Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Duisburgнови  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 11:35



Zdraveite prijateli,

njakoj da ima Info otnosno universiteta v Duisburg (www.uni-duisburg.de) i moje li lesno da se nameri svobodno mjasto v obstejitie tam? Na 07.04.2003 trjabva da se javja na DSH tam.

Predvaritelno vi blagodarja!



Тема Re: Duisburgнови [re: Stefan]  
АвторTишo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 14:29




mai nikoj nezname



Тема Re: Duisburg [re: Stefan]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 15:19



zdravei. v mometa jiveq v Bonn. I az kato tebe kandidatstvah v Duisburg no ne me prieha za DSH a za DSH-Kurs kato izpityt mi za toq kurs e syshto na 07.04. siguren li si che si priet za DSH a ne za DSH-Kurs? informaciq za nastanqvaneto i za universiteta ne moga da ti dam, no po princip sym chuval che duisburg e selo s ne golemi vyzmojnosti za rabota.



Тема Re: Duisburgнови [re: stoyan]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 22:48



Zdrasti,
blagodarja ti za otgovora.
Da stava duma za DSH kurs ane za DSH izpit v Duisburg. Dori njamam oste info kolko ste struva tova udovolstvie. Ama tova che Duisburg bilo edno selo, hich ne me obnadejdava i me obyrkva kakwo da pravja ;(



Тема Re: Duisburgнови [re: Stefan]  
Автор8486 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 02:25



za duisburg ne moga da pomogna,ama 6a idvash v nemsko po-dobre v goliam grad 4e da moje da ba4kash na 4erno.az sam v freiburg ot 4 meseca-ne sam ostanal gladen,ama tui e poneje slu4ih na hora s rabotata-ina4e e zor da si namerish ne6to prili4no za prili4ni pari v grad po-malak ot 500 000 dushi...



Тема Re: Турски знаеш ли?нови [re: Stefan]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 02:35



Щото в Дуисбург май повече турци отколкото германци живеят. Чувал съм, че има квартали, в които от години въобще няма германци.
Но Оберхаузен е на 20 км., Дюселдорф на 15 км, Ботроп/Есен на 30 км. (зависи в кой квартал на Дуисбург живееш). Така, че не се отчайвай:))) В тези градове има достатъчно работа.



Тема Duisburg e gnus!нови [re: Stefan]  
Авторosa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 12:51



Samo tova moga da ti kasha. V nikakuv slu4ai nedei da hodi6 tam, osven ako ne iska6 da zavur6i6 burzo i da ima6 prosto nemska diploma, no tia niama da ti vur6i rabota v Germania. Ako trugne6 da izbira6 drug universitet, gledai da e v NRW (makar, 4e tuk ve4e vuvedoha taksi za tezi, koito sledvat po-dulgo ot 5 godini i za vtoro vis6e). Düsseldorf e truden za izpit, kakto i za kurs op DSH. V Aachen izpita e lesen, no ograni4iha broikata za bulgari. V Bonn mai kato 4uiat bulgarin i polu4avat ortikarii... Köln? hm, opitai. Muenster e drug universitet preselen ot bulgari, no do kolkoto znam tam izpita po DSH e mnogo kurav i maj nai-truden. V Essen maj sa vse o6te malzinstvo.
Moiat suvet e, podai dokumenti v kolkoto moshe pove4e universiteti i 4akai otgovor. Novata im politika e prosto da ne otgovariat na kandidaturite, koeto e mnogo podlo, no fakt.



Тема Re: Duisburgнови [re: stoyan]  
АвторStoyan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 13:00



Zdrasti,
a imash li predstava kolko struva edin takyv DSH kurs, za kojto i ti si pret?



Тема Re: Duisburg e gnus!нови [re: osa]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:26



vsichko tova koeto kazvash e vqrno. samo edna dobavka. Koeln - tam DSH to e nai-koravo kakto ti se izrazi. samo za spravka - okolo 200 bg-kandidati pochti vsichki ot ezikovi gimnazii i samo 2 sa prieti. tam obache ima bezplaten kurs za DSH koeto e super. az sym priet za DSH v Bonn i e na 04.04. za 2ri pyt shte mi e i da se nadqvame za posleden. kandidatstvah oshte v Siegen i Duisburg. ot Siegen mi vyrnaha nqkakyv typ otgovor che ne sym priet bez da e upomenata prichinata a ot Duisburg me prieha za DSH kurs syshto bez da upomenat prichinata i imam Aufnahmetest na 07.04. takiva mi ti raboti. rejat bylgari ot vsqkyde.



Тема Re: Duisburg e gnus!нови [re: stoyan]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:28



i na mene mi e interesno dali kursa v Duisburg e bezplaten i dali imash statut na student. neznam zashto no malki me symnqva taq rabota...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.