Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 07.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Издръжка на родителинови [re: Koko]  
Авторvaljo6 (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 12:50



Не зная със сигурност - не би трябвало - за тези пари аз вече съм платил данък. Но аз не го правя (т.е. родителите не ги декларират). По моя начин не се минава през общината, но пък легализацията е по скъпа, в сравнение с начина на "соня".



Тема Re: Малко за данацитенови [re: coня]  
Автор valjo6 ()
Публикувано16.02.04 13:03



Здравей, Соня. Можеш ли да ми кажеш линка за декларациите на издържаното лице? Или, ако ги имаш на файл, да ги пратиш на адрес:
svetla_gs@hotmail.com
благодаря

Редактирано от valjo6 на 16.02.04 13:10.



Тема Re: Зелена карта - докога, а после?нови [re: valjo6]  
Авторkoi-znae (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 10:55



"Или да си тръгнеш без да ги изтегляш, като се надяваш пак да дойдеш и да навъртиш необходимия стаж (това може да стане във всяка страна на ЕУ)."

Dobre, no 2007 kato priemat BG v EU tova zna4i 4e moje da navartim tozi staj i v Bulgaria? (i kakvo stava ako ne go navartish, togava primerno na 60 godini ti gi vrastat cash vsi4kite ili se gubat?)



Тема Вноски за пенсиянови [re: koi-znae]  
Автор valjo6 ()
Публикувано17.02.04 11:27



Какво ще стане когато (и ако) БГ влезе в ЕУ - не зная. Ще проуча как ще стане прим. в Полша. А направените вноски не се губят - винаги можеш да ги изтеглиш след 24 месеца от спиране на внасянето им.



Тема Re: Малко за данацитенови [re: coня]  
Автор Rujja ()
Публикувано17.02.04 13:13



Здравей и от мен Соня,
и благодаря на всички за изчерпателната информация!
Аз също като valjo6 бих искала да те помоля за образците на декларациите за издръжка на родителите.
Ето един е-майл:
rujja@mail.bg

Досега не съм успяла да взема почти никакви пари обратно въпреки ниските стипендия/заплата

Благодаря ти предварително!!!

Ако не можеш да намериш истината там, където си, къде другаде смяташ да я търсиш?


Тема VAJNO!нови [re: valjo6]  
Авторkoi-znae (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 16:01



Za dana4nite deklaracii, nikoga ne sam popalval i edin nemec sega mi pusna edna programa za avtomati4no popalvane. Vsi4ko stana za 10 min i kato si gi popalna mi kaza da gi pusna weekenda zaedno s originalnite Lohnsteuerkarti v Postenskata Kutija pred Finanzampta! Az li ne sam razbral? Misleh si 4e li4no trjabva da otida i 4e ne e tolkova lesno, poneje ne znam dobre nemski moje prosto da ne sam go razbral pravilno??
Osven tova ako popalvam za dve godini dvete deklaracii v edin plik li da gi postava ili v otdelni (..v slu4ai 4e se puskat v kutijata pred Finazampta)

Mnogo vi blagodarja!



Тема Re: VAJNO!нови [re: koi-znae]  
Автор Rujja ()
Публикувано17.02.04 17:35



Започвам отзад напред: данъчните декларации наистина се пускат в пощенската кутия, която обикновено се намира до главния вход на Данъчното.
Според мен не би трябвало да се сложат в различни пликове, но това си е мое лично мнение.

С програма е лесно и бързо, но все пак за толкова кратко време едва ли сте успели да изчетете всички обяснения и предполагам, че сте пропуснали да декларирате някои от разходите, които са освободени от данъци. Разходи, за които един средно-статистически немец (ако такъв ти е помагал) няма и представа и за които става дума по-нагоре във форума.

Препоръчвам ти да отделиш малко повече време с човек, който знае езика.

Успех!!!

Ако не можеш да намериш истината там, където си, къде другаде смяташ да я търсиш?


Тема Re: Малко за данацитенови [re: Rujja]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 10:20



zа сЪжаление ги имам само ксерокопирани. Пуснах ви мейл.



Тема молбанови [re: coня]  
Автор Rujja ()
Публикувано24.02.04 15:05



Здравей Соня, за съжаление не съм получила никакъв е-майл, би ли опитала още веднъж ако не те затруднява.

Благодаря!!!

Ако не можеш да намериш истината там, където си, къде другаде смяташ да я търсиш?


Тема Re: Клуб "Зелена карта"нови [re: valjo6]  
Авторkz (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 11:49



Kakvo stava ako badesh sakraten raboteiki sas Zelena Karta. Kolko vreme imash pravo na pomost (ako vaobste imash) i kakav razmer? Bjah 4ul 4e trjabva da si napravil edna godina pone. Posle se podava molba v Finanzampta, no pove4e ne znam zastoto horata si nameriha rabota i ne uspjaha da nau4at sledvastite proceduri




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.