Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За здравните усигуровки????нови  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 14:42



Знае ли някой как стои въпросът със здравните усигуровки?Докато си студент ти ги отдържат от сметката в банката.След като завършиш:
1.И не си ползвал здравна помощ-връщат ли ти ги?
2.Ползвал си някакви услуги-връщат ли ти остатака от насъбраните вноски?
3.Получаваш ли в края на годината съобщиние с насъбраните вноски?
4.Право на какво ни дават тези здравни осигуровки?Разбрах,че те не ми дават право на някакви платени услуги при зъболекар.
Надявам се,че ще споделите това което знаете!
Предварително ви благодаря!



Тема Усигоровки или застраховки?нови [re: нeзнaeщ]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано17.02.03 16:26



Знае ли някой как стои въпросът със здравните усигуровки?
Не не знаем,
Знаем как стои въпроса с Здравните застраховки
(Krankenversicherungen)
Докато си студент ти ги отдържат от сметката в банката.
Не ти ги отдължат, просто така си плащаш застраховката всеки месец, по еди каква си сума (в някой случай Каси веднъж на 2 месеца).
Може да искаш да им превеждаш парите след като получиш вносна бележка от тях, а не те да си ги теглят.
След като завършиш:

1.И не си ползвал здравна помощ-връщат ли ти ги?

не е ясно какво е здравна помощ.
В случея на здравно осигуряване в Германия, говорим за застраховка, това е един вид риск: ако ти се случи случи ако не нищо не ти връщат.
Здравна помощ не се разбира от тебе какво е!

2.Ползвал си някакви услуги-връщат ли ти остатака от насъбраните вноски?

3.Получаваш ли в края на годината съобщиние с насъбраните вноски?

Какво е това несъбрани вноски?
не се разбира нищо

4.Право на какво ни дават тези здравни осигуровки?Разбрах,че те не ми дават право на някакви платени услуги при зъболекар.

Това го пише на застрахователната полица. Ако не го пише искай от Касата Брушура.
Ако и те не знаят значи са несериозна каса.
Ако все пак искаш наистина нещо да си правиш:
Почти всичко освен "козметика" е безплатно... както при лекар така и при заболекар.
За да не рискиш може да попиташ когато отидеш при тях дали това се покрива от Касата или не.
Например Скобите за криви зъби на човек над 18г са Козметика и се плащат
но чистенето на зъбен камък е безплатно



Тема Re: За здравните усигуровки????нови [re: нeзнaeщ]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.02.03 16:37



1,2.Малее....
Май не си много наясно с думата "усигуровка".
Осигуровка и застраховка в случая е едно и също-плащаш , за да получиш нещо АКО се случи определено събитие, в случая болест. Ако нищо не се случи, нищо не се случва-това е смисъла на застраховката, иначе защо да не си плащаш всеки път на доктора
3. "Съобщиние за събраните суми" може да си направиш винаги от банката
4. Това какво ти предлага здравната каса, го казва самата здравна каса. Питай нея. По принцип за зъболекар повечето (държавни) каси не изплащат почти нищо, така че тичай в България.

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: ne e vjarnoнови [re: Craig]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 16:41



По принцип за зъболекар повечето (държавни) каси не изплащат почти нищо, така че тичай в България.
pri studenti ti poemat 100% ot rashodite sa korona naprimer, kato si plashtash samo materiala.
ina4e pri raboteshti se plashta 40%, a kasata poema 60%.



Тема Re: ne e vjarnoнови [re: alex]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.02.03 16:51



За студенти не знам. Досега не съм ходил на зъболекар в Германия, обаче една от наш'та фирма говореше нещо за 600 евро за някакви корони или подобни изгъзици. Ако това е 40 %, добре, само че каката сериозно искаше да ходи на "екскурзия+ зъболекар" в България. Разканададисах я, че много черна, ще ч отупат скинарите и после на мен на съвестта//

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: ne e vjarnoнови [re: Craig]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 17:01



ami pravil sam si korona kato student-metalokeramika 100-120 DM platih. a sa 40% si vij v uslovijata na kasata. kolko struva korona v BG? ako jiveesh tuk i si napravish sabite v BG, koj nosi garanzija? sega sa implantati naistina e zifra poneje se vodi kosmetika i kasata plashta samo protesi. togava se vadish sdravo i plashtash vsi4ko. tesi 600 predpolagam sa zjalata suma sa korona, taka 4e 240 e ponosimo.



Тема Re: ne e vjarnoнови [re: Craig]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано17.02.03 17:04



Есента ходих. Сменяха ми някакви пломби и не ми взеха нищо. По принцип, ако ще трябва да се плаща, са длъжни да ти го кажат предварително.

Наздраве


Тема Re: ne e vjarnoнови [re: alex]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.02.03 17:31



Пак казвам че не знам подробностти коя каса, какво и т.н. но ставаше въпрос 600 кинта чисто да се плати , а не % от 600 !
Сумарно лелята трабвало да даде за 2 корони от някакъв си вид и плобма около 1200 евро. Утре ще я питам като дойде.

Life is a mountain, not a beach.


Тема абе поема се всичко, В БГ ходят Балъците!нови [re: Craig]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано17.02.03 19:01



Как така нищо не поемат?
говориш глупости, аз тука ходя и съм много доволен.
Фотополимер, безплатен при това...
:-))) 3 пломби вече ми направиха, като едната е сменена стара амалгама, защото ме заболя... и той трябваше да го отвори...
така че не ми разказвай за Заболекар в БГ, там за една амалгамка искат 50 лв. минимум сигурно....
а какво ще кажеш за чистенето на зъбния камък? Тука Касата го покрива, колко струва в БГ обаче?

Редактирано от Mими Пeпepyтkaтa ® на 17.02.03 19:02.



Тема Re: абе поема се всичко, В БГ ходят Балъците!нови [re: Mими Пeпepyтkaтa ®]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано18.02.03 09:19



Eпа така кажи, аз само обратното слушам. Не че съм се засилил за БГ, ама добре е дазнае човек. Към коя каса си, ако може да питам?

Life is a mountain, not a beach.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.