Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 15.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За културния живот...  
Автор Rujja (непознат )
Публикувано05.02.04 11:23



Здравейте на всички,

Много се изписа за това къде да работим, как да се устроим, кой за какво е дошъл в Германия, от къде да си купим българско сирене или печени чушки...

Аз бих искала да провокирам форума със следния въпрос:

Кога за последен път сте били на опера, концерт или театър?

Или другояче казано:

Успявате ли да си набявяте духовна храна и как, а колко вкусна ви е тя?


"Ако ти и аз имаме по една ябълка и си ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако ти и аз имаме по една идея и си ги разменим, и двамата ще имаме по две идеи."



Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано05.02.04 16:17



Добър въпрос :-)

Преz лятото много исках да ходя на концерти в Залцбург, но така и не се случи. Последните 3 месеца и половина са ми като в мъгла, zащото ги прекарах основно между работата си и курса по немски в Passau.

Вече съм далеч по-свободен и смятам да се zапоzная с културния живот там (Пасау). В Пасау често има концерти на иzвестни джаz иzпълнители, така че ако не друго поне това ми е лесно да посещавам. Еzика ми все още не е добър, zа да ходя на театър, но на кино нямам нищо против да отида винаги...

Мюнхен ми е на около час, но пак става. Много ми липсват театрите, балета и операта (в тоzи ред), но се надявам с времето да му намеря колая и на това.... За сега компенсирам като си отида в България

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
Автор Valyo (undefined)
Публикувано05.02.04 20:37



ot oktomvri sum v berlin i tuka e mnogo yako ot taia gledna tochka, sega she ima berlinre
inache biah na konzert na jane's addiction i pochti se razrevah ot kef, izobshto ne sum predpolagal che bi moglo da mi se sluchi takova shtastie

just because


Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
АвторБaй Пeшo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 07:57



Приятелю, много са малко българите които искат духовна храна, мнозинството искат само 4ушки и сирене от Булгаристан, низки хора-низки идеали, поне с много малко стават щастливи.



Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
Авторtralala (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 13:26



Музика мога да слу6ам,само когато имам настроение за това,а не когато някой ре6и да се изявява.Освен това не харесвам всякакъв вид музика.
Опера,хмммм ако е добре направено 6оуто може и да отида,но не съм 4овек,който може дълго да стои на едно място без да вър6и ни6то и предполагам,4е 6те си изляза о6те преди антракта.
Театър,обожавам театъра,но когато не е тъп,безмислен,монотонен и не гледам никога моноспектакли,за6тото са ужасно ску4ниВсе едно някой да си мърмори и говори сам два 4аса,не благодаря,не съм отду6ник
А и знам какво е по такива мероприятия,бол6инството от публиката отиват там да си покажат новите тоалети,да си сложат маска на такива каквито не са,да се позавъртят и направят впе4атление колко са културни,обле4ени и образовани,даже да пофлиртуват,да огледат кой е там и кой кой е,да огледат съответно и толетите на останалите,да се запознаят с някого,а между другото да погледат и изкуство
И да прибавим,4е доста хора не правят изкуство,заради самото изкуство и наслада на 4овека,а колкото да запълнят времето на зяпа4ите и изкарат лесно някой лев.Е да,ама истинското изкуство не е само да отбие6 номера,истинското изкуство е да развълнува6 истински хората,а това не е никак лесно.
Виж да 4ета не ми е нито ску4но,нито досадно,нито имам 4увството,4е бездействам.Затова книги и филми никога не ми омръзват.Освен това,ако сметна,4е не са ми интересни винаги мога да ги зарежа.
Оби4ам и българско сирене и пе4ени 4у6ки и изоб6то не ми пука,4е някой си 6тял да каже не6то отвра6тава6то по адрес на българската храна.Който не му харесва,да си яде захаросаната нездравословна храна,недоузрелите зелен4уци и плодове и да се годее с това,негов си проблем.То и аз си ги ям,де,но по принуда,тъй като тук бг кухня лесно не се полу4ава.
Те такива ми ти работи,драга.



Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
Автор Jupiter (1000th Ocean)
Публикувано08.02.04 17:04



Аз ще ходя на Das Maedche Rosemarie в края на месеца.



Тема Re: За културния живот...нови [re: Бaй Пeшo]  
Автор Rujja ()
Публикувано09.02.04 12:17



Не съм съгласна с теб, Бай Пешо!

Смея да твърдя, че познавам много и разнородни хора и бих поставила българите са сред първите , които "имат очи и уши" за културата.

Не е мое мнението, че "Човек трябва да се радва и на най-дребните неща", но го подкрепям напълно. Така че, да уважаваме хората, за които (както и за мен ;-)) кулинарията също е изкуство. И ако тя успява да им донесе духовна удовлетвореност, какво повече да желаем.

Ако пък се намерят и такива, на които само това не е достатъчно и споделят своите опит и мнение, ще бъде прекрасно.

It’s not you, it is the environment!


Тема Re: ?нови [re: Rujja]  
Авторpalm (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 12:58



Az zabravih veche kakvo e tova kulturen jivot.
Parite mi otivat za naemi,tok i tem podobni...



Тема Re: За културния живот...нови [re: Rujja]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 14:11



Не е никак лошо човек от време на време да си набавя и духовна храна. Предполагам, че който е в Мюнхен вече знае за този адрес. Но все пак за новодошлите:
http://www.in-muenchen.de/
Има и печатно издание със същото име, което излиза на 2 седмици и се разпространява безплатно.

А като стана въпрос за ябълки - някой да знае къде в/около Мюнхен човек може да намери истински ябълки? Не от онези дето не можеш да обясниш на немците, че нямат нищо общо с ябълките расли в овощна градина с естествено плодородна почва...



Тема Re: За културния живот... [re: Rujja]  
АвторБaй Пeшo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 03:28



не сам сагласен
в Лувара, Айфеловара кула, Трафалгар, Ст. Паул, Белия дом, Дисни парк в Франция и Флорида, sea world............кадето и да сам ходил, никаде не сам видял българи, явно не ги интересуват световните културни ценности.
Оба4е в Торонто, Виена и Берлин е пално с българи на битака в събота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.