Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за данъците - steuererklärung  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 18:09



ще правя скоро този сщоерерклерунг и се 4удя какви разходи да си измисля 4е да може да ми върнат пове4е пари. Работил съм плътно целите 12месеца. В ръководството на декларацията пише 4е се признават разходи за подпомагане на лица извън германия, ако дохода им не е достатъ4ен за съответната страна. Аз имам един пари4ен превод към лице в Бг, около 2000 евро, и за цел на превода съм писал "социална помощ". Оба4е немците искат и докомент 4е лицето е безработно или нещо такова. някой правил ли е подобни врътки или изобщо нещо друго с цел да се върнат пове4ко пари?



Тема Re: за данъците - steuererklärungнови [re: нeзнaeщ]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано14.02.03 18:49



Пари се връщат само абсолютно легално, и то не малко. Намери се бератер, на процент от сумата ще измисли каквото може.
И аз трабва да правя същото, и то за първи път. Ако искаш горе-долу да видиш как стоят нещата (колко ще ти върнат за разходи пътуване до работата, умцуг) отиди на www.focus.de/ на Финанц - има маса матераили+ софтуер за щойерерклерунг.

Life is a mountain, not a beach.


Тема Re: за данъците - steuererklärungнови [re: Craig]  
АвторHammer (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 10:43



Mama mu stara ei ot tova izbiagach ot Bg ,che mi be pisnalo na vsiaka krachka ot lujci,kradci i moschennici,ama vie i tuka se dovliakohte.
Horata ti davat schansa da izpluvasch ,kato bial chovek da jiveesch, dali ti poveche prava otkolkoto .zaduljenia.............Ama Baj Ganio si e Bai Ganio.



Тема Re: за данъците - steuererklärungнови [re: нeзнaeщ]  
АвторCre (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 11:45



Kakvo losho ima v tova che chovek aiska da si vzeme parite.



Тема Re: за данъците - steuererklärungнови [re: нeзнaeщ]  
Автор Hammer (непознат )
Публикувано15.02.03 12:14



ще правя скоро този сщоерерклерунг и се 4удя какви разходи да си измисля 4е да може да ми върнат пове4е пари.


Няма лошо да си вземеш парите, то те ще ти ги и дадат.Никой няма да те изльже,ама ние що все се опитваме на по- тарикати да се правиме.И работата май не е до парите,а до факта ,после да можем да се бием в гьрдите ,че сме ги прекарали тьпите германци.Ама май не са толкоз тьпи.

Що не живеете като бели хора,бе......



Тема това има общо с коя тема?нови [re: Hammer]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано16.02.03 22:45



че не се разбра?



Тема Хамър правиш се на тралала:нови [re: Hammer]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано16.02.03 22:54



Определено, след като се връщат се връщат:
Ти занеш ли например, че телефоните разговори до БГ също се връщат?
Занеш ли че наема 1вата година след умзуг също се връща?
купуването на всички нови мебели,
Купуването на нещо което е свързано сработата:
Та по тоя повод ще ти кажа кой в Бай ганьо:
ами май не си избягал за това от БГ или поне не си попаднал на правилното място:
в момента един мой колега, като гламав обикаля да си купи поредния нов лаптоп и още 1 компютър на децата. че знаеш ли че Лаптопа му трябва за работа... просто дава 2496 евра и му ги връщат... Ама той не изхвърля стария а го продава в момента за 800 в ebay-a, да ти покажа ангебота му...?
И на всякъде се хвали как ето миналогодишните му пари вече са върнати (не знам кога е успял да направи ерклерунга)
А останалите ми Бай Ганьовци, при които си дошъл се тюхкат и майкат, как да си съберат на едно място всички билетчета от градтския и м/у гратския транспорт и най-вече квитунгите от паркплаца...
че били безнадеждно много...
Трябвало да взимат фирми, ама много скъпо им излиза..
Просто не виждам какъв ти е проблема, при положение че горецитираните и предтава си нямат Кой е Бай Ганьо а най вече от къде идва: някъде от румунско или...?
Така, че не виждам лошо в това да искаш да върнеш парите които ДЕЙСТВИТЕЛНО си пратил до БГ...



Тема Re: това има общо с коя тема?нови [re: Mими Пeпepyтkaтa ®]  
Автор Hammer (непознат )
Публикувано16.02.03 23:00



Пеперудо,
ако се беше позамислил малко,и бе прочел до край нямаше да задаваш глупави вупроси.
Или май я караш на принципа.....Да кацнем някьде,независимо кьде.



Тема Re: за данъците - steuererklärungнови [re: нeзнaeщ]  
Автор Hammer (непознат )
Публикувано16.02.03 23:09



За тебе като по- умен и интелигентен ще го покажа пак:

"....се 4удя какви разходи да си измисля 4е да може да ми върнат пове4е пари."

"......някой правил ли е подобни врътки или изобщо нещо друго с цел да се върнат пове4ко пари?"

А ,сега тва ми обясни.Цялото ти обяснение си губи смисьла,щото ти ми кажи коя е темата?



Тема сега ти обяснявам:нови [re: Hammer]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано17.02.03 00:01





"....се 4удя какви разходи да си измисля 4е да може да ми върнат пове4е пари."

"......някой правил ли е подобни врътки или изобщо нещо друго с цел да се върнат пове4ко пари?"

Т.е. искаш да кажеш че секретарката ми например, когато се чуди дали, ще и върнат зоненщудитото на 12.02.2002 не е в същата ситуация? Т.е не се чуди какво друго да измисли?

за остатъка, врътки или не врътки: връщат всичко КАКВОТО РЕШАТ, за целта трябва да предоставиш доказателство...
да определено си прав до сега немците не са ми казали, че това е врътка, но търсят какви ли не начини с ЦЕЛ ДА СЕ ВЪРНАТ ПОВЕЧКО ПАРИ.

какво сме виновни че езика им е беден, и казват weg вместо Drehe.

Значи излиза, че Бай Ганьовщината е в езика, не в връшането на данъци...
а естесвно не може да измислиш, че си говорил до БГ от Препайд/Кол карта, при положение, че нямаш доказателство за това...



това е. Огледай се в хората коло тебе...
да те не го правят толкова демонстративно, но когато някой върне нещо повече което е измислил веднага се хвали точно по въщия начин:
"Глей кво балъци сте..."
:-))) с други думи казано де





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.