Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 15.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Otnoshenia Bulgari-Makedonci V Germaniaнови  
Автор Libertado (Gentleman)
Публикувано07.03.03 17:50



Mnogo shte mi e interesno da napi6ete za li4nia si kontakt s makedonci jiveeshti v Germania i za tehnite gledishta.
S uvajenie kum vsi4ki:Libertado



Тема Re: Otnoshenia Bulgari-Makedonci V Germaniaнови [re: Libertado]  
Авторpochti studentka (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 18:57



Za makedoncite ne znam, no edin sysed hyrwatin cqlo si lqto izchukwashe edna nashenka studentka, chak mi beshe jal za momicheto.

Taka de - istoriqta na balkanite ne go interesuwashe mnogo kym momenta :)



Тема Az za maketata pitamнови [re: pochti studentka]  
Автор Libertado (Gentleman)
Публикувано07.03.03 19:53



A tia triabva da e bila supertupa da legne s hurvatin-pulni tupaci i mnogo otvratni.



Тема Re:eee mi segaaнови [re: pochti studentka]  
Автор Aifeliin (What, if ...)
Публикувано07.03.03 20:55



e basi - mi chukal si ia choveka - varzala mu :))) - ti da ne si iskala tebe :))
kvo kato harvatin - triabva da izgrajdame "edinna" evropa
Ne che men ne me e iad na nashenki kato legnat s gadnite chernilki tuk - ama kakvo da gi pravia - reshila da probva......(i nedei mi kazva che na pobe 1/2 ot momichetata ne im se iska pone da probvat s cvetnokoj - glavno cheren)

Philadelphia Loves You Back


Тема Boli me hanshaнови [re: Aifeliin]  
Автор Libertado (Gentleman)
Публикувано07.03.03 20:58



Kato im se ebe na grozotiite -da si go slagat.Bulgarkite v Germania sa neveroiatna izlagacia,ama neveroiatna.



Тема Re: Otnoshenia Bulgari-Makedonci V Germaniaнови [re: Libertado]  
АвторNjakoj (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 22:53



Ами отношенията не са много цветущи. Повечето македонци тук са от доста време и си живеят с представите и промитите от Тито мозъци. Те или нямат отношение към БГ и българите или то е такова като на 95% от събратята им оттатък Струма, т.е. отрицателно.
Абе ние българите се гледаме сами накриво, какво остава за македонците.
Само това - едно родено тука лайно, нарече дъщеря ми "свиньо бугарска". Едва се сдържах, че беше в училището. После си викам - абе що да си рискувам разрешението за простотии - то живота на простотията сам и намира мястото - моята дъщеря вече е в гимназия, а онова не можа да искара трети път 5-ти клас и го прибраха при баба му в Куманово да учи албански и да си трнира .. знаете кое ... те там албанците не си поплюват. Не е честно да злорадствам, ама май макетата, с тяхното самочувствие и простотия сами са си виновни. Инак други срещи май не съм имал, освен лятото като пътувахме към къщи и си обменяхме информация по опашките на сръбско-хърватската граница с хора от други коли с немски номера. Някой горките много се чудеха, че не само им разбирам ами и като говоря ме разбират. Та и хич не ми вярваха че си говоря на родния език и си мислеха че ги бъзикам. Ами това са моите впечатления.



Тема :-_)нови [re: Njakoj]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано09.03.03 22:33



мене 2 пъти са ме заговаряли хора с въпросен произход и то директно на тяхния си език.
И то все във влака. Когато са слушали че преди това говоря по телефона.
аз обач директно съм ги срязвал, че не им рабирам езика,
въпреки всичко те са се опитвали да завържат приказка Обаче винаги съм им обяснявал
че за мен те са някакви от някъква дълечна държава където не знам къде се намира, и какво е била, не знам как ме разбират като говорят на чужд език, и не иксам да говоря с тях.
Обаче със сърбите и хърватите няма проблем.
Повечето са Босненци избягали по време на войната.Имам 3ма четирима приятелчета. даже с тях си говорим аз на български те на сръбски. немците обикновенно се шашкат особенно като мине и някое турче наоколо...



Тема Re:eee mi segaaнови [re: Aifeliin]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 04:22



primerno ne shta. Mnogo sa gnusni, grubi, neobrazovani, agresivni, ozlobeni..... i to pak blagodarenie na belite, ama az kvo da naprava



Тема Re: mozhesh li da obyasnishнови [re: Super Mario ®]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 04:24



zashto se pravish?



Тема ??? не се разбра:нови [re: az]  
Автор Super Mario ® ((Каратист))
Публикувано10.03.03 09:58



от въпроса ти:


mozhesh li da obyasnish

zashto se pravish?

питай пак, че явно не мога да разгадайя смисъла.
Да не би да искаше да питаш:
Зашо се правиш на (еди кво си)?
или
Защо си правиш (еди кво си)?


Редактирано от Super Mario ® на 10.03.03 10:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.