Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема С кола с немски номера до БГ?нови  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано05.02.04 18:56



Някой скоро бил ли е до България zа кратко с кола с немски номера и с документи на негово име? Ако да - каква е процедурата и има ли особености.
Говоря zа нормални номера, не zа транzитни и zа кратък престой - няколко дена.

И bitte, bitte, bitte, нека беz остроумни или zлобни zабележки . Имам нужда само от информация, не от допълнителен тонус или поставяне на мястото ми..

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: С кола с немски номера до БГ?нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Jupiter (1000th Ocean)
Публикувано05.02.04 19:01



Aз имам едни познати, които миналата година ходиха така. Поня, че от охраняем паркинг в София им я бяха разбили. Въобще трябва много да си я пазиш. Аз лично не бих го направил.



Тема Re: С кола с немски номера до БГ?нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторkim (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 19:49



виж сега,по принцип не би трябвало да имаш никакви проблеми,единствено може да се заядат с теб на сръбските граници,но ако всички документи са ти наред,няма от какво да се плашиш.дори и пари да ти искат,за почепрка както те му казват ,няма да им даваш нищо,казваш им че всичко си е редовно и да го ДУХАТ!аз съм се прибирала два пъти с кола с транзитни номера от германия,втория беше на 19.01.04,и не сме имали никакви проблеми никъде,само на влизане от унгария в сърбия митничаря искаше да го черпиме за новата кола и дори взе на гаджето ми паспорта и му каза да паркира колата и да се върне,но нали се досещаш че щом няма за какво пари не се дават и така митничаря си остана без почерпка,,,айде лек път ти желая,нема се плашиш,споко !ааа ,а за бг.кво да ти кажа...пази си много добре колата,даже ако е възможно я остави в някой гараж на познати,иначе може и да се простиш с нещо от нея...



Тема Процедурата с колата е следната:нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 20:09



Като я видят с немски номер - ясно значи - не е застрахована при някоя местна компания (групировка) - значи може да се краде. Ако е по стара - намират и веднага цаката да я вдигнат - за 3 минути я отварят и чао бейби. Ако е по нова с разни електронни системи за заключване, вдигат я цялата с паяк и камион, и с компютер или с някяква подобна джаджа разкодират защитата. Ама вече станали много мързеливи, и дори и това не правели, ами направо те спират на улицата, и отправят към теб любезна молба (която в никакъв случай не подлежи на отказ) да им дадещ ключовете.



Тема Re: С кола с немски номера до БГ?нови [re: kim]  
Автор Jupiter (1000th Ocean)
Публикувано05.02.04 20:14



Човека не ти говори за транзитни номера, а за редовни, немски.



Тема Едно допълнениенови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано05.02.04 20:21



Понеже до тук 60% от 3-те мнения са иzпълнени с оптимиzъм и вяра в бъдещето искам да бъда в тон със съветите и да попитам когато ми откраднат колата, zа да си отида обратно (вече пеша) трябва ли да плащам ДДСто й.

Знам, че се подготвя някаква промяна в zаконодателството, която променя нещата в това отношение, но не zнам подробности.

Иначе колата ми по стандартите на теzи дето те спират по улицата и те молят учтиво да им я дадеш май е бричка, zащото няма и 10 000 € по цени на немския паzар. А по мои скромни, вероятно и zа това грешни, сметки понеже имам Vollkasko, сигурно ще пострадам "само" с ДДСто и с досадата наново да си търся кола (аz таzи много си я обичам).

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: С кола с немски номера до БГ?нови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 20:27



Тук досега видях, че са писани само глупости, затова реших - така да се каже - да се намеся и да пусна нещо смислено.
Ходих до БГ с колата си през лятото, тя си е регистрирана и пр. в ДЕ. Неприятното е, че на БГ границата ти я вписват в паспорта (за да не би да я продадеш в БГ и после да излезеш без нея!) - и трябва на излизане да ги накараш да я отпишат!.
Иначе проблеми няма - в началото и аз се плашех, но после видях, че то в БГ има доста коли с чужда регистрация, и никой не се впечатлява чак толкова от това. Е, ако колата е някаква от скъпите, тогава не знам...



Тема Пак пишеш на изуст!нови [re: xx]  
АвторЛюбka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 20:33



Какво ще стане ако си застрахова колата срещу кражба? в


Или пък вземе че си я застрахова и в някоя местна компания?

А да си чул, че "същесвтува служба търсене на открадната кола в източна
Европа"
а и да си чул, че ако му я откраднат, ако е застрахована против кражба ще си върен парите?!



Тема Re: Пак пишеш на изуст!нови [re: Любka]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 21:03



няма "ако" - за да получиш немски немер, колата трябва вече да е застрахована в Alianz, или кьдето и да е. След като мине описаната от мен процедура, на връщане в Германиа на нашата граница се ръсиш доста пари за мито или не знам си какво си, защото според тях си я продал в Бьлгария. После от застрахователната компания тук ти въстановява парите, но в никакъв случай всичките. От цялата работа си вьтре с няколко хиляди евро, време и нерви в тьрсене на нова кола, и ти остава само удовлетворението, че си дарил свои сзнародници с радостта да карат евтино твойта кола. А "служби търсене на открадната кола в източна Европа" има много, но досега на никой не са намерили колата ....



Тема Мисля че те помолиха да не пишеш простотиинови [re: xx]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 21:18



ако си некомпетентник:
а ти кво продължаваш да се правиш, и то пред момичетата, че си много голям мъж,
всъшност си нищо, щото ти ако не знаеш че има НЯКОЙ на който са му
намерили колата, аз познавам такъв, и това доказва, че си некомпетентен:

"но досега на никой не са намерили колата ...."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.