Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 18.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Банки  
Автор Phill (Регистриран)
Публикувано13.06.03 23:33



Здравейте,

Има доста време до все още не 100% сигурното ми отпътуване, но все пак да питам : Коя банка ползвате в Германия и кои са най-изгодните откъм преводи на пари от България към Германия? Също от коя българска банка преводите са най- евтини? А обратното - от Германия към България? Малко съм бос в тая област, та ако съм ги задал грешно въпросите- поправете ме.
Благодаря ви предварително! И един ден наистина ще почерпя.



Тема Re: Банкинови [re: Phill]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 03:14



az polwam edna edinstwena banka. Tq e mngo hubawa ima klonowe na wsqkyde. Tam prewodi do bylgariq ne se prawqt zashtoto mi kazaha 4e prawqt samo do Europa. no w bankata ima mnogo hubawi slujiteli. Tam kontoto i kontoauszuga sa bez pari. w drugirte banki se pla6tat. W Bulgariq njamam banka tam nikoj ne ti iska da ima6.



Тема Stadtsparkasse i Kreissparkasseнови [re: Jura]  
Автор _magi_ (me)
Публикувано15.06.03 17:48



tyah polsvam, okolo 10 evro e prevoda ot De kym Bg sa malki sumi - okolo 200 evro.



Тема Re: Банкинови [re: Phill]  
Автор Shiseido (познатa)
Публикувано15.06.03 20:56



az ti preporuchvam Deutsche Bank,v nikakuv sluchai nedei v njakoja regionalna.za prevoda na pari nai-veche zavisi ot bulgarska strana kolko pari shte ti vzemat,a za nemskite mislja,che njama gljama razlika...



Тема ?нови [re: Jura]  
Автор Shiseido (познатa)
Публикувано15.06.03 20:59



"KontoauszЁ№gite" §У§Ъ§Я§С§Ф§Ъ §г§С §Т§Ц§Щ §б§С§в§Ъ.§Ь§а§Я§д§а§д§С§д§С §Щ§С §г§д§е§Х§Ц§Я§д§Ъ §г§о§л§а §г§С §Т§Ц§Щ§б§Э§С§д§Я§Ъ



Тема Re: Банкинови [re: Shiseido]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 22:59



В никакъв случай Дойче Банк, много големи мурдари са. Най - добре е във Райфайзенфолксбанк - само те имат представителство в Бг. След това твоите хора си откриват сметка в същата банка. И просто от едната сметка прехвърляш на другата.



Тема Re: Банкинови [re: Haho]  
Автор Shiseido (познатa)
Публикувано15.06.03 23:04



i kakvo i e loshoto na Deutsche Bank?



Тема Re: Банкинови [re: Haho]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано15.06.03 23:25



Глупости са това. Дойче банк имат перфектно обслужване и същевременно като студент ползваш безплатно услугите и на Хипоферайнсбанк, Комерцбанк и Дрезднер банк, които са от групата.
Не на последно място трябва да се отбележи, че единствено в тази банка (ДБ) всички служители говорят добър английски, което много помага, ако човек не знае немски
В останалите банки (и по-специално Шпаркасето) нещо са скарани с английския

И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема Re: Банкинови [re: Диблъp CCПГ]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 00:13



ama nie zashto trjbwa da se mu4im s tozi anglijski za da im goworim na tezi slujiteli? Az mislja 4e tazi banka ne e hubawa, sled kato sys slujitelite im trjbwa da goworish na 4ujd ezik



Тема Re: Банкинови [re: Jura]  
Автор Гъбka Oтpoвнa (Българин)
Публикувано16.06.03 00:42



Е ти ме радваш, честно - или се лигавиш, или там в Саарбрюкен ви промиват мозъците, или си тъпа за 300.
Нищо лично!

Гъбката

Изплюй дъвката да не я изплюя аз!


Тема Re: Банкинови [re: Phill]  
Автор Гъбka Oтpoвнa (Българин)
Публикувано16.06.03 00:48



Най-добра банка (meiner Meinung nach): Deutsche Bank - безплатно конто, базплатна EC-карта, добро обслужване (при това и англоезично), заедно с другите банки от групата си теглиш пари от банкоматите им безплатно, всяка БГ банка работи с DB като пряк контрагент - минимални такси за преводи.

За кредитни карти най-добра банка/институция (meiner Meinung nach): Citibank - кредитни карти за студенти, защита със снимка, добър кредит овърдрафт, много изгодни условия, БЕЗ скрити такси и удръжки!

Дерзайте!
Гъбката

Изплюй дъвката да не я изплюя аз!


Тема Re: Банкинови [re: Гъбka Oтpoвнa]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано16.06.03 00:48



Дъщеря е на фабрикант
Много разбира от финанси и мениджмънт

И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема Re: Банкинови [re: Гъбka Oтpoвнa]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано16.06.03 00:59



Аз когато дойдох в Германия казах и още стоя на това мнение, че Дойче банк е едно от най-хубавите неща тук.
Е нямаше да е зле на контоаусцуга да слагаха по някоя и друга нула в повече...

И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема verno e!нови [re: Диблъp CCПГ]  
Автор _magi_ (me)
Публикувано16.06.03 02:41



i as v nachaloto probvah na English, ama ne bi..



Тема Re: Банкинови [re: Диблъp CCПГ]  
Автор _magi_ (me)
Публикувано16.06.03 02:42



da be stho ne shtat da gi slahat tesi nuli i as se chudya...



Тема Dresdner Bankнови [re: _magi_]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 18:52



predlagam dresdner bank! sravnimi uslovia s deutsche bank, bezplatno konto za studenti! no za razlika ot deutsche bank niama klonove v Spainien, Italien idr.



