Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 05.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема viza za usa  
Авторturistka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 17:45



privet.
namiram se v germania i imam viza do 2003.
iskam da probvam da mi izdadat turist viza za USA.
Trjabva li da si hodja v Bulgaria za intervju ili moga da podam dokumenti v US posolstvo tuk?
kak stoi vaprosa s izdavane na drugi vizi za 4ugdenzi v germania?
mersi



Тема Re: viza za usaнови [re: turistka]  
АвторViz (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 20:17



v koi grad si??v DE??



Тема Re: viza za usaнови [re: Viz]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 20:35



molba za visa za posestenie v dadena darjava se podava vav vsjako posolstvo ili konsulstvo ,namirasto se izvan teritoriata na stranata/ v sluchaja USA/.
T.e e vse edno dali ste podadesh dokumentite tuk ili v Bg-i v dvata sluchaja ti si chujdenec za tjah.Tuk dori moje da imash i po goljam shans da poluchish visa( po zivilizovani sa :-)/otkolkoto v skapata ni rodina.
Ne iskam da te otchaivam,no ot poznati znam,che njama pochti nikakav shans da se poluchi visa,kato iztakvash fakta che do opredelena data imash visa za Germania/t.e se predpolaga che ste se varnesh obratno /....Jelaja ti uspeh



Тема Re: viza za usaнови [re: Viz]  
Авторturistka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 22:08



frankfurt



Тема Re: viza za usaнови [re: koni]  
Авторturistka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 22:10



ako gadgeto mi e nemetz i iskame da posetim zaedno usa, pak li e nevazmogno?
molja pi6ete,ako imate njakakav opit



Тема Re: viza za usaнови [re: turistka]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 09:47



spodeljam li4en opit ot 1997. togava patuvah s saprugata, tja s nemski as s balg.pasport. otidoh v posolstvoto v FFM i zjalata prozedura s intervjuto prodalgi 3-4 4asa. platih taksa okolo 30$( ne sam siguren ve4e). ako rabotich iskat dokasvane na dohodi ili dostata4no sredstva(kontoauszug). intervjuto prodalgi okolo 15-20 min. i e proforma.sled 1 sedmiza mi ispratiha pasporata s 1god. visa, t.e. imam pravo da vljasaq v usa v ramkite na tasi godina. na letichteto v NY mi dadoha 6 mes visa, a na saprugata 3 mes.
sega moge nechtata da sa se promenili.
posdravi



Тема Re: viza za usaнови [re: alex]  
Авторkoni (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 10:23



moi poznati,s visa ot EU-strana /predi/ na njakolko pati kandidastvaha,i ne im razreshiha-bili nesigurni.Az sasto im pratih pokani ot Kanada,no im dadaha sastijat otgovor.
Ot znanijata mi po imigrazionno pravo za gospodina reshavast e bil fakta,che se namira v brachni otnoshenija s grajdanin ot neriskova darjava(tai pishe v zakona,a s drugi dumi s grajdanin ot darjava ot kojato biha vseloi imigranti/.Braka e i edinstvenata forma na vsaimootnoshenija,kojato se priznava kato faktor ulesnjavast izdavaneto na turisticheska visa na grajґdanin ot riskova darjava.......
No ti opitai-moje da gi hvanesh v dobro nastroenie.



Тема ВИЗАнови [re: turistka]  
АвторUS Konsolat (Нерегистриран)
Публикувано05.07.02 23:50



Скъпа туристке
най лесното е да отидеш в US Konsolat in Frankfurt(след като живееш тук)
да кажеш добър ден и да питаш любезно какви са условията в твоя случай за получаване на виза.
Всичко останало е загуби време и информация която не ти върши работа.
Късмет
Американците не хапят



Тема Re: ВИЗАнови [re: US Konsolat]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 23:23



Az shte ti kaja pak ot mojat opit i opit na prijateli, koito sa ot po-riskovi strani i ot BG. Az sam jenenna za nemez i moje bi zatova njamah nikakvi problemi za viza. Dori i vaobshte ne sam stapvala tam. Majat mi mi podade dokumentite i sled 4 dni gi poluchih po poshtata s viza za 3 meseza. Az ne rabotja a sam studentka. Vav formuljata kadeto trjabva da se popalva koj ti poema Reisekosten napisah imeto na majat mi i slojihme poslednijat Steuerbescheinigung. Tova beshe vsichko. A moj sastudent ot Latinska Amerika, a te amerikanzite kato chujat Latino i im stava losho mu dadoha za 5 godini , vapreki, che negovata studentska viza izticha tazi godina, t.e. ima za oshte 4 godini. Vsichko e na kasmet da ti kaja. A ima balgari, koito jivejat ot 25 god. tuk i pak ne im davat vapreki, che imat Unbefristet i postojanna rabota, zatova pishi v formuljara v grafata dali imash pridrujavashto lize tvojat nemski prijatel po-dobre e. Hajde uspeh i pishi kakvo e stanalo.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.