Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Steuererklдrung  
Автор _magi_ (me)
Публикувано26.03.03 20:37



imam pitane - triabva li da podavam takava deklarazia sa minalata godina pri polojenie, che sam rabotila samo 1,5 meseza na basa 325Ђ + malko honorari ot edno chastno esikovo uchilische. Firmata (sa koyato byah tuk jestoko opluyta) se vodi na maja mi, kakto i vsichko drugo s koeto se sanimavam. Ili kogato majat mi podava deklarazia sa sebe si tam shte vpishem i moite dohodi?
sa semeistvo edna deklarazia se podava, mai?



Тема Steuerberaterнови [re: _magi_]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 23:05



Da si e sreshtala tazi duma?!



Тема Re: Steuerberaterнови [re: KKK]  
Автор more_love (Paganini)
Публикувано26.03.03 23:53



...qvno ne, 6tom e re6ila da pita tuk. Vmesto sarkazym, moje prosto da i se kaje na momi4eto da otide do Finanzamt i da si vzeme bezplaten Termin pri Steuerberater.


Don't worry, be happy


Тема Re: Steuerberaterнови [re: more_love]  
АвторJura (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 01:56



Kakvi sa tezi dumi?
more_love ti kolko pati si go prawil towa?
Az trqbvali da gi pravq?
Pomognete!
A na Wsi4ki gotini pi4owe: Izpra6tam o6te celuvki!



Тема Re: Steuererklдrungнови [re: _magi_]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 01:59



Hi Magi ,
s cialoto mi uvajenie i bez da se obijdash si mislia 4e imash nujda ot profesionalna pomosht...iskrenno te syvetvam da ia potyrsish,zashtoto mislia 4e imash seriozen problem s obshtuvaneto!

Taka si ni obata4ila tuka ,4e i ti samata edva li go asimilirash.Zna4i omyjena si tuk...imash i 2 deca....za 1-vi pyt li ti se nalaga da pravish dany4na deklaracia za tolkova godini brak ????!!!! ta se nalaga da pitash vyv forum kak tova stava ?Rabotish ili ne ...ti kakto i sypruga ti si pravite obshta dany4na deklaracia! Tolkova vreme s myja ti pootdelno li ia pravite ,4e ako e taka svetni ni i nas kak stava tova i s 2 deca !

Posle mi e neponiatno da razbera kak toia tvoia syprug s taia registrirana firma ne si e nameril vse oshte s4etovoditel ?!!!Shtoto smiatam tova e edno ot 1-te neshtakoito triabva da napravish .Ta logi4no toi si vyrshi cialata rabota sam...mojesh da go popitash kakvoto te interesuva shtom si mu plashtash !Neobhodimo li e da zadavash TO4NO TI takiva vyprosi ....jena s takyv opit v Germany!:))

Ne mi se obijdai ,no ne e neobhodimo stoeiki po cial den i sku4aeiki da se 4udish kakvo da popitash vyv foruma ....v kraina smetka rezoltata e smeshen i protivore4i na vsi4ko koeto pishesh i se opitvash i nas da ubedish tuk vyv foruma !!

Pozdrav
:)



Тема Finanzamt ?!нови [re: more_love]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 02:36



O ti kato gledam kolko si kompetenten...she i dadesh pravilnia suvet...da otide pti finanzamt i da si uredi termin pri steuerberater...4e te steuerberaterite ne stoqt pred finanzamt, ami si imat kantori v gradovete i selata...taka da se kaje sa chastni instancii, ne rqbotqt v Finanzamt...



Тема Re: Finanzamt ?!нови [re: KKK]  
Автор more_love (Paganini)
Публикувано27.03.03 03:26



aha...... ei, vqrno be... hmmmm... znae6 li, moje i da si prav... 4oveka s kogoto razgovarqh ne e nito "berater", nito ima6e ne6to ob6to s "steuer"... e, da... "posyvetva me" i govorihme za "danyci", no... vse pak ne e Steuerberater:)))))))))))))
Ima li zna4enie, priqtelu, dali e Steuerberater ili ne? Vajnoto e, 4e dadoh syvet na jenata. Pogledni ot tazi gledna to4ka:)

Don't worry, be happy


Тема да ама май наистина не е таканови [re: more_love]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано27.03.03 13:49



Този от Финанцамта, се казва Служител, и дава отговори на въпроси.
Но: После той ти проверява данъчната декларация, така, че не ти казва всичко. Най много да ти каже: тука - си пишеш имената тука - адреса!



Тема Re: Steuererklдrungнови [re: :)]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 14:28



ohhh pak tosi sarkasam, i nedobrojelatelno otnoshenie. Estestveno che si imame Steuerberater, predi 5 minuti govorih po telefona i vsichko mi e yasno. Sorry che sam otegchila vsesnaeshtata publika tuk s tapite si vaprosi. No vse pak as smyatam, che osven gluposti i sayajdania v tosi klub mojem da si badem i polesni. Naprimer ako as snam neshto bih go spodelila s drugite savsem dobronamereno.
A kolkoto do mnogoto mi godini tuk, te sa samo dve, kato pres parvata godina ne sam imala rasreshenie sa rabota i saotvetno nikakvi dohodi. Taka che sa prav pat mi se nalga da se sanimavam s tasi deklarazia. Rasgledah ya podrobno, pochetoh i malko broshurki po vaprosa. I ako smyatate che shte vi e polseno, otkrih che ima dosta neshta koito mogat da se absetztvat kato rashodi- naprimet Umzug 500 evro, Svatba, rajdane na dete i t.n. Ima i Pauschale sa Arbeitskleidung - 500 evro.
I da ne vi otegchavam poveche, i da ne prevrshtame temata v mayasto sa sayajdane, slagam tochka i smyatam vaprosa sa prikluychen!



Тема Ааааа Каде ги тези брошури?нови [re: magi]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано27.03.03 15:55



Това за дрехите и т.н.
в Наш'те пише само за това колко патуваш до работа, и колко ти връшат на км... никви дрехи и други подобни работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.