Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 14.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ИМА ЛИ ЗАВОД НА "ИКЕА"В ГЕРМАНИЯнови  
АвторБББ (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 12:54



Ако има някой инфо нека пише тук..това е завод за мебели с шветско участие???



Тема Re: ИМА ЛИ ЗАВОД НА "ИКЕА"В ГЕРМАНИЯнови [re: БББ]  
АвторГorи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 16:04



ИКЕА има около 167 завода в целия свят, вкл. и в Германия.
Но те предпочитат да възлагат работата на други - така пестят средства и си запазват възможността да се оттеглят веднага, щом намерят по-изгодна оферта. С това са много опасни като партньори - освен, че те изстискват като парцал /правят ти подробна калкулация на разходите за всяко изделие, и ако им твърдиш, например, че купуваш чамовия материал по 300 лв., веднага ти предлатаг да ти го доставят с 10% по-ефтино и те притискат да го купиш жт тях/. С други думи са печени и не им минават ориенталски номера.

Ако това ти отърва, мога да ти намеря завода, но каво очакваш от това ? И най-важното : ти какво имаш, какво предлагаш, и при какви условия?



Тема ЗАВОД НА "ИКЕА"В ГЕРМАНИЯнови [re: Гorи]  
АвторBukui (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 16:31



V Balgaria ima dosta goljamo predstavitelstvo na IKEA i tova trjabva da ti e izvestno.
Te vsichki rabotiat po edin i sashti nachin s partnjorite si, estestveno. Taka che podhoda im trjabva da ti e izvesten.


Ochevidno, oba4e, rabotata s tjah ne ti e po vkusa i si mislish, che tia v Germania sa po-lesni ? Zashto ? Ako germancite bjaha po-zagubeni ot nas i se ostavjaha da gi rabotjat vsjakakvi darvodelci, njamashe da sa nachelo v ikonomicheskia rastez v Evropa.

I ne nie shtjahme da se stremim da gi nastignem, a te - nas. No e obratnoto !

I tozi fakt trjabva da te nakara da se zamislish, brato, predi da tragnesh s disagite po sveta.





Тема Re: ЗАВОД НА "ИКЕА"В ГЕРМАНИЯнови [re: Bukui]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 20:33



Lele, kolko si tup!!!
Germania ot mnogo vreme ne e nachelo v ikonomicheskia rastez v Evropa, kakto kazvash.Ne 4etesh li Financial Times?! Ne gledash li Bloomberg?! Tova e izkazvane ot 4ovek deto si nqma kapka ponqtie ot ikonomika a e trugnal da se durvi tuka...a ako mi kajesh 4e uchish ikonomi4eska spqcialnost she se izsmeq!
Ae po jivo...



Тема ИКЕЯ не е заводнови [re: БББ]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:37



И за седем години мебелен опит в експорт из/до Скандинавско, не знам да има един "завод" някъде



Тема Mnogo sam tap, ne cheta Bloombergнови [re: KKK]  
АвторBukui (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 09:32



Taka si e ! Vednaga me pozna, i az se sramuvam za sesbe si - ne cheta nito Fintimes, nito Bloomberg i si mislja, che Germanija e nachelo na evropejskata ikonomika.

Zashtoto ziveja sas ostareli ponjatija, che germansko e vinagi visokokachestveno i dobre napraveno. Razbira se, tova sa otzivelici. Firmi kato Mercedes, Porsche, BMW, AUDI, VW, Opel ne mogat da se merjat na malkija prast na Maserati, Ferrari, Alfa Romeo, Rolls, Bentley, Jaguar. Analogichno stojat neshtata i v drugite branshove.

I se pitam pri tova polozenie, zashto naj-goljamijte panairi kato tozi na electronica CeBit, na avtomobili, na indistrialni mashini, upotrebjavani mashini i oborudvane, sa v Germanija, a ne v njakoja ot "vodeshtite v ikonomicheskoto razvitie" strani ?

Sigurna pak e njakakva otzivelica ?



Тема :-)))нови [re: Bukui]  
Автор Super Marion ® ((Каратист))
Публикувано31.03.03 13:14



I se pitam pri tova polozenie, zashto naj-goljamijte panairi kato tozi na electronica CeBit, na avtomobili, na indistrialni mashini, upotrebjavani mashini i oborudvane, sa v Germanija, a ne v njakoja ot "vodeshtite v ikonomicheskoto razvitie" strani ?
Ами за да може Deutsche Messe AG да лапне парите...

