Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 26.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Тема Знаете ли Химна на България?нови  
АвторFlaum (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 17:50



Имам въпрос към всички, независимо дали са в чужбина или в България. Знаете ли втория куплет на Химна? Скоро ми се случи нещо много потресаващо: бях на едно българско събиране и в 12 часа пяхме Химна. разбира се беше много вълнуващо и тъжно, но...когато започна вторият куплет, се оказа , че аз съм единствената, която го знае наизуст...стори ми се много странно и ми стана болно, още повече, че присъстващите бяха едни от наи интелигентните млади хора, които познавам, пове4ето от тях истински родолюбци, в наи 4истия смисъл на думата....моля вси4ки, които смятат да се заяждат на темата " какви родолюбци сте вие в 4ужбина", да си изберат друг постинг. интересуват ме откровените ви мнения по проблема ми...
благодаря



Тема Химн на Република Българиянови [re: Flaum]  
АвторAз cъм бълrapчe... (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 20:33



Драга Flaum, предлагам ти да отидеш в клуб "Българи в Америка", там на втората страница потърси темата "НА БЪЛГАРИЯ".

За съжаление това не е единичен случай. Много хора не знаят целия химн, а има такива дето не го знаят и въобще.
Ще го сложа и тук, дано все някой незнаещ, го научи.


Химн на Република България


Мила Родино

Горда Стара планина,
до ней Дунава синей,
слънце Тракия огрява,
над Пирина пламеней.


Припев:
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост, твойта прелест,
ах, те нямат край.


Паднаха борци безчет
за народа наш любим,
майко, дай ни мъжка сила
пътя им да продължим.






Тема Naizustнови [re: Flaum]  
Автор Libertado (Gentleman)
Публикувано17.12.03 20:33



A sega kato se pribera sled NG shte si tatuiram i gerba shtoto me kefi maksimalno.


"Българите били свободолюбив народ. Понякога попадали в робство, но и тогава не работели."


Тема Е го на и гербътнови [re: Libertado]  
АвторAз cъм бълrapчe... (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 11:11













Тема Re: Знаете ли Химна на България? [re: Flaum]  
Автор бaш бyrapaш ()
Публикувано20.12.03 22:31



"Паднаха борци без чет за народа наш любим..." знаеш, че Ние го знаем, Флаум... и другите ще го научат Чакам те да си го пеем




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.