Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 18.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема izvinete me za  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано15.05.02 17:43



neosvedomenostta mi, no imam nujda ot malko informaciq, iskrenno se nadqvam che nqkoi ot vas shte se otzove
Interesuvam se ot nachinite za zaminavane za Germania i prestoi tam v ramkite na.... da rechem... 1 mesec. Nqmam v predvid rabota, a samo prestoi. Kakvi sa usloviqta za edno patuvane do tam? Kakto i nachinite za tova, osven kursove i ekskurzii?
Predvaritelno vi blagodarq



Тема Re: izvinete me zaнови [re: CharmingW]  
Авторeeeee (Нерегистриран)
Публикувано15.05.02 18:22



e ma nedej taka de, ti televizija ne gledash li........ vzimash si avtobusa i si tam, nishto ne ti trjabva osven malko pari na edro, koito da pokazesh na izrodite na avstriiskata granica

ako ne znaesh kude da si kupish bilet, shti kaza



Тема da deнови [re: eeeee]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано15.05.02 21:00



ama pitam zashtoto prochetoh nqkakvi gluposti v neta che mi trqbvalo pokana, takova neshto veche nqma, nali?
i kakvo? samo trqbva da dokaja che imam po 50DM na den?
tova li e vsichko?



Тема Re: da deнови [re: CharmingW]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано15.05.02 21:30



50DM malko trudno shte dokajesh, che imash.....osven ako oshte suhraniavash banknoti ot tazi parichna edinica.
Ti mai naistina si chel niakakvi stari sitove - pokani, DM....



Тема uhнови [re: BigAir]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано15.05.02 21:51



ne se zaqjdai please. Kaji mi svoeto mnenie i tova koeto znaesh ti po vaprosa. Shte ti buda mnogo blagodarna.



Тема Re: uhнови [re: CharmingW]  
АвторAlly (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 18:23



trjabvat ti po 25 EUR na den, medicinska zastrahovka (makar che rjadko ja gledat) i njakakuv adres v Germany na kojto otivash (naj verojatno njama da te pitat, no vse pak)
ako ne iskash da nosish pari sus tebe mojesh vmesto tova da putuvash s pokana (oficialna, izdadena ot Germany i struvasta 20 EUR), no tova samo ako njamash pari na ruka.
i oste nesto- problema ne e avstrijskata granica, tam obiknoveno njama "izrodi" a hora koito si vurshat rabotata, makar i chesto kato kone s kapaci
izrodite sa na srubskata i do avstijskata granica
tuj che ne se skupi za bilet za avtobus- vzemi si ot skupite- s tjah ima mnogo po malko problemi.



Тема Re: uhнови [re: Ally]  
Автор BigAir (учи в Пакистан)
Публикувано16.05.02 18:52



bilet za samolet shte i izleze dori po-izgodno.
Predi niakolko dni tuk se pisheshe za adresite na niakoi firmi predlagashti last minute bileti.



Тема chak puk po-evtinoнови [re: BigAir]  
Авторeeeee (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 20:15



njama da e samoleta.

i IZRODITE sa si tochno na avstriiskata granica , na NICKELSDORF
mnogo mrazja, njakoi taka kato izleze i pochne da filosofstva koi si vurshi rabotata. vjarno, che vseki si e imal svoite prezivjavanija po granicite, no njakoi neshta sa ochevidni. naprimer , ne e li izrod sluzitel, koito izkarva celija avtobus, narezda horata , da chakat na opashka, kara shofjora polovin chas da pravi razni manevri, pri koito avtobusa tu izliza tu vliza v Avstrija v razrez s vsjakakvi ustavi, i kogato naj-posle se naigrae s tova idva da proverjava za pari po slednata procedura: stoejki zad gisheto poturkva prusti, sigurna razchita , che vsichki sme gledali dostatuchno amerikanski filmi, za da se setim kakvo iska, zashtoto dori edno Guten Tag ne mu se iztrugva ot dushata, i trjabva da si izvadish portmoneto i po-naj-smeshnija nachin da mu go raztvorish, za da vidi, che imash tam neshto......................e?



Тема Re: uhнови [re: Ally]  
АвторEurovapros (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 20:56



ami ot kade znaqt kolko dni shte ostavam, che da mi smetnat po 25 EUR ? po medicinskata zastrahovka ili kak ? ami ako ostana poveche ot zastrahovkata - na izlizane gledat li dali sam si izpalnil obeshtanieto ?