ППП за тва все тая каде се провеждат.
Нали знаеш Има и CeBIT в Istanbul




Все в Високотехнологично развити страни се провежда...

Ама това не е мерило де... Просто не давай ЦеБИТ за Пример...

Редактирано от Super Marion ® на 31.03.03 13:15.



Тема CeBit i dr.нови [re: Super Marion ®]  
АвторBukui (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 17:52



Мисля, че не си прав - за да може някой да прибере парите, трябва друг някой да се съгласи да дойде и да му ги даде. Тук е голямата разлика от панаир в Германия или САЩ, където купувачите очакват да видят най-доброто в бранша и панаира в Кирибати, Тамбукту или Измир, ако там ти е по-приятно ...

Тъй че с постинга си исках да наблегна на обстоятелството, че СеБит като втори най-голям панаир на електроника в света не случайно се намира в ФРГ.

Както и да го погледнеш, макар и да има рецесия, но Германия си остава локо-мотива на европейската икономика, а след нея се тътрят още три пъти повече такива като нашата малка страна.

И тази икономика, обърни внимание, е изграждана на два пъти направо от пепелищата на двете световни войни. Виждал си фирмите от серията Дамалс, и не може да не ти е направило впечатление как хората с голи ръце вадят парчета от тухли да изграждат разрушените си къщи, улици и фабрики. И до ден днешен в трудните производства има предимно германци, - виждал ли си някога /дори и на филм/ чужденци да мъкнат на гръб гроздето от стръмните лозя край Мозел, Рейн ? Никога - там работят само германци. Понякога има и поляци, но малко.

И понеже темата беше от дърводелския бранш : нашите гаражни заводи се натискат да се предлагат на немците, но както забелязваш, заявителя на темата се покри след като му се изясни, че няма да може да продава номерата си на немците, както очевидно се е надявал. На няколко пъти ми се обаждаха подобни приятелчета - ами цените им наедро на места бяха по-високи отколкото в магазина /с ДДС/! Да не говорим, че понятието изсушен материал е практически непознато за тях : "кой ще ти харчи пари за сушене, бе ! Ти знаеш ли колко масраф е това ?!"

А най-готин беше един печатар. Решил да си купи от тук печатарски машини. Питам го колко горе-долу трябва да струват машините, че да зная на къде да го насоча. А той ми казва, че чел, че "цели заводи се продавали за по 1 марка и той, значи ... като става въпрос само за 2-3 машини, ... трябва да видим колко фенига ще ми излезе удоволствието ..."

Винаги си спопням с усмивка за този "бизнесмен"



Тема Така енови [re: Bukui]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано31.03.03 18:13



Прав си
Германия... е локомотива, и на источна европа...
Кой иначе ще прибере отрочето на войната/комунизма ГДР, и ще се грижи за него?
Наистина как иначе ще изградиш икономика след пепелта на две световни войни ако не ти дадат парички, например по план... или пък по Плана на Маршал...
за останалите:
ясни са ми... тях не ми ги хвали...
най вече си спомням когато някой си рекламираше интернет магазина...
Много хубави стоки продаваше, все български и все на цени...
даже до такава степен се оля, та започна да си говори сам, как си купувал...
водка номер 5 за 12 евро
Ахахахахахахахахахаххаха
Поразрови се на зад....
а ИКЕЯ Тя има производтво на всякъде...
най-вече и в Китай...



Тема Re: ИМА ЛИ ЗАВОД НА "ИКЕА"В ГЕРМАНИЯнови [re: Гorи]  
АвторoR (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 20:57



vadnazh kato se razhodah iz edna Ikea, se pozagledah da vidja ima li neshto Made in Bulgaria....
edinstvenoto, koeto zabeljazah bjaha edni taka narecheni sushilki za chinii - durvena skarichka, neobrabotena, zakovana s pironcheta razdavejki

nishto protiv njamam njakoi da proizvezda takova srednovekovno posobie, ama opredeleno imam protiv tova da e EDINSTVENOTO, koeto njakoi bulgarski biznesmen da e uspjal da plasira na Ikea




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.