Тема Deutsche Bankнови [re: Shiseido]  
АвторHaho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 00:00



И аз ползвам същите услуги на ДБ, но:
1. ЕЦ- картата ми я пращаха два пъти, и трябваше да ида , за да си я взема от банката.
2. За кредитна карта отначало ме отрязаха като мръсен парцал, като казаха, че трябва да имам 5000 ДМ. После, когато трябваше да ходя до Щатите, въобще не стана дума за това. Но пак трябваше да ходя 3 пъти...
3. На мой колега и досега не са му дали ЕЦ- карта, кара с СБ.
4. Прословутите им 24 подаръци - на двама познати така или иначе не пристигнаха. Никога!
Иначе е вярно за английския ( все пак са английска банка) и другите благинки.
Все пак говорим за банка, с която да се работи в Бг. Не в Чехия, не в Германия, не в Испания. Единствената такава банка е Райфайзенбанк. От банкоматите в Бг можеш да теглиш до 200 лв. За по-големи суми ще се набуташ с комисионни.
И никой не е казал, че трябва да имаш сметка само в една банка.



Тема Nashenskoto si DSK ! :)нови [re: Phill]  
Авторdark (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 16:43



nai-prosto a i mai nai-sigurno
1.prawish si smetka w dsk(bezplatno)
2.prawish si Maestro mezdunarodna karta(bezplatno)
3.wnasiash si parite w taia smetka
4.idwash tuka w .de i si teglish do 600eur mislia nawednuz ot pochti wseki bankomat....shte ti wzemat niakade okolko 10ina evro za cialta operacia....

enjoy! :-)



Тема Re: tzнови [re: Haho]  
Автор Shiseido (познатa)
Публикувано17.06.03 17:51



tochno predi 2 sedmizi si poruchah EC-karta,dosega bjah s maestro,i mi pratiha sled 1 den,Pin-a sled njakolko.nito sum hodila,dashe ne se e nalagalo da im se obashdam.i s priatelite mi taka. ne znam na tvoja kolega zashto ne sa mu ja dali,ako imash redovni dohodi,njama nikakvi problemi.
za podaruzite-pristigat,no ako gi poruchash na vreme.mnogo hora,kato razbraha za tija podaruzi i populniha raznite mu tam formuljari
kolkoto do drugoto,mnogo jasno,che moshesh da imash smetki v poveche ot edna banka,prosto se chudeh zashto chak puk v nikakuv sluchai v DB



Тема Re: tzнови [re: Shiseido]  
Автор Phill (Регистриран)
Публикувано17.06.03 21:30



Благодаря на всички за отговорите! Насочвам се към Дойче банк или Райфайзен банк, или пък и двете. Според зависи.
Но имам и друг въпрос - освен лимита за теглене на пари от картата (да кажем ако съм си я издал в Германия - ЕЦ карта) наведнъж, има ли и дневен и месечен лимит? Благодаря предварително.



Тема Re: tzнови [re: Phill]  
Автор Shiseido (познатa)
Публикувано17.06.03 23:44



ti moshesh da si ja vzemesh ot De kartata,i pak da ne e EC.tova,che e ottuk ne znachi,che samo EC davat
limit vinagi ima-obiknoveno e na den i sedmichen,no ti moshesh da go promenish,ako iskash. EC-kartite gi davat naprimer s limit ot 600 Euro na sedmiza(Deutsche Bank), i ne pomnja kolko beshe na den nai-mnogo,mai 300,trjabva da pogledna.no ot teb zavisi dali shte go ostavish taka,ili shte go promenish.



Тема Re: Банкинови [re: Гъбka Oтpoвнa]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 01:10



извинявай ама не можаш да разбера защо ме нарече тъпа само и само защото съм отказала да говоря с някакви си служителки на някакъв си език?
Нали се се сещаш едно време в Русия как си е говорил двора: на френски...
А какво беше казал Георги Димитров на Прословутия лайпцигски Процес, във връска с обвинението му за подпалване на Райхстага? Че немците си говорили с конете само на немски...
По същата причина аз предпочитам да не говоря на служителките в банката на английки. Трябва ли за да си готин да говориш с тях на английски? Аз не мисля, че този който се прави на важен и велик защото говори със служителките на банката на английски е много готин.



Тема Re: Банкинови [re: Диблъp CCПГ]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 01:13



не се дуй пред мене, разбрахме че сваляш служителките в банката като им говориш на чужд език. Дано някоя ти се върже.
Аз говоря с моя приятел от банката на немски език.



Тема Re: Банкинови [re: Гъбka Oтpoвнa]  
Автор tedua (непознат)
Публикувано23.06.03 21:06



Sled kato prochetoh njakolko nejni mnenija,se prisaedinjavam kam teb!!!



Тема Re: Банкинови [re: Jura]  
Авторminavast (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 10:37



************************
.. nisto li4no

Редактирано от Biba на 24.06.03 12:44.



Тема Imaнови [re: Haho]  
Автор Гpaция (Грациозна)
Публикувано24.06.03 11:07



i Dresdner Bank w Sofia!

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Re: Ima грънцинови [re: Гpaция]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 17:29



Дрезднер Банк са само акционери.



Тема възможно е ...нови [re: xaxo]  
Автор Гpaция (Грациозна)
Публикувано24.06.03 21:32



ама zashto с такава злоба?!
A и не сам сигурна, дали е така

Очите виждат, сърцето иска....


Тема Re: Банкинови [re: minavast]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 02:47



kakwo?
mrusni dumi li mi goworish?
newapitan




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.