема Re: Zdravnata reformaнови [re: Niki]  
Авторs.freud (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 21:28



Pla6ta6 po 10 Euro na vsqko trimese4ie. Ako otiva6 naprimer na pregled nqkyde-pla6ta6. Predpi6at li ti oba4e Ueberweisung, tam kydeto si prenaso4ena ne pla6ta6. Ako otide6 oba4e BEZ Ueberweisunga (dori da ima6, no si go zabravila)-pla6ta6. Pri zybolekar-pla6ta6 (vinagi). Otpadat studentskite privilegii za bezplatni lekarstva. Po zakon: ako v godinata si platil(a) za medikamenti pove4e ot 2% ot ob6tiq si Brutto Einkommen, nadvi6ilata suma si q vry6ta6 4rez Finanzamt.
Bydi zdrav(a) i dano ne ti se nalaga da hodi6 na lekar :)



Тема Re: Zdravnata reformaнови [re: Niki]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано11.03.04 13:34



аз се съмнявам, че не са ти казали това, което freud ти е написал по-долу в АОК...
а това за пломбите....зависи каква пломба са ти сложили....белите са само за предни зъби....ако си поискала такава за задни....ясно....
С поздрав

Life is only a transient transfection


Тема Re: Zdravnata reformaнови [re: Niki]  
Автор silly_dreamer (Student)
Публикувано11.03.04 18:47



ами това е което ти е писано по долу.
54 ежро много ли ти се виждат
а знаеШ ли колко струва само един преглед при лекаря..трицифрено число..
а за пломбите реШава всеки зъболекар самостоятелно.ако реШи да взима повече от касата,взима по малко от пациентите.
ако взима по малко от касата,повече от пациентите..
а че има хаос,има..затова трябва да се информира колкото може повече човек..

успех



Тема Re: Zdravnata reformaнови [re: silly_dreamer]  
Автор Пeпeляшka (дрипла ;-))
Публикувано11.03.04 22:12



стига бе човек! А малко ли са, при положение, че някои стъпват в кабинет по веднъж в годината?!? И като видят, че си към gesetzliche KK се отнасят като към 2-ра класа пациент. Но пък и както казва едно аверче - "германците ако пръднат накриво, тичат на лекар". Трупат се разходи от ненужни прегледи, после пак пациента - да му е як джоба.

keep it simple, stupid!


Тема Колко струва едно посещение на лекар?нови [re: silly_dreamer]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 23:36



ти знаеш ли?
аз знам: 10 евро, и тази сума вече не се взима от касата а от пациента...
нещо си се объркал за това Трицифрено число...



Тема ми Ники ти нали си питала вече?нови [re: Niki]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 23:39



как може да си питала в Офиса на АОК, и те да не са били на ясно!?
Какви са теси злужители, по добре те съветвам да си смениш касата, защото това струва здраве, и такова некомпетентно обслужване не ти трябва...
Например, ако си направиш застраховка в Алианц България е много мног много по-евтино...



Тема Re: ми Ники ти нали си питала вече?нови [re: Лили]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 15:08



Pyrvo blagodarq na vsi4ki,koito sa vzeli otno6enie po vaprosa!
Az 4estno kazano vlizam otskoro vav foruma ,a i ne sam preglejdala minalite temi,zatova se strahuvah,4e nqkoi drug otdavna ve4e e zadal podoben vapros ,za6toto qvno v momenta v Germaniq nikoi ne moje da kaje ne6to konkretno.
Kolkoto za slujitelkata ot AOK,tq se opita da mi obqsni,4e vseki lekar i zybolekar ima opredelen dogovor po tqhnata"zdravna kasa"-govorq malko lai6ki,dano pone da e razbiraemo,spored koito opredelen % ot stoinostta na pregleda se poema ot kasata,a drug % polu4avali ot druga instanciq-ne6to,koeto malko interesuva horata :) Vajnoto e,4e pri vseki pregled ve4e pacientyt trqbva da dopla6ta 10 euro-tova bqha neinite dumi.
Tova vaji za lekarite.A za zabolekarite momi4eto ne moja da mi kaje ni6to konkretno,NO KAZA,4E 6TE SE INTERESUVA PO- PODROBNO!!! daje mu stana neudobno i nakraq iska6e da mi dade nqkakvi bro6uri ,bonboni,himikali...milata :)
Ina4e sam 4uvala ,4e 1 bqla plomba v De struva 500 euro-tova e izkustveno naduta cena,pri polojenie,4e materialite im struvat 15 euro!
Egal.Vajnoto e naistina 4ovek da ne opira do uslugite i na ednite, i na drugite!

PS:Naistina se zamislqm,dali da ne si napravq nova zastrahovka .Do sega ot AOK poemaha dori razhodite za lekarstva,no pri tezi reformi v De kato 4e li zdravnozastrahovatelnata kasa nqma osobeno zna4enie.



Тема Re: ama ti pak li si tukaнови [re: Лили]  
Автор silly_dreamer (Student)
Публикувано12.03.04 17:59



10-te evro ne sa cenata na pregleda..te imat druga cel
aide da se osvedomime predi da govorime..

az s ochite si sym vijdal smetka samo na pregled ot 220 Marki bqha oshte togava..



Тема Re: Ami za tova..нови [re: Пeпeляшka]  
Автор silly_dreamer (Student)
Публикувано12.03.04 18:05



..koeto poluchavash,kogato ne dai si boje se naloji, daje nishto ne sa!
zatova se kazva zastrahovka..za vseki sluchai..
a az lichno dosega losho tonoshenie ne sym sreshtnal ot nito edin lekar,daje naprotiv..a syshto sym gesetzliche KK
e,malko typi diagnozi,no..tova e druga tema..
tova che se hodi na lekar dori "i da prydnat" si e taka..zatova i kasite izdyhvat sega..zatova sa i 10-te evro,no nikoi ne ti prechi i ti da hodish..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.