Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема надебеляване в D-при всички ли е проблем?нови  
Автор бaтe Orи ()
Публикувано12.02.02 01:24



Здравейте от Хайделберг!

Исках да ви попитам следното нещо, може би и вие сте се сблъсквали с този проблем. За 5 години живот в D ми се наби в очи, че всички мои познати- българи и други чужденци, успяха за времето на краткия си престой тук доста да наддадат на килограми и за най-голяма моя жал много хубави и фини момичета минаха в категорията, която в България се описва кратко и ясно с 2 точни думи: "Не стават!". Питал съм много хора да си кажат предположенията на какво се дължи това, ще се радвам ако сега се съберат повече мнения на едно място. Изброявам възможни причини:

1. Храната тук е по-калорична
Но нима има нещо по-калорично от нашите манджи с мазен сос, в които топим на едро бял хляб?
2. Храната тук е непълноценна
Това е тезата на една приятелка румънка, която м/у другото май единствена успя досега-4 години след идването си-да не се закръгли.
3. Тук водим обездвижен живот и нямаме време за спорт
Да, но точно тея мадами, които най пострадаха с фигурата, тренираха още преди това в България само един вид спорт-висене по барчетата на УНСС или СУ. Т.е.трябваше още тогава да надебелеят!?
4. Като видят нашенци, че 80% от колегите и колежките им са тюфлеци, повече не си дават зор
Но тогава защо ми се оплакват? Значи им е проблем все пак!
5. Компенсират стреса или скуката с ядене
Това е моята теза.
6. Водят непълноценен полов живот, който е първостепенна причина за нарушена обмяна на веществата
Тезата на един приятел-студент по медицина в изт. провинции!
7. Комбинация от 1 до 6
8. Друго

Нека да кажа и за себе си. Аз запазих килограмите си от България, но не ям месо, сладкиши и бял хляб, освен това карам бегача по 10 км дневно. Т.е. полагам скромни усилия.

Поздрави до всички!

бате Оги



Тема Re: надебеляване в D-при всички ли е проблем?нови [re: бaтe Orи]  
Автор бaтe Orи ()
Публикувано12.02.02 02:12



Една моя съученичка викаше, че в България пазиш диета заради мъже, в Германия обаче кочове наспорил господ...



Тема Re: надебеляване в D-при всички ли е проблем?нови [re: бaтe Orи]  
Автор navy (размишляващ)
Публикувано12.02.02 09:50



Ne sam mradnal i gram, zashtoto ne sam si promenil hranitelnite navici- jam tova, koeto jadeh v BG i rabotja dosta. Sport - vednaj sedmichno ritam s edni rendeta.
Inache nai-verojatno e kombinacijata.
Haresa mi vtoroto mnenie za kochovete:-)))))

And justice for all


Тема Каква е причината ли?нови [re: бaтe Orи]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано12.02.02 10:03



Според мен - причината е в това, че тук изобилието на храни е огромно и - за разлика от България - съвсем достъпно (т.е. - всеки може да си го позволи). Може да звучи тъпо, но аз като пристигнах - не знаех какво точно да пазарувам, кое е вкусно и т.н. Искаше ми се от всичко да опитам, в резултат на което пазарувахме повече, отколкото реално имахме нужда, и след като беше напазарувано - изяждахме го, няма как.
Сега вече пазарувам доста избирателно и като че ли резултатите са доста по-добри. За теглото - май никой от моето семейство не е наддал (по правило, наддават нашите гости - роднините като дойдат за 2 месеца и се връщат с по 5-6 кила отгоре), спортува редовно само съпругът ми (2 пъти седмично здрав футбол), аз - понякога и 3 пъти седмично, но понякога пропускам 3 седмици, така че ... даже не знам средно по колко се пада
Иначе - не знам къде сте, но тук около мен немците са като излезли от каталог - всички са стройни и слаби, тичат и карат колелета като луди, пият само обезмаслено мляко и се тъпчат с ядки Oeko и въобще - ако може всичко да е Еко - добре... Едва ли и 10% от колежките ми биха могли да минат за закръглени, а от колегите - май се сещам само за един направо дебел, всички други са сухи върлини, направо като недохранени изглеждат

Редактирано от Cилвa на 12.02.02 10:03.



Тема Re: Каква е причината ли?нови [re: Cилвa]  
Автор Гpaция (Грациозна)
Публикувано12.02.02 10:58



Vse edno ne govorish za Germany.....
Naistina li ima tolkova golqma razlika m/u otdelnite oblasti?
Tuk vsichki sa masovo debeli.I ne im puka.Ot kolegite mi, samo edna nemkinq beshe sravnitelno slaba za vyzrastta si, no tova se dyljeshe na diabeta - nishto sladichko ne mushkashe, a i ne qdeshe meso! Vsichko ostanalo prilichashe na taburetka ! Nikakvo tqlo ! Nikakva stroynost! Taliqta ne se razlichava izobshto - vsichko e ravno...."kato badem za rakiq"...



Тема Re: надебеляване в D-при всички ли е проблем?нови [re: бaтe Orи]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано12.02.02 11:50



Не е проблем за мен ... но е факт.



Тема Спореднови [re: Гpaция]  
Автор Cилвa (позаседяла се)
Публикувано12.02.02 12:05



мен не е въпрос на област /бундесленд/, а по-скоро - въпрос на тип среда, знам ли... От няколко седмици ходя редовно на басейн и наистина - там можеш да се нагледаш на всякакви непривлекателни телесни форми (въпреки, че като се сетя - поне половината от дебелите личности се оказват от ... руски и сръбски произход). Но сред колегите, клиентите, партньорите и приятелите ни сухите върлини преобладават до такава степен, че понякога аз се чувстам дори дебела... Зависи наистина къде ходиш. Излизаш ли на разходка по парковете? Ами тук е пълно с тичащи или просто ходещи бързо хора... Да не говорим за бабите, яхнали велосипеди - стегнати в неделя с празнично облекло, с килната кокетно шапка на главата. Като си помисля само аз как се справям с велосипеда, черна завист ме обзема към тези спортни баби nacupvam se]

Та така - и тука си ги има дебелите, ама просто не са много около мен и местата, където ходя...



Тема Re: надебеляване в D-при всички ли е проблем?нови [re: бaтe Orи]  
АвторSpanak (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 14:23



Me sam mnogo saglasen, dori v nachaloto misleh, che vsichki otslabvat tuk-ne samo az,a i drugi hora svalqt po 5-10 kilograma ot stresa v nachaloto. Sega veche mislq, che ne trqbva da se generalizira. Ima hora, koito pluskat zaradi stresa i si kisnat vkashti/i na men mi se e sluchvalo/, no ima hora, kojto imat ubijstvena programa-lekcii, backane, izlizaniq, patuvaniq i t.n. Tezi hora nqmat nikakva bvazmojnost da kachat. Spored men vsichko zavisi ot tova kakav nachin na jivot se vodi.



Тема konserwanti ...нови [re: бaтe Orи]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано12.02.02 16:26



towa e prichinata spored men, tuk pochti wsichko e bykano s konserwanti

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема За navyнови [re: navy]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано13.02.02 17:55



Аз за това не ритам, да не стана ренде.

Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.