Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интересно за немците?нови  
АвторИнтepec (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 15:14



Интересно ми е какво ви е мнението за немците?Мъже и жени.Как ги виждате на фона на другите нации и в сравнение с българите?Вярно че не може да се сложат всички под един знаменател,но всеки народ си има свой характерни черти.Каква е разликата между бившите източногерманци и западните?
Е,дерзайте!



Тема Re: Intersno sa balgarite?нови [re: Интepec]  
Авторalex96 (Нерегистриран)
Публикувано05.11.02 16:52



ami napravi mi edna harakteristika na balgarite. kakva e raslikata m/u balgari, balgari ot romski proisxod i balgari ot mujsulmanski proishod? kak se e promenil balgarinat sled '89? kat reshish sadatchkata togava tarsi otgovor.
I dersai prijatelju!



Тема Стига де, немците са по важни.нови [re: alex96]  
Автор Mapиo Шмeтep ® (нормален)
Публикувано05.11.02 16:58



Аз с удоволствие ще си дам мнението,
но не ми се сере в момента,
Иначе като ми се приходи, ще го напиша в кенефа!
Щотот мисля, че за тях не е нужно човек да си губи времето да пише!

а и много обичам да говора ня тема:
"Моята жена има най-дългите крака"
"Моята жена, нямя да е еба, щот си оцапам кура..."
!!!

Аз съм волна пеперуда и летя от цвят на цвят, като малко пъсро чудо мв този сив и шибан свят.....:-)

Редактирано от Mapиo Шмeтep ® на 05.11.02 17:03.



Тема Re: Интересно за немците?нови [re: Интepec]  
АвторSabonis (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 00:06



Mislia gi za mnogo studeni hora, nepriemashti 4ujdenci, ne sa guvkavi.
polojitelnite im strani sa pove4e, no kel faida sled kato ne te priemat v obshtestvoto si. To4ni sa, na tiah moje da ras4ita 4ovek, dadena duma - hvurlen kamak. Disciplinirani sa, imat 4uvstvo za socialna prinadlejnost za razlika ot amerikancite. Oba4at spokoistvieto i sigurnostta, ne obi4at da riskuvat. 4estni sa i skromni.



Тема Re: Intersno sa balgarite?нови [re: alex96]  
АвторИнтepec (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 10:28



Nesto ne razbiram kakvo iskash da mi kajesh s tova.I kakvo obsto ima s postavenata tema.Kolkoto do bylgarite ot romski i turski proizhod,mnenieto mi e otchaivasto.Te prosto njamat njakakvi visoki celi i tova me drazni.Poveche za ciganite govorq.Bylgarskite turci sa rabotlivi i chestni-ako si imal sresti s tqh ste vidish tiq cherti.Nooo,ciganite sa super mizernici i myrzelivci.Plachat za socialni pomosti,a gledat kak samo da okradat dyrjavata!Na tema cigani sym malko rasist.
Ta tova e nakratko...Aide sys zdrave!



Тема Re: Intersno sa balgarite?нови [re: Интepec]  
Авторalex96 (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 10:52



ami ti si otgovori donqkade sam. tchujdenzite v Ger. sa kato ziganite v BG. Obobshtavam, no ima i isklu4eniq. da vsemem turzite naprimer. 70-te idvat v Ger. ot naj-sabutanite rajoni na Anadola. edva li sa imali i osnovno obrasovanie. otno6enieto kam tqh e kato tvoeto kam ziganite. Besrabotizata sred tqh nad 50% i ponege Ger e sozialna dargava giveqt ot sozialni i detski(150 euro/dete). sled 89 vlqsoha 2 mil. rusnazi ot Kasahctan. pri tqh e po sle, ponege ima mnogo pensioneri i im sa4itat trudoviq stag v CCCP i polu4avat palni pensii. a tesi pari otkade. ot saplatata na nemzite, ponege pensionniq fond e prasen .
ina4e nemzite sa hora kato navsqkade. ima normalni i po malko normalni. imat si sashtite problemi kato v BG. moge bi borbata sa ozelqvane tuk e po-gestoka i ispolsva drugi sredstva. dejstvat drugi sakoni na dgunglata.
e tova sa moi nablujdeniq i isvodi sa poslednite 10 godini.
ajde s sdrave...



Тема Re: Intersno sa balgarite? [re: alex96]  
АвторИнтepec (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 11:09



Да.От наблюденията които имам мисля че Германия е наистина една социална държава!Но това разбира се е за сметка на работещото население...Високи данъци,осигуровки,а пък сега влачат и половин Европа.Добре че имат силна икономика иначе досега да са дали фира.За хората-впечатленията са ми повече като турист и от немски туристи.А те не са кой знае колко добри.Мисля че като излезнат от държавата си се превръщат в малки прасета...Явно кучето скача според тоягата.Без да обиждам!Просто има силна държава.Това липсва на БГ...



Тема Re: Intersno sa balgarite?нови [re: Интepec]  
Автор Mapиo Шмeтep ® (нормален)
Публикувано06.11.02 18:36



Bylgarskite turci =
Турците които са граждани на РБ, Българите от Турски произход, но не и Български турци...
Имам срещи с тях... за тва си прав. циганите са проблем, тва е истина те и в БГ правят това квото и тука.
За немците иках да кажа, че не си заслужават да ги описвам
освен ако не съм в кенефа и няма к'во да правя друго освен да сера.
:-)
Ама дето се вика още не ми е дошла музата!
т.е. за това не съм ги описал!



Тема Виетнамците в ГДР= Турците на запад!нови [re: alex96]  
Автор Mapиo Шмeтep ® (нормален)
Публикувано06.11.02 18:43



Освен това, Алекс ми дава вдъхновение, немците за мене един път са малки заблудени агънца, друг път са големи хитри акули.

Но най-накратко бих казал:
Немци... Една нация без бъдеще и с Хитлериско минало.
По принцип те самите не се клалифицират като едно цяло. Много често съм слушал, местните да са ми казвали: Колко арогантни са Баварците, че дори не им се разбира к'во говорят. (Думата Arogant в немския, е доста силна от колкото в Българския)
Ама на... задръжно като мравчици строят новия Съюз...
Иначе в някои отношения са пълни тъпанари:
Тая излишна "зелена политика" доста ме дразни, и не може да влееш акъл на маймунчето, че ако си спре всичките Атомни Франция няма да си ги спре и ако нещо стане там ще му отнесе 1/2 от държавата. А той ще чака нискокапацитивната мелница да му произведе ток за 1 крушка...
Ама... Добре, че Йошка беше нужен, на долносаксонския Канцлер пак да остане!
А какво ви е мнението за Поляците?! Те никак не са по маловажни!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.