Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 6ofiorska knijkaнови  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 16:40



Zdr na vsi4ki ! Ot tri meseca sum v germania i bih iskal da znam kak moga da si legaliziram 6ofiorskata knijaka. Po to4no do koq instanciq trqbva da otida , kolko 6te mi struva, trqbva li da dyrja preravnitelen izpit ?
danke



Тема Re: 6ofiorska knijkaнови [re: ivo]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 23:08



Zdrasti, predi 3 sedmici iskarah nemska knizka, legalizirane ne stava, trebva da se darzi teoriya i praktika, struvashe mi okolo 500EUR, ako imash BG knizka moze da ne karash kurs, ama trebva da imash dogovor s FAHRERSCHULE (ne sam mnogo nayasno s nemskia vse oste). Dokumenti za izpita se podavat v SCHTRASENVEHRKERSAMT. Ama si e hodene po makite (burokraciya).
Na vsichkoto otgore kato otidoh da vzema nemskata knizka mi pribraha balgarskata?? .. kakvo da se pravi
Uspeh



Тема единсвеното което може да се направинови [re: lvo]  
Автор Cyпep Mapиo ® ()
Публикувано18.12.03 19:18



е да се поразровиш във Форума.



Тема Re: 6ofiorska knijkaнови [re: ivo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 10:38



6 meseca imash pravo da karash s bg shofiorskata knijka. scheste meseca se broiat ot datata na vizata ti. predi da iztekat 6 meseca podavash dokumenti v mestnoto Fаhrerlaubnisbehörde tam kudeto jiveesh i si registriran. Neobhodimi dokumenti:
1.Triabva da napravish prevod na bg shofiorskata knijka - 27 eur
2. Ot Einwohnermeldeamt triabva da si vzemesh meldebescheinigung, za da podvurdiat che jiveesh na tozi adres - 5eur
3. Dа imash ydostoverenie ot ochen lekar che vijdash, stava vuv vseki edin optichen magazin- 5 eur
4.Zaduljitelno triabva da minesh i na kurs v Deutsche Rоtes Kreuz za da ti izdadut ydostoverenie - 20 eur
5. Edna pasportna snimka
6. Kopie na pasporta ti i na vizata
7. Pri podavaneto na dokumentite plashtash taksa ot 43,40 eur
8. Tam na miasto populvash i edna molba
Mislia che ne propusnah neshto, no vse pak popitai kakvo triabva tochno da nosish.
I sled tova chakash za otgovor.
Po principi ako podadesh dokumenti za nemska shofiorska knijka predi da sa iztekli 6 meseca , ne e neobhodimo da durjish otnovo izpit.
Az v momenta sushto chakam za otgovor. Nikoi ne e iskal ot men da durja izpit.
Ami tova e.



Тема Re: 6ofiorska knijkaнови [re: az]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано19.12.03 11:32



Само един въпрос: 6-те месеца се броят от датата на първата ти виза в Германия така ли?



Тема Re: 6ofiorska knijkaнови [re: Sony^-]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 11:40



Da 6-ste meseca zapochvat da tekat ot datata na purvata ti viza za Deutschland.



Тема Obarkvane....нови [re: az]  
Авторbastard (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 12:30



se e polu4ilo. BG ne figurira v spisaka ot strani. Taka, 4e e neobhodimo da se darji teoreti4en i prakti4eski ispit.
Info: fuererschein.de
Sie sind bereits glьcklicher Fьhrerschein-Besitzer, haben das wertvolle Dokument aber auЯerhalb der EU erworben? Wer trotzdem in Deutschland fahren mцchte, benцtigt in den meisten Fдllen eine deutsche Fahrerlaubnis. Ausnahme: Sie sind nur zu Besuch in Deutschland - werden also nur vorьbergehend mit Ihrem Fьhrerschein in Deutschland fahren.

Wenn Sie jedoch Ihren stдndigen Wohnsitz in Deutschland haben, mьssen Sie Ihren Fьhrerschein in eine deutsche Fahrerlaubnis umschreiben lassen. Bis zu einem halben Jahr nachdem Sie Ihren Wohnsitz in der Bundesrepublik begrьndet haben, kцnnen Sie noch mit Ihrem auslдndischen Fьhrerschein fahren, danach benцtigen Sie das deutsche Dokument. Allerdings muss die Umschreibung innerhalb von drei Jahren nach Ihrer Wohnsitz-Anmeldung erfolgen, da Sie ansonsten wieder als Anfдnger bewertet werden.

Keine Angst: nicht immer sind fьr die Umschreibung auch neue Prьfungen abzulegen! Hier finden Sie die Listen aus welchen Lдndern Ihr Fьhrerschein stammen darf und welche Prьfungen fьr die Ьbertragung notwenig sind:

Fьhrerscheine aus US-Bundesstaaten und US-amerikanischen AuЯengebieten
Fьhrerscheine aus kanadischen Provinzen
Fьhrerscheine aus anderen Lдndern


Stammt Ihre Fahrerlaubnis aus einem Land, das in den Listen nicht dabei ist, mьssen Sie nochmal ran und theoretische sowie praktische Prьfung ablegen. Eine erneute Ausbildung in einer Fahrschule ist dazu nicht vorgeschrieben.

