Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема knijka v BG ili Germany?  
АвторAlly (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 14:37



Zdravejte, mnogo temi vidjah vuv vruzka sus shofjorskite knijki, no te ne mi pomognaha da si resha konkretnia problem, a toj e che njamam nikakva knijka , a e krajno vreme da se sdobia s takava. Chestno kazano ne mi se davat kolko sa tam 1500 EUR li za kursove izpiti i t.n tuk. V BG susto ne moga da se vurna za edin mesec da izkaram kursa stoto ne mi se izpolzva cjalata godishna otpuska za shofiorski kurs
kato gledam tuk ima hora sus opit po tia problemi, dajte mi suvet, molja
kakvo da pravja?



Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Ally]  
Автор irq (dma)
Публикувано24.05.02 10:48



Ti taka i taka ne mislia, che imash goliam izbor. Ako jiveesh v Germania, to tam triabva da si vzemesh knijkata. Inuche ima goliama opasnost da ne ti ia priznaiat.
Popitai niakude za zakona v tova otnoshenie, ako go niama online de..
Pochti 100% sum sigurna, che triabva da si ia vzemesh v Germania.



Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Ally]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано24.05.02 14:24



Ako niamash nikakva knizhka , iam 2 vuzmozhmost. Purvata e da si izkarash chisto nova knizhka v Germania po zakon bozhi, s chasowe, praktika, i izpiti. Drugata e da izkarash chisto nova knizhka v BG, sled koeto v Germania ti prawiat Umschreibung i ti davat nemska knizhka na bazata na bulgarskata, za koeto pak durzhish izpit. razlikata e, che pri putrvia variant imash obuchenie-chasowe i praktika, koeto kakto kazvat bilo kum 1500 evro. Pri vtoria variant durzhish samo teoria i prakticheski izpit + kurosowe po purwa i razni drugi vidowe pomosht, koeto pak se caka, no e dosta po tunko. Zakona se kazva Fahrerlaubnisverordnung (FEV) i go ima niakuide tuka:
http://www.datenschutz-berlin.de/recht/de/recht_de.htm
http://jurcom5.juris.de/bundesrecht/
http://www.juracafe.de/ressourcen/gesetze/gesetze.htm
http://www.rechtliches.de
http://www.nonprofit-management.de/gesetze
http://www.redmark.de/redmark/laws.jsp?UID=245

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Craig]  
АвторAlly (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 23:19



Mnogo ti blagodarja za informaciata i linkovete!!!
Oste ne sum reshila no moje bi ste se spra na vtoria variant t.e BG knijka + Umschreibung



Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Ally]  
АвторDa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:30



Da, samo deto umschreibung-a struva posle €500 ako ne te skysat,
a vsiako skysvane e oshte €174,-
A i kormuvane triavba da minesh pone 2 4asa = €57,72
Ako uspee daskala da te oshashka v niakoj kvartal,
te 4akat oshe 2 4asa. Estestveno u4ilishteto prepory4va
ako te syksat da vzemesh oshte 2 4asa - zavisi ot u4ilishteto de
i kolko si naporist :)



Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Da]  
АвторAlly (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:45



Stiga be tolkova li e skup Umschreibunga?!?
inache ne izhojdam ot idejata, che ste me skusat, no puk za kormuvaneto smjatah da vzema poveche chasove- vse pak trjabva da moga da karam nali
a tia 58 EUR za chas ili za 2 chasa sa?



Тема Re: knijka v BG ili Germany?нови [re: Ally]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано29.05.02 16:08



Kude go toia umschreibung po €500 kinta? V koia provincia?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема В Бон е толкованови [re: Craig]  
Автор CKИTниk (неоморален)
Публикувано29.05.02 17:37



Миналата година ми се наложи да сменя българската книжка с немска:

Erste Hilfe, цената на листовките, по които да се подготвиш за теоретичния изпит, самия теоретичния изпит, 5-6 часа кормуване (ако вземеш само 1-2 има голяма вероятност да ти измислят провалче и да ти излезе още по-солено с втори изпит) и накрая изпита излезе цузамен около 1000 DM, значи 500 €...

Можеш да сптестиш от листовките, ако някой току що изкарал ти ги даде, но във Фаршулето не гледат с добро око, ако не си ги купиш от тях.

Абе немска шоф.книжка си е един сериозен разход, даже да си имал преди това българска (е, все пак чисто нова е поне 3 пъти по-скъпа)...

Поздрави

Най-добре те познава този, който се е оставил да го използваш...
Уилям Блейк


Тема oste ?нови [re: CKИTниk]  
АвторAlly (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 17:25



eee ma ako vsichko zaedno e 500 EUR se jadva
az si pomislih che samo njakakva taxa e tolkova, a vsichko ostanalo e dopulnitelno.
dobre de, a da vi pitam oste
kato govorite za teoria imate predvid listovkite li, v koito ima vuprosi za pravilata na dvijenie ili i nesto po ustrojstvoto na avtomobila?
iiii edin oste po tup vupros... daaa priemem che sum shvatlivo dete i sum po princip priatelche sus sjakuv tip tehnika... mmm takova... kolko chasa kormuvane spored vas mi trjabvat za da se naucha pone malko da karam?
ne se buzikajte s mene molja vi, kajete seriozno za kakvo da se podgotvja che si njamam i idea a imam takova jelanie da se naucha da karam!!!



Тема Re: oste ?нови [re: Ally]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано31.05.02 09:56



Listovkite gi ima na cd koeto mozhe da se vzeme ot bibliotekata. az namerih edno, koeto se kazva EuroFьhrerschein-vurshi sushtrata rabota. Kak gleda fahrschuleto na tova si e negova rabota;)

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.