Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема da se varna li v Bg  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 15:48



iskam tuk da isplacha bolkata si ta dano mi olekne. Omajena sam ot godina i polovina v Germania i imam detenze na 9 meseza. Hodih si v Bg sa edin mesez i otkakto se varnah neprekasnato mislya che iskam da sareja maja si i da se pribera obratno. No se pitam imam li pravo da ostavya deteto si bes bashta i to bes edin dobar bashta. Ot druga strana kak shte jiveya v Bg samo s edna uchitelska saplata, malko chastni urozi. Imam i firma sa prevodi, koyato ne snma kak shte potragne pak. E, majat mi shte mi prahsta okolo 600 marki na mesz. Veche govorihme sa tova. I taka molya vi pomognete mi sas savet. Dali tasi nostalgia ne e niakkavo vremenno nastroenie, koeto shte se isjivee? Chakam mneniata vi s netarpnei. Mnogo mi mi e tejko na sarzeto i ochakvam rasbirane



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
АвторEdelweiss (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 17:40



Какво точно ти липсва в Германия? И не ти харесва? Нали щеше ресторант да отваряш? Предполагам че ти е ужасно скучно с бебето сама в къщи. Но ако наистина се обичате и се разбирате с мъжа ти, мисля че това е само временно състояние. Помисли да започнеш да учиш нещо с мисълта за започване на някаква работа или бизнес по-късно или просто ей така - нещо което винаги те е интересувало и си искала да научиш. Ще започнеш да се срещаш с повече хора и ще завържеш нови познанства и приятелства.. Тук живота ти предлага толкова много повче възможности отколкото в България...



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
АвторNitratievka (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 20:54



nachi, da te predupredja , men ne mi obrushtaj vnimanie. tvurde sum zelena, za da si podavam nosa v takiva raboti........

spored mene trjabva nepremenno da rabotish neshto. ne znam ti kakvo mislish po vuprosa, no men tova, koeto v Germanija napravo me plashi, e vida na vsichkite teja Hausfrauen.... gnusno mi e samo kato si pomislja shto za zivot e tova.... a kato gi vidja po njakoe talk show shto za degradirali izchadija sa........

shto prosto ne si putuvash po-chesto do BG. shte ti izleze po-evtino ot 600 mesechno, puk inache kak shte ziveesh s misulta, che si se predala pred njakakva si Germanija.........

are chao



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
АвторMery (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 02:28



zdravej skapa Magi,
Predi osem godini az napravih tochno tova-varnah se s deteto si v Bg,Ne mojah da izdarja na nostalgiata.Smiatah, che tuk nestata ste potragnat i t.n.
Sajaliavam sega za tova svoe reshenie vseki den.Zaspivam s misalta, che opropastih kakto moia shans taka i schansa na deteto mi za po-dobar jivot.Znaia kakvo e kato si dojdesh za malko v Bg-vsichko ti se vijda hubavo, horata mili, roditelite -skapi.Nestata obache korenno se promeniat kato se varnesh za postoianno.I 1000 DM da ti prasta maja ti-niama da mojesh da zabravish nachina na jivot v Deutschlan.Istinata e , ch i sled 100 god. niama da se opravim tuka.Tuka zatapiavash vseki den, vse poveche i poveche, horata sa ozlobeni, jivota e neponosim.Ako mojeh da varna vremeto nazad nikoga, ama NIKOGA niamashe da se varna tuk.Ne se poddavaj na samosajalenie i ne se navivaj sama.Prosto si nameri niakakvo zanimanie.I ne obrichaj deteto si na otvratitelnia jivot tuk-to nikoga niama da ti prosti, che si imala vajmojnostta i kasmeta da se izmaknesh ot tuk i da jiveesh v edna normalna strana.Eh, ako samo mojeshe da ne biah napravila tazi ujasna greshka, no niamashe koj da me posavetva. kakto i da e.Zanimavaj se s neshto i ne zabraviaj, che horata davaj milo i drago da sa na tvoeto miasto.Nostalgiata se preodoliava.Vremeto ste ti pokaje, che sam prava, prosto ne dopuskaj moita greshka.



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: Mery]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 10:03



blagodarya vi na vischki. mnogo ama mnogo mi pomagate. snam che triabva da stisna sabi i da se borya s tasi depresia i nostalgia. Imam chudesen brak, chudesno detenze i niamam pravoto saradi moya egoisam da mu otnemam bashtata i vasmojnostta sa edno po-dobro badeshte. Imam planove sa badeshte tuk, sega ot dnes sapochvam kurs po nemski sa naprednali, shte si tarsya uchitelsko myasto ot novata uchebna godina, po-kasno kato sabreme pari planiram da otvorya balkanski restorant. A Bg e tolkova bliso vinagi moga da si otida sa dve tri sedmizi. Kasvam si gore glavata Magi, smelost, vsichko shte se opravi. samo badi silna i umna!



