Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 14.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Я се стегнете!  
АвторthePATRlOT (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 04:41



Абе какви са тези глупости? ДА се върна ли да не се ли върна, ама къде било по-хубаво...всяка втора тема е такава. Не стига това ами се намират и отворковци праскащи заключения ,като "не познавам някой ,който да се е върнал"...вие от луната ли падате?
Трябва ли да ви напомням , че на същото наше черноморие същите тези велики немци се разхождат по цял ден с виснали ченета, я заради някой модел мерцедес, който не са и сънували, камоли да са виждали, я заради някоя стройна българка, я просто заради природните красоти. Да ви напомням ли как тези генетично изуродвани хора се тъпчат с две ръце с българска кухня, и им падат перуките, като в някоя кръчма някоя никому неизвестна сънародничка отпердаши родопска песен от която космите настръхват...

Какво сте ми се се завайкали? АЗ пък познавам ТРИМА немци, които са на път да се заселят в България и да теглят една майна на всичко немско. Единият идваше няколко поредни лета на море и сега записа в икономическият и не ще и да чуе да се ввръща в тъпата си страна, другият е на 35 -много скъпо платен професионалист, който само да наближи края на даден делови ангажимент и се две раници пристига тук и хуква по-планините и моретата, та не го виждам със седмици...третия въобще каза, че преди да дойде тук не е знаел що е то живот. Никой от тримата не е откачен, беден или нещо изкукал. Просто ме е срам да ви давам тези примери..аз съм ГОРД, че съм българин и независимо къде и какво правя в Германия винаги се чувствам същество от по-висша класа. Само като им гледам инкубаторските рижаво-луничави деца с по 8 диоптъра на 5 годишна възраст, като им наблюдавам безплодните опити да покажат Ирландия да речем на картата, като им слушам инфантилните разсъждения..се убеджадавам, че НИКОГА няма да допусна дететео ми да расте в такава искуствена среда...никога няма да му причиня това..германската учебна система за тази година беше на 25-то(!!!!) място в света...хайде да не изброявам кой страни са преди нея, че направо е срамно..

Германия е страна със смазано и подтиснато национално самочувствие. Батко Хитлер осакати една цяла нация и няколко поколения . Още дълго никой немец няма да може да каже гордо където и да е по-света "аз съм германец"..напротив, крият го и се смущават от факта,когато са в чужбина..да не говорим ако с в Англия пък.. и вие ми давате тази осакатена държава с абсолютно изкукала социална система за пример? На мен, който имам такава история за да се гордея с нея? Нима човек виждал Родопите може да заобича някога друга страна?

Абе и аз какво ли ви обяснявам..а, за парите..пълно е в смотаната и гадна България с хора, които изкарват доста повече от нас тук в цивилизованата Германия..и то без да се подлагат на психическата травма която смятам , че е общуването с генетично осакатен народ.

И за да избегна тъпи въпроси веднага отговарям - тук съм по работа и за малко!
Само след година. ще си пия дайкирито на плажа, ще говоря с кеф чиста българска реч, ще се се радвам на смеха на красиви славянски момичета и ще се подигравам открито на почервенелите като раци немци под съседният чадър. И ще го правя открито, защото ще знам със сигурност, че въпреки, че идват сигурно за 30-ти път тука , не са си дали труда да научат и дума български и нищо не разбират.

Па вие си яжте вурстхените и си следете холестерина, щом това ви прави кеф!



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: thePATRlOT]  
Автор navy (no comment)
Публикувано15.04.02 10:26



Bravos majki!
I az sam na mnenie, che objasnenijata - ne mi e got tuka, no njama da se varna v BG, zashtoto tam njamam badeshte sa na edni chisti kompleksari. Hora, koito ne mogat da se spravjat v edna silno konkurentna sreda. I go kazvam ot opita si .
Drugi pak chisto i prosti gi e sram da se narekat bulgari. I tova sam go vijdal, i takiva gi sajaljavam. Kakvo da se pravi...
Pozdravi

And justice for all


Тема Re: Я се стегнете!нови [re: navy]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано15.04.02 12:31



"ne mi e got tuka, no njama da se varna v BG, zashtoto"

Голяма истина има в думите ти.
За жалост повечето хора от България, са нямали и все още нямат възможност да избират къде да живеят. Така че практически голяма част от българите тук, се чувстват като че ли са длъжни да бъдат в Германия, защото по някаква причина/причини не искат да са в България, а другаде си мислят че не могат да отидат.
Живеем в един все по-глобализиращ се свят, и идеята че или Германия или България е направо тъпа. Има варианти "и и", не само "или или".
Нека си помислим за следния пример. Някой е расъл в България, учил в Германия, работил през живота си в Германия, Франция и ... примерно Полша(защо пък не) и си изживява старините в ... някоя страна с добър климат. Кой какъвто климат харесва.



