Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Писане на кирилицанови  
АвторTOHИ (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 23:20



Някой може ли да ми каже как мога да пиsha s balgarska fonetichna na nemskata klaviatura. Az sam si instalirala kiriliza, no vaobshte ne mi otgovarja na nemskata klaviatura, zatova vinagi trjabva da si vkluchvam extra-bg. klaviaturata za da stava barzo. Sashto taka kato vklucha KREDOR njamam bukvata sh i sht kato "Shapka" "Shtuka". Moje li njakoj da mi kaje kakva e prichinata, veche izredih 5 pati vsjako kopche i nishto, -moje li problemat da e v tova che polzvam Laptop ili tova njama znachenie?



Тема Re: Писане на кирилицанови [re: TOHИ]  
Автор BibaМодератор (модератор)
Публикувано03.12.03 10:21



ш и щ ги има в кредора, но са само големи (поне тези, които аз съм намерила) намират се на мястото на а-умлаут и #.
За фонетичната кирилица: има една програмка ето тука:


аз съм много доволна от нея, с нея можеш да си настроиш клавиатурата както ти е удобно и така да имаш аналози на всички БГ-букви.
Успех




Тема Re: Писане на кирилицанови [re: TOHИ]  
Автор Craig (лош енд гол)
Публикувано03.12.03 13:46



Много просто е:

ш е на мястото на [ , щ на мястото ].
На немски клавиатури въпросните квадратни скоби се изкарват с АлтГр и 8/9.
Съответно главните са фигурни скоби - АлтГР + 7/0.

ю е бекслеш - алтгр и есцет.
Главно Ю е | - такъв знак на немските клавиатури действително няма и вероятно няма и да има

Редактирано от Craig на 03.12.03 13:47.



Тема Re: Писане на кирилицанови [re: Craig]  
Автор °~џїџ~° (|)
Публикувано03.12.03 16:10



на някой го има:
<>| до левите Strg., Schift, Alt, win
Въпреки всичко, нека да не забравяме колко е удобен ° който го има обаче...



Тема Re: Писане на кирилицанови [re: Biba]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 16:16







Тема Re: Писане на кирилицанови [re: TOHИ]  
Автор Yoro ((HD) WM)
Публикувано03.12.03 18:06



аз ползвах една програмка и сама си създадох фонетична подредба.
защото тези по БГ нет-а са основани на US подредба или каквато там е подредбата на клавиатурите продавани в БГ.

Само в момента не мога да се сетя каква е програмката защото я ползвах преди около 3 години и от тогава си пазя създадения KBD file като очите си :)
Беше доста трудоемка работа по създаването му :)
Спомням си само, че беше руска програма. KBD нещо си



Тема Re: Писане на кирилица [re: Yoro]  
АвторLi (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 19:17



Ами подредбата на Клавиатурите продавани в БГ е по БДС, и е тази която я има на пишещите машини
а подредбата която се казва Фонетик, е подредба (също по стандарт), която отговаря на фонетичното съответстиве на американската подредба.
Тази подредба я имаше на старите БГ клавиатури, които бяха вградени във компютрите продавани в БГ. а и все още (или поне 2002 са използвани) използвани в Българското Више Образование
Например: Ето извадка от Инструкция за Упражнение по "Практическа работа със запомнящи устройства с гъвкави магнитни дискове"


Ако не си виждала подобна клавиатура която Колегите от ТУ"София" изпозват:
Погледни тази снимка:

На тази клавиатура значите са така написани че на всеки латински символ отговаря български.
Е това не се вижда но това е клавиатура продавана в България.
За съжаление тази клавиатура не се вади,
но на новия модел Правец 16 (изпозлващ се в много български училища )
Ама това са къде къде по страхотни модели, от колкото тези които са били използвани по това време в някой части на Германия.
Например:




Тема Re: Писане на кирилицанови [re: Biba]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 22:41



Biba az si svalih tazi programa ot teb, no mojesh li da mi kajesh kak da ja priloja sled instalazijata. Opitah se chrez Einstellungen und dann Tastatureinstellungen, Tastaturkombination, opitah pri Word da pisha samo chrez umschalten DE kam BG, no nishto ne se poluchi. Vse pak blagodarja za vnimanieto.



Тема Re: Писане на кирилица [re: Li]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 22:48



Благодаря на всиЧки, аz си свалих програмата от Биба, но zа сЪжаление не мога да приложа при Word. Как става жсЪЩност насройката, ако не ви притеснявам.




Тема Re: Писане на кирилица [re: TONl]  
АвторLiiliana (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 23:07



ами разархивираш програмата, и след това тя сама намира кой виндовс имаш, даваш и да ти направи Фонетична подредба другата БДС я има във всеки виндовс от 95 ПЕ на сам.
След това отиваш в Контролни пултове, или на немски
Systemsteuerung
там търсиш Regions- und Sprachoptionen при XP или Tastatur при останалите.
После от там добавяш Sprachen Details - Einstellungen - Hinzufuegen
избираш Bulgarisch (phonetic)
и избираш да ти се показва индикатора както ти искаш от eingeschaften.

Под XP цялата смяна на клавиатурата се ебе при всеки нов рестарт бутона за смяна изчезва ако се използва някоя антиспай програма която да е премахнала настройките "запиши след изключване"


ако си под друг Windows от Tastatur избираш пак като друг език Bulgarisch (phonetic) и нямаш проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.