Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 25.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Pishe se..нови [re: Sorry ama..]  
АвторJ. R. Ewing (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 02:56



Ne i se vruzvai na taya kakvo pishe i s kakvi bukvi, samo kato im prochetesh resumeto i na neya i na neinia muj ne ti li stava yasno che niama da zaminat nikude, nai malko puk v Germany. To takiva znaesh li kolko pecheliat green card ot lotariata za USA deto vse pak e po lesno za ustanoviavane, puk nakraya si ostavat v BG.



Тема E, чак пък толкованови [re: J. R. Ewing]  
Автор eливko (бившата Силва)
Публикувано10.04.02 13:53



да иронизирате... Да не мислите, че е много лесно човек да се измъкне от средата си... Това, че хората нямат образование, не значи, че са им отрязани всички шансове. Да не би китайците тук по ресторантите да знаят повече езици от нашата Меги? Като им кажа зехцих, вместо зехциш /както е прието на хесиш/ и ми носят 16 номер от менюто, защото и понятие си нямат, че 60 можело да се произнася и с х накрая...

Имам двама познати, дето без никакво висше образование станаха Маркетинг-шефове на представителства на големи международни компании в България, проговориха и езици, правят си и презентациите за "6", и нещо много важно - изобщо не престават да се развиват и учат (щото, за разлика от някои висшисти, не си мислят, че са хванали бога за оня работа)... И двамата са тръгнали от мърчандайзери и селсмени /или както го казват на български "търговски представители/.

Така че - то образованието си е важно, ама и с труд се постига много - стига да имаш амбиция, воля да успееш и малко ум в главата...

Вместо да злорадствате от висотата на собственото си положение, по-добре помислете как можете да помогнете. Ако не можете, просто отминавайте - не разбирам поради какви причини изобщо поствате тук... Аз откровено се радвам на такива като Меги, защото имам роднини в подобно положение. Само дето те са се примирили и дори и не мислят, че биха могли да се научат на това нещо, дето се наричало кАмпютър, а Интернет за тях е понятие толкова близко, колкото, да кажем и .... абревиатура (без майтап, един такъв близък мой роднина нарича клавиатурата ми абревиатура - щото така бил чул...).

Така че, нашата Меги заслужава едно голямо ЕВАЛА, че не се предава и не престава да мечтае. Щото човек ако не се стреми към небето, няма да стигне и облаците даже. Много ще се радвам, ако някой наистина доброжелателно й помогне с информация.

Ама че се ядосах, а то едно слънце блеснало в тая Германия, вече две седмици, чудо невиждано! Дано и около вас и във вас е топло!
Поздрави,

Редактирано от eливko на 10.04.02 15:56.



Тема Re: E, чак пък толкованови [re: eливko]  
Автор Craig (Гробар)
Публикувано10.04.02 15:29



Prava e elivko-osnovnata prichina da ne uspeesh v germania ili da recheme v US ne e neznaeneto na ezici, a negativnoto mislene, harakterno za BG naroda. Za prichinite za tova mislene edva li ima smisul da diskutirame, obache to e prichinata dosta horica da se vurnat v BG ili da postvat neshta ot roda na "kak gi ponasiate germancite"

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate


Тема Re: E, чак пък толкованови [re: eливko]  
АвторMEGl (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 16:13



Sigorno na niakoi hora prosto im se zaiazda , taka e kato si niamat rabota pone ne razvaliaite nastroenieto na horata okolo vas . Blagodaria vi za mneniata no molia vi zapazete si gi za sebe si, i bez tova vseki si ima dostatachno problemi v ezednevieto ostava i tyk da si razmeniame razni nepriatni nesta. Ili moze bi ne sam popadnala na podhodiastoto miasto . Blagodaria na Craig i elviko mnogo bih se radvala da pishete na adresa mi v yahoo zastoto ne vsichki imat pozitivno mislene kato vaseto a chesno kazano izobsto ne mi se chetat glyposti na hora bez rabota . Mnogo bih se radvala da mi pishete poveche za sebe si kade ziveete kakvo rabotite i t. n. PISETE



Тема Re: E, чак пък толкованови [re: eливko]  
АвторMEGl (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 16:20



ZABRAVIH DA NAPISHA ADRESA SI ALEX_5_10000@YAHOO.COM




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.