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: thePATRlOT]  
АвторMoni (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 12:48



Mnogo dobre kazano,stra6no mi haresai mnogo hubavo 4e si nameril vreme i dumi da go kaje6 tova.Vseki e prav za sebe si,az naprimer v momenta se 4ustvam tuka nasila.Za nqkoi ne6ta ne si prav.Ne mogat otdavna da se pravqt dobri pari v BG.Koito se e usetil navremeto gi e napravil i sega moje da si gi polu4ava sa6tite.Ama nie mladite kakvo mojem da pravim v BG,v strana ,koqto se razgrabva ot absolutno vseki koito moje da vzeme ne6to-bilo to toaletna hartiq za vka6ti ot slujebniq kenef.Kade sa i MERCEDES-ite deto gi gledat germancite s otvoreni usti.Idvam ot Varna i da ti kaja sam vidql prez lqtoto dosta dobri koli ama kato doidah tuk az gledah s otvorena usta.
Pozdravi!!!



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: Moni]  
АвторNe hodish.. (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 12:52



..po pravilnite mesta:)
Az tuka za tolkova vreme samo dwe S-klasi sym vidial, a u nas se preskachat:)
Ne che tova e po temata de, ama sym fen na koli i se obazhdam:)



Тема I agree!нови [re: Grok]  
Автор Tedy (usmihnata)
Публикувано15.04.02 13:10



Dobre kazano prijatelio. Dano skoro vseki ima vuzmognost da jivee kudeto iska i nai veche dano misleneto na vsichki ni stane po globalno.
Mislja da obmenim mnenia, kude da jiveem sled kato se pensionirame s teb v mrachna i dugdovna Germania.
Tuk dnes e kato kusna esen



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: Ne hodish..]  
АвторMoni (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 13:23



I az sam malko fen na kolite.Gledam gi ot malak po kilometrajite.Ako stava vapros za MERCEDES-i nqma da vidq skoro v Bg noviq SL ili novata E-klasa.Da ne govorim za Lamborghini,Bentley ili Ferrari na 2 godini.



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: thePATRlOT]  
Автор gosho_momche_losho (Ing. Phys.)
Публикувано15.04.02 13:51



be ti izleze po rasist i shovinist ot hitler!
shte reche chovek che imash tri kraka, 35 zaba ...
karaj ja kakto znaesh, ama ne zabraviaj che kolkoto i pari da imash v bg vecher ne mozesh da hodish spokoen po ulicite, shte zaribiavat deteto ti s narkotici pred vhoda na uchilishteto i vinagi shte pikajat otgore ti tia s S-klasite ...

i pomni: stane li neshto losho (ne go pozelavam na nikoj) s pari ne mozesh da varnesh neshtata nazad, s dajkirita ne mozesh da gi izmiesh i vaobshte niama da ti e do hubavi zeni i rodopski pesni.

a e tolkova lesno tova da se sluchi v bg, pomisli


Nun liebe Kinder gebt fein acht
ich bin die Stimme aus dem Kissen


Тема Re: Я се стегнете!нови [re: thePATRlOT]  
Автор Biba ()
Публикувано15.04.02 14:33



Abe patriotino, kakwo se gordeesh s Mercedesite w BG. Nito edin ot tjah ne e izkaran s chesten trud, Tja zatowa BG shte e na towa polojenie, a i da se gordeesh s towa, oznachawa da se gordeesh s prestupnostta . A i zashto ne se zamislish, che na wseki hubaw Mercedes w BG se padat po 1000 KARUZI i oshte tolkowa razdrunkani Moskwichi i Ladi. Nadjawam se da me razberesh prawilno, as si obicham Bulgaria, no nemoga da wijdam wsichko prez rozowi ochila.



Тема Re: Я се стегнете!нови [re: thePATRlOT]  
Авторzoo (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 15:41



hubavo e chovek da e s dobro nacionalno samochustvie, i az sym s takova, makar dori da ne se doblijava do tvoito. az sym dosta toleranten chovek i sym v systoianie da priema vsiaka rasa i nacia. mnogo pyti mi se chudat... tova tvoito obache e malko dosta zavisheno. nemcite vyobshte ne sa s tolkova nisko samochustvie, kakto ti si mislish. pyk i triabva da imame malko uvajenie kym tiah pone, sled kato sa ni prieli v dyrjavata si. ako tolkova te drazni polojenieto tuka, zashto ne otidesh niakyde drugade, ili zashto ne si ostanesh v bulgaria? i az sym patriot, ne lija gyzove, da ne si pomislish neshto:) ! samo, che chovek triabva da ima uvajenie vse pak, makar i da se povtariam veche...

pyk i ako biaha tolkova zle nemcite, shtiaha li da sa nomer edno v evropa i v sveta pak v chelnite pozicii? kolkoto do dneshnoto mlado pokolenie, az mislia, che to shte zakopae dneshna germania. standarta na jivot e tolkova visok tuka, che mladite hora sa napylno izlorani ot kakvito i da e problemi, a tova ubiva dushata...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.