Freunde von Gesetzestexten kцnnen die beschriebene Regelung noch im "Original" in § 31 der Fahrerlaubnis-Verordnung - FeV (BGBI. Teil 1) nachlesen.


USA

Ausstellungsstaat dortige Klasse(n) theoretische Prьfung praktische Prьfung
Alabama D nein nein
Arizona D, 2 nein nein
Arkansas D nein nein
Colorado C, R nein nein
Connecticut D, 1, 2 ja nein
Delaware D nein nein
District of Columbia D ja nein
Florida E ja nein
Idaho D ja nein
Illinois D nein nein
Kansas C nein nein
Kentucky D nein nein
Louisiana E nein nein
Massachusetts D nein nein
Michigan operator nein nein
Mississippi operator, R ja nein
Missouri F ja nein
Nebraska O ja nein
New Mexico D nein nein
North Carolina C ja nein
Oregon C ja nein
Pennsylvania C nein nein
Puerto Rico 3 nein nein
South Carolina D nein nein
South Dakota 1, 2 nein nein
Tennessee D ja nein
Utah D nein nein
Virginia NONE, M (Ausnahme: Klasse M mit Code 6 – Umschreibung nicht mцglich) nein nein
West Virginia E nein nein
Wisconsin D nein nein
Wyoming C nein nein


Soweit in der Spalte "Klasse(n)" nicht "alle", sondern nur eine bestimmte Klasse oder bestimmte Klassen genannt sind, erfolgt aufgrund dieser Klasse(n) nur die Erteilung der Klasse B.


Canada

Ausstellungsprovinz dortige Klasse(n) theoretische Prьfung praktische Prьfung
Alberta 5 nein nein
New Brunswick 5, 7 Stufe 2 nein nein
Newfoundland 5 nein nein
Northwest Territories 5 nein nein
Nova Scotia 5 nein nein
Prince Edward Island 5 nein nein
Quйbec 5 nein nein
Saskatchewan 5 nein nein
Yukon G nein nein


Soweit in der Spalte "Klasse(n)" nicht "alle", sondern nur eine bestimmte Klasse oder bestimmte Klassen genannt sind, erfolgt aufgrund dieser Klasse(n) nur die Erteilung der Klasse B.


Europa

Ausstellungsstaat dortige Klasse(n) theoretische Prьfung praktische Prьfung
Andorra alle nein nein
Estland alle nein nein
Franzцsisch-Polynesien alle nein nein
Guernsey alle nein nein
Insel Man alle nein nein
Israel B nein nein
Japan alle nein nein
Jersey alle nein nein
Kroatien alle nein nein
Lettland A1,A2,A,B1,B,BE,C,CE,D,DE nein nein
Litauen alle ja nein
Malta alle nein nein
Monaco alle nein nein
Neukaledonien alle nein nein
Polen alle nein nein
Republik Korea 2 nein nein
San Marino alle nein nein
Schweiz alle nein nein
Singapur alle nein nein
Slowakei alle nein nein
Slowenien alle nein nein
Sьdafrika alle nein nein
Taiwan B/BE nein ja
Tschechien alle nein nein
Ungarn alle nein nein


Soweit in der Spalte "Klasse(n)" nicht "alle", sondern nur eine bestimmte Klasse oder bestimmte Klassen genannt sind, erfolgt aufgrund dieser Klasse(n) nur die Erteilung der Klasse B.

Kopiraneto na tablizite ne se polu4i, no e jasno...



Тема njakoj moje li da mi objasni, moljaнови [re: bastard]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано27.01.04 04:21



"Arizona D, 2 nein nein" kakvo tochno oznachava... Priznava li se ili ne?



Тема Sa tebe vednaga....нови [re: Gia]  
Авторbastard (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 11:26



pri kopiraneto se rasmesti tablizata i satova ne se rasbira. Prisnava se do 6 meseza kato vsi4ki drugi.
Sa knijka ot Arizona kategorija D ne se darji ispit, ako prestojat ti nadvishava 6 meseza, a se plashtat taksi samo sa isdavane na nemska knijka. Sega ne snam kakvi sa taksite, no predi bjaha 50-60 DM.
Tuk kursat e okolo 1500-2000 euro i satova mnogo u4enizi ispolsvat programi sa obmen na u4enizi i iskarvat USA-knijka.
Posdravi ot old europe



Тема Re: Sa tebe vednaga....нови [re: bastard]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано27.01.04 16:59



Blagodarja mnogo za otgovora! Hubavo e, che ne se darji izpit. Vsastnost tuk ne se govori za categorii i dori ne znam kakva e mojata, no predpolagam imat predvid obiknovena knijka, a ne profesionalna.

A populjarni li sa v Germany avtomatichnite koli i mnogo po-skapi li sa ot drugite? Moje li da se jivee normalno i udobno v grad kato Frankfurt, naprimer, bez kola? Vartjat mi se razni misli iz glavata naposledak ... Kato gi formuliram, ste pusna otdelna tema i ste se radvam da moga da razchitam na teb, a i na drugi. Cheta tezi dni vashija forum i vijdam, che ima competentni i drujeljubni hora.

Mnogo pozdravi i ot men na good ol' Europe!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.