Тема Re: uhнови [re: Eurovapros]  
Авторlvanns (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 21:14



Dekemvri hodih do Germany s avtobus. Spodeliam mnenieto napisano po-gore che izrodite ne sa na avstriiskata granica, ami sa na bylgarskata, srybskata i ungarskata. Nikoi ne mi tyrsi nito pari, nito medicinska zastrahovka, nito adres, nito pokana. Inache imah zastrahovka za 5 dni a stoiah 15. Firmata, s koiato hodih beshe mnogo seriozna inache, ako ne se lyja beshe AIRKONA.
Istinskite Izrodi gi vidiah na vryshtane kato minah prez rumynia .



Тема Re: uhнови [re: Eurovapros]  
Авторeeeee (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 22:31



eee, mi viz, kogato go izmisliha tova s parite, mnogo hora , vkliuvhitelno i az se zamisliha tochno nad sushtija vupros,...... obache nikoi ne smetna za neohodimo da objasni neshto.

az ti kazvam kak stava na praktika: IZROD/KATA na avstiiskata granica ti gleda v portmoneto i PRECENJAVA. dori da imash pari pak mogat da te vurnat. bjah s AIRKONA i tochno tova se sluchi na edin: ima pari, ama si gi ostavil v avtobusa. poveche ot chas se razpravjaha i shofjorite i drugi hora ot avtobusa. samijat toi beshe turchin i javno otivashe da kopa njakude, daze govoreshe prilichno nemski i vupreki tova go vurnaha, prosto taka

no se sluchva rjadko i e vupros na kusmet. loshoto e , che granicharite prosto si imat pravo da precenjavat kogo da pusnat v stranata si. kolkoto i da si pechen posle edva li mogesh da se oplachesh njakude



Тема blagodarqнови [re: CharmingW]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано17.05.02 01:28



mnogo na vsichki vi za vashata otzivchivost.
Kakto razbiram, ne e chak tolkova lesno da se zamine, dori i da imam neobhodimata suma sas sebe si, vse shte se nameri neshto ili nqkoi, citiram "izrod/ka" koito da me vurnat? Tjuh, osven da se molq i usmihvam nevinno, kakvo li mi ostava
I vse pak ne razbiram, kakvi sa tiq deto pri izpulneni iziskvaniq ot strana na jelaeshtiq da vleze v Germania, shte mu namerqt prichina da go vurnat? Mdammmmm opredelno sa izrodi.



Тема Re: da deнови [re: CharmingW]  
АвторHEPE3 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 13:35



Ami vzimash si pasporta i 200 marki primerno i si hvashtash reisa.A ako sluchaino niakoi ti poiska pari (ama ne sym chuval za podoben sluchai) kazvash che shte ostanesh 4 dni v germany i si gotov:)Po-lesen nachin niama...



Тема malkoнови [re: HEPE3]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано17.05.02 16:32



parichki, bilet za bus4eto i sam gotova, a?:)
mersi za infoto



Тема Re: blagodarqнови [re: CharmingW]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.05.02 17:57



ako minavash prez Hurvatsko, tamoshnia milicioner hvashta niakolko choveka s po 20-30 evro i filosofstva 1 chas,che imalo zakon spored koito prez Hurvatska se mianva samo s minimum 150 evro. ne sum chulda sa vurnali niakoi tam, obache vdigat giri. na avstiiskata granica mozhe da te pitat neshto samo ako izglezhdash sumnitelno (po tumen ten, cherna kosa, trevozha fizionomia). Ne plashete momicheto, ne e tolkova strashno po granicite, po strashnoto e dali shte ti ostanat izobshto pari sled "tuka ima tuka nema" iz surbia i cheincha na avtogarata v sofia.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема auнови [re: Craig]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано17.05.02 18:06



veche naistina zapochvam da se trevoja:)
Blagodarq che me uspokoi i hvurli qsen pogled varhu temata:)



Тема Re: auнови [re: CharmingW]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.05.02 18:22



E, za vseki sluchail ignorirai vseki na avtogarata,koito tvurdi che e ot "firmata2 I TRABVa da populni razni formuliari i da ti smeini dolari v evro ili obratno-tezi sa moshenici-dokatto ne se kachish v avtobusa, ignorirai vwsiakakvi tipowe koito ti kazvat neshto. Ako imash pari, gi nosi v portmone okolo krusta i dreha otgore taka che da ne se vizhda-v surbia kato slizate da pikaete, ima razni deto igraiat na tuka ima tuka nema i naprawo durpat parite ot chanite. drugo strashno niama vzemi si 5-10 evro za kafe po putia i spokoino

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема thanxнови [re: Craig]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано17.05.02 19:24



napravo si zlaten:) blagodarq ti mnogo!