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано15.04.02 10:36



ha taka, stegni se ...
i az shte kaja neshto, wypreki che nito sym jenen nito imam dete ...
ne biwa da se razdeliate s myja ti zaradi deteto ... ne go lishawai ot bashta, ne e tolkowa fatalno che shte jiwee i otrasne w bg, ta nie powecheto tam sme otrasnali ... ama ne go lishawai ot drugia roditel
ako iskash da se pribirash w bg nawii i myja si da doide s teb, neznam s kakwo se zanimawa, no ako mojete da si spretnete niakoe biznesche hich niama da si jiweete losho....
drugia wariant e ostawash i stiskash zybi ... ama si namirai zanimania ...
a towa s bylgarskia restorant ne e losho kato ideia, kak iadyt nemcite tarator s chesyn ...
uspeh

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано15.04.02 12:20



Скъпа magi,
много интересно смесваш България и семейство.
От къде на къде ще си разваляш семейството заради България?
Отдели ги тези две неща. Ако се разбираш/обичаш с мъжа си, и както си писала той е "добър баща", не виждам защо ще си разваляш семейството.
А сега да приемем, че семейството ще е заедно.
Помислете двамата какво ти е нужно на теб, за да се чувстваш добре, и какво е нужно на съпруга ти. Все ще намерите варианти, при които няма да страда никой. Ако имаш проблем с живеенето в Германия, то помислете за друго място, ако на него няма да му е голям проблем. Все пак вие двамата имате много голяма свобода на избора. Може да живеете в коя да е страна от Европейския Съюз. Може като много немци да отидете в Латинска Америка. Може и в България да отидете даже.

Отново ще ти го кажа - отдели двете неща.
Помисли че може да си изпаднала в една от кризите на младите майки, които са нормални без значение къде се намираш.
Явно мъжа ти е много свестен, след като сте си говорили за това, и той не те е "наритал" по български :-) Мале, на мен жена ми (ако някога имам такава) да ми изръси подобно нещо, че би ме зарязала заради някаква страна, ще я изритам като мръсно коте. Ей балканска кръв, брей :-))))) Без значение от къде е жена ми, и за коя страна става въпрос.
Немците трудно се водят, но сравнени с българите са си послушни момченца. Я вземи нещата под контрол. Накарай го да марширува и козирува, и не забравяй да го обичаш. На мъжете малко им трябва.



Тема Re: da se varna li v Bgнови [re: magi]  
АвторMery (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 22:35



Bravo, Magi
Tova e razumnoto reshenie.Nameri si zanimanie, pravi nesto, ne se ostaviaj na techenieto.I ne zabraviaj-jivota i sadbata davat samo edin shans-ne go propiliavaj.
Zasto ne se zaemesh s niakakav malak biznes-posrednichestvo napr., stom s tova si se zanimavala v Bg?
Uspeh ot vse sarce ti jelaia:)



Тема Re: da se varna li v BgNEEEEнови [re: magi]  
Авторmihaela (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 04:10



zdrasti Magi, Ja ne se izlagaj, ne vseki pat se pada 6 ot tototo.Stoj si tuka i si krotuvaj, ama si nameri niakakvo zanimanie.Ezikovia kurs i bebeto moje oste povetsche da te iznerviat, no ne se predavaj.Az sam omajema tuka ot dve godini, govoria nemski kolkoto da se opravij v magazina.Majat mi e s 12 god. poi-goliam, imam dasteria na 1god i 6 meseca.Gledaj sega kakav e nomera za "oceliavane".Ima edni firmi balgarski za namirane na detegledatschki-o-per.Namirat ti momitsche-balgartsche i si jiveesch jivota.Az si imama takava pomostnica ot 7 meseca-rodih se.Pomaga mi osnovno za deteto, no naj-vajnoto govorim si po cial den na balgarski, ai nemskie utscha po-lesno s neia..Kato ne moga da si zanesa Germany v Balgaria, donesoh si Balgaria tuka.Naj dovolen obatsche e maja mi stoto vetsche ne mrankam i na sam nacupena.A i deteto govori s nas na balgarski stoto ni sluscha po cial den.Na momotscheto mu iztitscha vizata prez septemvri i ste go zapischa na niakakvo sprachschuletsche ne ste da se vrasta v Balgaria, a ste vzema brat i zza 0-per.Ideita mi e da mi pomaga stoto sme reschili s maga mi da pravime"Teehaus"Ta momtscheto hem ste mi pomaga za deteto hem za zavedenieto.Tova e natschna, dovedi si balgarce i ste ti e drujka i pomostnik.I(mam vreme za sebe si, razhojdam se po magazinite, spia sledobiad, abe raj.Ne misli tsche e skapo-500DM na mesec+hrana i staia-i to e straschno dovolno i nie.E tova iskah da ti kaja.Vse pak triabva da se prisposobime ama i da ni e konfortno nali?Ako iskasch nesto da me pitasch po-litschno davaj na e-maila m_kunstde@yahoo.de
I ne se vrastaj nazad, vsitschko ste se opravi, samo malko si naglasi nestata.Kasmet



Тема Shturotii v glavata ti...нови [re: Mery]  
АвторDunkelheit (Нерегистриран)
Публикувано17.04.02 16:05



abe megi

ti v red li si ????
da se vurne6 tuk v bg(kudeto sum i az de...)???
za kvo?
glei si kefa v Ger...nameri si rabota...pravi kinti
glei si muja i semeistvoto...
dai na tva dete normalen jivot...
shto za jivot e tva v Bg???
hubavo e ama za dostatu4no bogatite....
iasno vseki obi4a rodnoto si miasto!!!
ti si napravila tolkova v Ger....
aaaa puk ako si nezadovolena ili nedovolna
ot muja si...togava te razbiram!!!
nostalgia...nostalgia ama kato postoi6 tuk
izvestno vreme i se 4udi6 na kude da hvane6
6te se biesh po-glavata....za kvo si se vurnala!!!
6toto ima hora u nas edvam ia karat....
decata im gledat samo 6okoladite i igra4kite
po magazinite....a nie nikoga niama da stignem
Ger naprimer....dano sled 20 god e po-dobre za
na6ite deca...ako sa ostanali tuk de...
s nai-dobri 4uvstva....
prosto 1 4ovek na - "ot zaplata na zaplata"
uspeh ti jelaia i ne se razmekvai
;)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.