Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 23.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отговор до Скитница бяснанови  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано25.05.03 02:15



Здрасти, Скитнице!

Преди да ти отговоря, искам да пусна нов линк към тая култова статия, защото старият май не е валиден, както виждам.



На второ място извини ме за закъснелия отговор - виновна беше холандската трева. От 3 дена не знам къде се намирам.


*Теза = българската студентка в германия има за приоритет обвързването си с лице от мъжки пол,немски гражданин, чрез матримориален съюз с цел осигуряване на стабилно финансово-материално положение. Тезата*, която вие защитавате е от моя гледна точка несъстоятелна, защото изказва твърдения, които според авторите и са 100% валидни за всички същества от женски пол, с българско гражданство, които пребивават в Германия с цел обучение. Използваната думичка "всички" предполага, че без изключение българските студентки, сред които се числя междудругото и аз, копнят за господина с немски паспорт. Което обаче не се припокрива с моите лични очаквания/ житейска философия*, следователно изказаното твърдение не е валидно или поне не е напълно валидно.


Продължавам да стоя зад думите си, че всички български студентки се намират в Германия с една единствена: цел граждански брак с немски гражданин.


От 3 години живея в Германия. Кръга на познатите ми от женски пол обхваща 30 дами, студентки. Повечето са тук между 4 и 2 години. Почти 50 % са в момента без постоянен партньор. От останалите около 50 % които са обвързани, около 40% имат приятел чиято националност е различна от българска, без обаче да е задължително немска. Никоя от тях не е изказвала намерения за всъпване в скорошен брачен съюз.
Не



Това че си се натъкнала на горепосочените случаи, съвсем не занчи, че за тях не важи това което казвам. Просто при тях идеята се намира в латентно състояние в някоя гънка на мозъка, записана там подобно на файл от типа setup.exe . Достатъчно е едно щракване с мишката отгоре, за да си дойдат нещата на "правилното" място. Ролята на едно такова (пре)щракване може да изиграе изтичането на визата, изгонването от университета или свършването на парите. Но също така това може да бъде и някое на пръв поглед маловажно нещо. Примерно, че Мустафа дето работи в турския ресторант е подарил на Здравка или на Милена верижка със златен турски пендар за рождения и ден, а твоят Митко ти е подарил по същия повод само едни прашки за 15 EUR от H und M. Наистина в такъв момент доста българки казват "баста" и файлът се задейства.

Лятна и пролетна ваканция-това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано25.05.03 02:37



Aз току що си смених профила
Вече не съм бясна
След малко ще ти отговоря по подробно, преди това искам да изкоментирам мнението на Гъба Отровна.


..und asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm

Редактирано от Ckитницa на 25.05.03 03:11.



Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
Автор Jupiter (ентусиаст)
Публикувано25.05.03 02:44



Добре, аз не разбирам теб тва кво те бърка? Бившата ти да не е тръгнала с някой турчин, дето и е подарл верижка, щото не ти е харесала прашките, дето си и купил от H&M? Кво толкова те е яд, че нонстоп злобееш и повтаряш едно и също? Омъжвали се за немци, дрън дрън. Ти кво? Пренебрегнат ли се чувстваш?

When you call my name it's like a little prayer
I'm down on my knees, I wanna take you there





Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: Ckитницa]  
Автор Jupiter (ентусиаст)
Публикувано25.05.03 03:01



See you
Touch you
Feel you
Tell you
COOL SONG!

When you call my name it's like a little prayer
I'm down on my knees, I wanna take you there





Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: бълrapckи cтyдeнт]  
АвторEдeлвaйc (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 13:46



Ама, коте, отчитам че писането в този клуб за тебе е един вид терапия, за да се освободиш от натрапчивите си идеи, ако не помага, дори и с трева се опитваш да заглушиш вътрешните гласове. Вече те посъветвах веднъж да потърсиш професионална помощ, помисли сериозно върху това. Верно че терапията в клуба е безплатна, но явно не помага, а и вече досади на всички.
Като толкова искаш да пишеш пък, спретни една книжка, може и някое евро да спечелиш, та да финансираш сеансите при психиатъра.



Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: Eдeлвaйc]  
Автор Гъбa Oтpoвнa (Българин)
Публикувано25.05.03 17:32



Стига бе, на мен ми е интересно, дай да видим какво ще стане!
А и между другото, има истина в неговите думи, без да коментирам причината поради която БГ студентът тласка тая тема напред

Ма кво ли ви говоря


Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: Гъбa Oтpoвнa]  
АвторEдeлвaйc (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 18:31



Ма той го повтаря това вече повече от година! И нищо не става :) Никакво развитие! Все същото си пее, и дори си мисли, че ни прави услуга като споделя с нас фикс-идеите си.
Иди в архивите и чети до насита! Едва ли точно сега ще предложи нещо ново.



Тема Re: Отговор до Скитница бяснанови [re: Eдeлвaйc]  
Автор Гъбa Oтpoвнa (Българин)
Публикувано25.05.03 18:42



Може и да си права, нямам идея
Но мога ли за малко да сменя темата - казваш от година го пише, та значи ти от година го четеш!
Ами тогава що не си се регистрирала, ако мога да попитам? Аз от по-малко от седмица съм тук и на втория ден се регистрирах! Какво ви пречи на вас НЕрегистрираните да се престрашите? Да не ви думнат защитата в дир.бг хакери ли?
И да ви видят скъпоценното именце

Ма кво ли ви говоря


Тема ДА ВИ НЯМААААнови [re: Гъбa Oтpoвнa]  
Авторбeceн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 19:04



Нека си пише човека...вие кво се газирате???като сте толкова големи архиварки,стоите си в архива и толкоз...ето такива досади изкукали моми дето ходят тука и там да злословят....ама кво се ядосвам...нали червената баба в село ви е възпитавала та на какво да ви научи....баснята я знаете, за казана в ада дето са българите няма заптие щото ние самички се дърпаме да не излезе случайно някой.....като не ви харесва ходете си другаде....айде да ви няма досади..



Тема Re: ДА ВИ НЯМААААнови [re: бeceн]  
Автор бълrapckи cтyдeнт (гастарбайтер)
Публикувано26.05.03 02:39



Приятелю,

явно си нов на форума и не знаеш за съществуването на тая изрезка от в-к "Стършел", носеща ника Еделвайс. Нейното присъствие на форума от 2 години насам се свежда то това да дебне като незадоволен немец за българска студентка моята поява, за да си остави отдолу бележитите постинги от 2 реда и 3 препинателни знака.

Преди време се стигна дотам, някой да ме набеди че под ника Еделвайс пиша аз самият, с цел да изкарам опонентите си интелектуално непълноценни и да си избутвам темите нагоре.

Лятна и пролетна ваканция-това е помеждутък от време между две бачкания в Даймлер

Редактирано от бълrapckи cтyдeнт на 26.05.03 02:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.