Тема Re: izvinete me zaнови [re: CharmingW]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано17.05.02 20:23



Предпочитам да пиша на български, да ме извини който не може да види текста...
От ноември насам пътувах три пъти от БГ до Германия, освен това идваха синът ми и жена ми, а и някои колеги.
Проблеми има или със сърбите, или с хърватите. В Германия може да спрат автобуса на магистралата, но тогава имаше хайка за някакви българи - фалшификатори на долари или нещо такова.
Най-добре пътувайте наистина със по-скъпите автобуси. Например EUROLINES е немска фирма (макар че шофьорите са повечето турци). Синът ми пътува с евтин автобус и някои хора си изпатили в Сърбия, защото автобусът спирал на съмнителни места с "тука има, тука нема".
Някакви хървати се заяждали за парите, без да им влиза в работата, но - граница, какво да правиш.
Не се бойте, няма нищо страшно, вие сте с още 50 души в автобуса. Не съм чувал на някого да му се е случило нещо особено, ако не се брои обирането на пари в Сърбия.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема kakva e razlikataнови [re: Craig]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано18.05.02 00:22



dali shte patuvash sas skup ili evtin avtobus togava?
I drugo neshto mi e lubopitno. Edno ot usloviqta za zaminavane v Germania e deklarirane che vaprosniq chovek pritejava 25Euro na den. Kak moje da se dokaje tova? Chrez banka?



Тема Re: izvinete me zaнови [re: CharmingW]  
Авторasq (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 13:23



II. Какви документи са необходими за безвизово влизане в Германия?

За безвизово влизане в Германия се нуждаете от:

1. Български задграничен паспорт с валидност минимум 3 месеца след края на пътуването Ви и с празни страници;

2. Документ за сключена здравна застраховка за времето на престоя;

3. Документи, които показват целта на престоя в Германия, напр. покана от делови партньор или друг частен канещ, потвърждение за резервация от туристическа фирма или хотел;

4. Достатъчно финансови средства за заплануваното време за престой (ориентировъчна сума 25,00 евро на ден); това се отнася особено в случай, че няма покана.

Tova go pishe na stanicata na nemskoto posolstvo v bg.Adresa e www.german-embassy.bg





Тема za Craigнови [re: Craig]  
Авторeeeee (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 14:50



nikoj ne ja plashi, no ti ja zabluzdavash, izkarvash go, che ako mine uspeshno prez BG i YU e spasena i v "civilozovanite durzavi" e na sigurno mjasto, zashtoto tam horata si vurshat rabotata i ala-bala

ne e tolkova strashno i njama nuzda sichko tolkova da se dramatizira, che da trjabva da se usmihvash na njakogo. i bulgarija i surbija izobshto ne sa tolkova opasni mesta. vuv viena, frankfurt i munchen ima moge bi mnogo poveche surbi, koito sa gotovi da te izluzat, otkolkoto v samata surbija, ta kamo li po granicite!



Тема Re: izvinete me zaнови [re: Craig]  
Авторeeee (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 15:04



kakto veche kazah, vsichko e vupros na sluchajnost i ne zavisi chak tolkova ot firmata.estestveno ima firmi koito izglezdat meko kazano sumnitelno, no te se poznavat vednaga.
az putuvam s malko po-skupite ne za drugo, ami zashtoto ne se pushi.... a sum chuval, che v germanija vuobshte e zabraneno da se pushi v avtobusite, tui che vsjakakvi RADINA , BODIVALI i tem podobni po princip trjabva jako da gi globjavat.
a EUROLINES ne e suvsem nemska firma. firmata kojato putuva za bulgarija si e vinagi KARAT-C, prosto ponjakoga karat nemskite avtobusi. vednuz daze mi se sluchi na putuvam sus slovashki avtobus do sofija, shtoto bulgarskite ne stigali



Тема hilqdiнови [re: asq]  
Автор CharmingW (п-илето)
Публикувано18.05.02 17:18



blagodarnosti!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.