Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми * *Кратък преглед

Тема 6OFJORSKA KNIJKA  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 00:16



imam jitelstvo v germaniq no sam s bg pasport.
nqmam nikakva 6ofjorska knijka(nito bg nito de)
kakvo se pla6ta za kurs?kolko se pla6ta ako izpita go proveda na balgarski ezik?
kolko struva u4ebnik na nemski i kolko na balgarski?
A ima li veroqtnost kursa da e na nemski a izpita na balgarski i kolko struva?
s dve malki deca sam i nqmam golqma vazmojnost da ti4am po institucii za predvaritelna informaciq.molq za otgovor ako znaete ne6to po vaprosa.
blagodarq



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: lili]  
АвторRamzes (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 00:42



Dobre e da porazrowish arhivite na kluba ot predi godina i malko otgore . Ima dosta po temata.
Samo orientirovachno - ne iskam da te plasha, no e dosta seriozen razdod.
BG-uchebnik njama. Moje da se javish na dosta ezici vkl. turski, srabski, arabski, albanski i t.n. . Ako darjish na BG - s prevodach e maj po 500 euro, za vseki ot izpitite. Dobrata novina - mojesh da probvash na ruski za teorijata.
Cenite varirat, no sa okolo 25 euro na chas za kormuvane - minimuma maj e 20 chasa po zakon. Predpolagam i teorijata e okolo tolkova - no za tam njamam informacija - podgotvih se sam. Kam tova ima i taksi za izpitite, za nachalen test i t.n..
Cenata na uchebnika+listovkite e okolo 35 euro za nemski i okolo 70 za drugi ezici.
Abe kato nachalo - prigorvi 1000 euro minimun.
Ami kato che tova e - samo gledaj da go vzemesh ot raz, che posle maj se plasta dosta poveche za popravkite. Edin beshe stignal do 3000 DM za tri javjavanija.
Nesto interesno - chuval sam za nemci deto sa otskochili do prijateli v Holandija - pogostuvali okolo mesec i mezdu drugoto si izkarali knijki tam - izlizalo dosta po-evtino. Moje i da e majtap, no moje i da e istina.

Uspech vse pak



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: lili]  
Автор navy (специалист)
Публикувано25.01.03 16:24



1500€. Процедурата си е сериозна, минаваш на очен, 6 часа медицинска подоготовка, 10часа задължително теория, 20 - кормуване. За теорията на чужд език - 49 евро, изпита - 17. Български няма, има руски. При късане на теория - 2 седмици почивка, после пак, 17 евро всеки път, след 3тия май имаше допълнителни часове. Кормуване - 27 евро на час, след късане идва над 170 евро.

Our enemies are always SIX FEET UNDER


Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: lili]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 01:12



BLAGODARQ



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: lili]  
Автор DeadMopoз (обича таратор)
Публикувано26.01.03 18:33



Що не си вземеш книжка от БГ, а после тук само взимаш няколко часа кормуване и отиваш директно на теория и после на практика? Всичко излиза околи 500 евро, ако не те късат. Няма прегледи, няма нищо задължително - като някаква бройка часове градско/извънградско......

Аз така направих и съм доволен,ама разни хора- разни идеали(така ли беше)



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: DeadMopoз]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 18:56



да ви кажа честно малко ме е страх защото немския ми е ужасен.



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: DeadMopoз]  
АвторDrak (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 18:58



Ama ne e vjarno :az bjah s Bg knizka i si minah o4en pregled\6Euro\,parva pomo6t\20 Euro\,1 4as kormuvane \30 Euro\ mateariali teoria na nemski\50 Euro\,izpit toria na ruski\17,70\ izpit praktika \150\,taksi razni okolo 50



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: lili]  
Автор DeadMopoз (обича таратор)
Публикувано26.01.03 22:12



На инглиш има всички материали. И аз нямам идеален немски - работния ми език е английски - фирмата ми не може да си позволи да ме загуби,така че ме търпят на английски. Конюнктура братче!



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: Drak]  
Авторkjorkosjan (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 10:19



koe ne e vjarno? samo pregledite kudeto naistina trjabva da gi minavash. inache teorijata si si ja kupil, shtoto bez neja ste ti e baja trudno da minesh izpita. no teroijata ja ima po bibliotekite, i daze moge bi v internet.
tova za 1 chas komuvane ili e njakvo izmenenie, ili puk sa te izmamili.

kolkoto i da e s bulgarska knizhka ti izliza maximum 600 evro + 140 leva za kurs, izpit i knizhka i ti trjabvat 4 sedmici prestoi v BG (mmmmm cjal mesec : )



Тема Re: 6OFJORSKA KNIJKAнови [re: DeadMopoз]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 11:17



to4no tova i na men mi e problema 4e okolo men se govori samo na anglijski i
zatova tolkova vreme nemskiqt mi kuca.dori i dosta ot tova koeto predi se staraeh da nau4a
mi se izpari ot glavata,taj kato ne go praktikuvam. i sega se 4uvstvam kato invalid.
s ruskiq sam dobre.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.