Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 29.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Green card kьndigungнови  
Авторdis (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 10:46



Na 30 Juni poluchich kьndigung na moq dogowor do kraq na Juli 31. (srok 4 sedmici). V dogowora s firmata mi e zapisano che trqbwa da e nai malko 3 meseca. No v tozi kьndigung pische "aus betribsbedingten Grьnden (Auftrags - mangel) i po tazi prichina mojelo i 1 mesec preduprejdenie.

Nqkoi zapoznat li e s towa?
Nqkoi znae li kade trqbwa da se registriram v Stuttgart (zaschtoto chuh che imalo specialen amt za "Green card") sled kato sam poluchil towa preduprejdenie.

Mnogo schte bada blagodaren nqkoi ako e minal po tozi pat da vleze v vrazka s men i da spodeli opita si.

Blgodarq vi predwaritelno!



Тема Re: Green card kьndigungнови [re: dis]  
Автор Craig (лош енд гол)
Публикувано02.07.03 12:37



В нашата фирма уволниха доста народ по споменатия начин- поради конюктурни съображения. На всичките обаче им платиха за 3-те месеца по договора. Само в един случай се опитаха да изнудват човека сам да пусне кюндигунг, за да си спестят парите, и то не толкова заради парите колкото поради лични съображения (абе демек да му направят мръсно).
В Щутгарт има 2 арбейтсамта-едния е близо до гарата, другия на около 10 мин пеша оттам. Най-добре пиши на Stuttgart@arbeitsamt.de и питай къде , какво и що, или ми пусни бележка.

Perdue dans le vent, je brule et je m'enrhume


Тема Re: Green card kьndigungнови [re: Craig]  
Авторdis (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 13:01



Blagodarq za informaciqta.



Тема Re: Green card kьndigungнови [re: dis]  
Автор killall (r00t)
Публикувано02.07.03 14:06



Здравей,

това ми звучи болезнено познато ... Моя съвет е да се помъчиш да си вземеш парите (всичките пари), и най-вече да не се надяваш на помощи за безработни.

Хвърли едно око

. Верно, че не става дума за БВ, но предполагам че историята ще е същата.

Късмет, и гледай да си намериш бързо друга работа




Тема Re: Green card kьndigungнови [re: killall]  
Авторdis (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 16:10



Blagodarq za saweta "killall".
Kakwo tochno pischeche na twoqta visa v pasporta?

V moqta visa pische slednoto:

Nur gьltig zur Arbetsaufnahme im Rahmen der Green-card regelung, bei der Firma EN GmbH Stuttgart.

Na twoqta podobno li pischesche "killall"



Тема Re: Green card kьndigungнови [re: dis]  
Автор killall (r00t)
Публикувано02.07.03 17:01



Да, подобно. И в твоята значи е споменато името на фирмата. Лошо ...

Това просто значи че след приключване на договора ти с тази фирма нямаш виза вече. Но можеш да стоиш 3 месеца като турист и да си търсиш друга работа през това време




Тема Re: Green card kьndigungнови [re: killall]  
Авторdis (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 18:11



Blagodarq za otgowora "killall".
Pri men e dosta zle zaschtoto sam tuk s jena mi i dwe deca koito hodqt tuka na uchilischte. Gorkite izjiwqha golqm stres sled kato pristignahme tuka bez nemski ezik. Sega veche go nauchiha i sa parwi v klasowete po uspeh, no jalko che trqbwa da izjiweqt ujasa na novo premestwane v BG ako ne uspeq da si namerq rabota.
Nai veche zarad tqh sme tuka, ama wze da mi piswa ot burokraciqta tuka i prosto ne znaq kakwo da prawq v momenta. Na pazara v momenta e dosta trudno s tarseneto na rabota i konkurenciqta e ogromna.

No ne trqbwa da se predawame na nemcite. Gore glawata i kakwoto sabq pokaje.



Тема Re: Green card kьndigungнови [re: dis]  
Автор killall (r00t)
Публикувано02.07.03 18:40



Да, наистина неприятно. Все пак можеш да питаш поне в местния Arbeitsamt, да видиш какво ще ти кажат от там. То тука едва ли има 2ма служителя, които да тълкуват нещо по един и същи начин, така че нищо не губиш ако пробваш.
Лошото ще е ако се наложи да ходиш до Ausländerbehörde-то, защото тогава най-вероятно ще ти анулират визата или поне ще те накарат да подпишеш, че ще си заминеш доброволно след 3 месеца. Иначе никой няма да ти направи проблем, че ти е изтекъл договора.

Аз, като си намерих 2рата работа тука, влизах и излизах няколко пъти, преди да имам нова виза със старата такава, и никой не се заяде на границата че всъщност тази виза е вече невалидна. Така че с 2 думи ако си "съвестен" гражданин, можеш да си стоиш тука докато ти е срока на визата. Друг е проблема че трябва и да се издържаш по някакъв начин. Но поне ще можеш да си търсиш работа повече от 3 месеца.

Най-важното е да не се отчайваш и дано да имаш късмет.




Тема Re: Green card kьndigungнови [re: dis]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано03.07.03 10:44



Както писах и по другата ти тема, съветът ми е да обжалваш Kuendigung-а. За това е нужен адвокат. Само той може да внесе жалбата в съда. Ползите ти са две:
1. Удължава ти се визата с 3 месеца (законният Kuendigungstermin). Долу-горе толкова ти трябват, да си намериш нова работа.
2. Получаваш обезщетение, което не се облага с данъци

При мене имаше и още нещо: невероятно удоволствие е да гледаш бившия си шеф, който ти е прал шута, във вид на препикано мушкато докато адвоката му обяснява какво би станало, ако не се съгласи на условията. Също такова удоволстие е да гледаш как Big Bos-а на него му набива канчето.

Още един съвет: почни каквато IT работа намериш, а после на спокойствие си търси каквато ти искаш.

Късмет

Наздраве


Тема Re: Green card kьndigungнови [re: killall]  
Авторdis (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 14:32



"killall" blagodarq za podkrepata. Tazi sutrin hodih do Arbetsamta tuka v Stuttgart i si vzeh dwe nomercheta za konsultaciq po moq vapros. Pri parviq slujitel beche turchin i mi kaza che v Arbeitsamta nqma problemi, no vsichko zavisi ot slujitelq w kmetstwoto kadeto sam registriran che jiveq i ako te ne mi izdadat nova viza za prestoi ne moga da poluchawam Arbetlossgeld i trqbwa da si zaminawame s moeto semeistwo. Edinstwenniq ni schans e da namerq rabotodatel koito da izdade na jena mi druga Green card i taka da si prodaljim sroka s oschte 5 godini ili az mnogo barzo da si namerq nova rabota.
S wtoroto nomerche vlqzoh po sachtiq problem pri drug slujitel i toi mislq che besche nemec , no poluchich podobna informaciq.

V kmetstwoto mi kazaha che sled kato mi se prekratqwa dogowora awtomatichno i vizata mi za prestoi se prekratqwa.

Ne gi interesuwa s deca li si s kakwo si i kawi problemi schte imasch. Te wse edno chakata kato kucheta da doide nqkoi s problem i te nai gadno da go izhwarlqt ot stranata si po wazmojno nai dolniq nachin.

Ne znaq zaschto nqma nqkakwa organizaciq specialno prawata na takiwa s zeleni karti da zaschtitawa a wseki trqbwa da se bori po edinichno.

Jalko che taka ni rabotqt tuka, no ne trqbwa da im se dawame.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.