Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Германия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема o4akvah da ste po-otziv4ivi:(  
Авторrazo4arovan (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 01:20



Prosto pomolih za pomost-dali znaete neschto pove4e za au-pair?
Ama zasto da mi otgovorite-vse pak sme balgari...
E, kakto i da e-misleh, 4e kluba e i za pomost...
Blagodaria vi za bezrazli4ieto.



Тема Re: o4akvah da ste po-otziv4ivi:(нови [re: razo4arovan]  
Автор Гpaция (Грациозна)
Публикувано12.02.02 01:56



Ne znam.
Nikoga ne sym i iskala da byda detegledachka.
Ima v BG takiva firmi, koito s tova se zanimavat.Tam shte poluchish po-podrobna informatciq!
Za koy grad shte se bewerb-wash?
Az sym v Muenchen, ako chuq neshto - ste ti pisha



Тема Re: o4akvah da ste po-otziv4ivi:(нови [re: Гpaция]  
Авторrudi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 09:16



mnogo e elementarno.za da doidesh detegledachka tuk, trijabva ti pismena pokana ot nemsko semeistvo. takiva se poluchavat s posrednichestvoto na specialni organizacii, kakvito ima i v bg. te trijabva da te odobrjat, vkljuchitelno sas snimka i 2 preporaki, che si svesen i njama da im zatriesh deteto.
Uslovijata sa: osigurjavat ti ziliste,hrana, taxata za kurs po nemski na koito te zapisvat i malko dzobni pari. Njamash zaplata i ne mozesh da spestish za kola. Ti se zanimavash s deteto i ne chistish kastata. Obsto vzeto, vsichki podrobnosti se utochnjavat s dogovor - kakvo si dlazen i kakvo ne.
Max.vazrast e 26 godini. Ne mozesh da si au-pair v EU poveche ot godina po tazi programa.
Tova se sestam,na,da vidish che bavarcite sme otzivchivi.



Тема mnogo blagodariaнови [re: rudi]  
Авторrazo4arovan (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 00:00



Blagodaria vi mnogo.Az niakolko pati za po3-4 maseza sam bil v Stuttgart, no za sajalenie nestata taka se stekoha, 4e se varnah v Bg.Sega mi se iska pak da dojda i misleh, 4e varianta s au-pair bi bil dobar.Ideata mi be6e posle da opitam i da sledvam.
Oste vadnaj blagodaria za informaziata.



Тема Re: mnogo blagodariaнови [re: razo4arovan]  
Автор tuzemka (crazy mind)
Публикувано13.02.02 01:33



che zashto ne opitash da sledwash naprawo? zashto ti e da gubish wreme za au-pair?! ama - ako sledwash - kandidatstwai v#v West, che tuka v DDR sme jiw zqn
otk#m bachkane :-(



Тема NEEEEEEEEEEEEE..нови [re: tuzemka]  
АвторAprilla (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 03:12



Ne ti prepora4vam v nikakav slu4ai varianta au-pair.Ne si struva ot gledna to4ka na zaplastaneto parvo-tuk v Stuttgart im plastat po 400DM na mesez,vjarno 4e njama6 razhodi po jiliste i hrana,no vse pak za nisto njama da ti stignat parite,a mogesh i da zabravish da otdelish nesto na strana.
Vtoro-ne znaesh na kakvo semeistvo ste popadnesh-ima vsjakakvi ludi,koito ne mojesh da si predstavish kolko 4eren mogat da ti napravjat jivota.
I treto-izvinete me za izraza,no ne si struva da si davash guza pod naem i da sluguvash na njakogo bez da imash njakakva perespektiva za razvitie.

Ako vapreki vsi4ko si reshil da opitash ima i posredni4eski firmi,koito urejdat vsi4ko.Adresi za sagalenie ne moga da ti dam.
Kusmet!



Тема Re: mnogo blagodariaнови [re: razo4arovan]  
Авторmalinka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 17:26



I spored men variantat sas sledvaneto e po-dobar.Ne mislja che si zaslujava chovek da si gubi vremeto s gledane na deza.
Imam sauchenichki,koito doidoha tuk i parvo edna godiha gledaha deza i posle zapochnaha da uchat.Ne sa osobeni dovolni ot tova,che sa zagubili edna godina!No v kraina smetka vseki reshava sam za sebe si!

Ot tjah imam slednija adres na firma,chrez kojato te si nameriha semeistva.Az lichno ne sam probvala.Shte ti napisha adresa,ako iskash da im pishesh:

IN VIA Katholische Maedchensozialarbeit
fuer das Erzbistum
Ludwigstr.36
79104 Freiburg

Jelaja ti uspeh kakvoto i da reshish!




Тема Re: mnogo blagodaria i oste nesto...нови [re: malinka]  
Автор portokal (непознат )
Публикувано17.02.02 01:34



zadaljen sam vi za pomostta, oba4e si mislia, 4e ako napravo kandidatstvam za sledvane ste imam problem s parite-ot Posolstvoto razbrah, 4e triabva da predstavia 13000 DM za parvata godina za sledvaneto za da zamina.Az niamam tolkova pari:(((.Smiatah, 4e ako ve4e sam v Deutschland kato au-pair ste moga da si podam dokumentite za sledvane napravo tam i niama da mi se nalaga da imam problemi sas studentskata viza.Taka 4e-tova sa mi osnovaniata.
Blagodaria vi, 4e mi obarnahte vnimanie:)[



Тема Re: mnogo blagodaria i oste nesto...нови [re: portokal]  
АвторAprilla (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 04:37



Dori i da doidesh tuka kato au-pair i kandidatstvash za student,za da polu4ish studentska viza pak trjabva da minesh prez nemskoto posolstvo v Bulgaria.Ne mojesh da ne gi predstavish tezi 13000 marki.
Taka 4e varianta s au-pair prosto ne si struva,ako tova ti e bila osnovnata misal.



Тема Moje i bez bg-posolstwoto!нови [re: Aprilla]  
Автор4ul (Нерегистриран)
Публикувано17.02.02 10:05



Znam 4e ima slu4ai, pri koito au-pair-mдdchen sa polu4awali studentska wiza na miasto w Germania, bez da ima nujda da se kisne pred nemskoto posolstwo w Sofia. Pri sledwa6toto uduljawane oba4e - sled edna ili dwe godini, w zawisimost ot wizata - ot Auslдnderbehцrde im iskat da predstawiat pari - ne znam dali w bg ili w Germania.
Moje i wsi4ko da zawisi ot suotwetnata prowinzia. Moiata informazia e za NRW.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.