Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 18.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Exit: (WC)BG????нови  
Автор Donatien (...)
Публикувано08.03.10 21:41



Замисляли ли сте се (по)някога, как би следвало да изглежда един честен и откровен текст за България. Текст (независимо дали от рекламна туристическа брошура или от справочник за страните по света) запознаващ неинформирания чуждоземец, в най-общи рамки с историята, културата, съвременната политическа обстановка, бита и нравите в България.
Моля:

Република България е малка (по площ и степен на цивилизация) страна от най-мрачната и злокобна част на Европа – Югоизточна Европа. Всъщност, там Европа свършва и започва черната балкано-ориенталска (не)действителност, но сме принудени да я наричаме Европа от коректност спрямо географията, като наука.
България е една от най-малките по площ (както вече споменахме) държави от тази част на Европа, с изключение, може би, само на Бившата Югославска Република Македония, която всъщност е изконна (но вече бивша) българска провинция и която, естествено, се населява изключително от българи (и албанци), което пък, идва да ни покаже причините за незавидното положение на БЮР Македония.
В миналото България била една от най-големите и силни държави в Европа (а навярно и в тогавшния свят) в последствие обаче се оказало, че тази борбеност и трудолюбие на българите са само (нещо като) моментно историческо състояние на племето, което във времето избледняло и отстъпило място на истинските нрави и характер на българското племе - мързеливост, крадливост, завист, некадърност, изключително занижен интелектуален потенциал и чувство за морал и зачитане правата на човешката личност; и едно характерно само за тези земи състояние - РОБолюбие. В резултат на тези си 'качества' българите заслужено ''живяли'' седем века под чуждо робство, последните 5 от които под турско, като взели всичко най-лошо от турците. Друго интересно за завистливото и крадливо българското племе е, че най – великите и видни представители на българската култура, история и въобще будителите и интелектуалците на това племе са се отрекли от него: Ботев (отдал живота си за предателското българско племе, който никой не посреща на козлодуйския бряг и към чиято чета се присъединяват само двама ''доброволци''. Титаничният Ботев от който гнусните предатели-българи позорно искат пари за агнетата от които той се нуждае за да нахрани четниците си), П. Р. Славеейков (''Не сме народ, а мърша''), Левски (Болезнено и страшно възкликнал ''Народе????'', накрая ''народът (му) ????'' го предава на заколение), а интелигентните и талантливи представители на българската младеж ежечасно се спасяват от този колзет (както успешно беше представена българия от един чешки скулптор) като емигрират в цивилизования и нормален свят.
Характерна черта за България е, че тя е рай за цигани, бежанци от третия четвъртия и петия свят... - араби, негри (иженарицаемите в САЩ афроамериканци, които в случая са само афро...) и т.н.; рай за мутрите (поредният феномен на кошмарната българска действителност), престъпниците, корупцията, продажните, лудите, некадърните и двулични политици.
Всъщност племето на българите и племената около тях справедливио са били клани и държани в страх и терор от Сталин и наследнците на мракобесния му режим. Но това е нормално за страна в която 90 процента от т. нар. насение се прекланя пред своите инфантилни перхидролено-силиконови чалга-идоли и (дори с известна гордост) се числи към представителите на т. нар. Чалга-''култура'' - друг културно-отпадъчен феномен от тази част на света; пенсионерите в БГ измират от глад и болести, циганите отдавна са повече от децата на българите; едни от най - известните и заслужили хора на българската култура и изкуство (без които България спокойно можеше и да не съществува при цялата й останала неуредица и хаос) Емил Димитров, Христо Фотев, Невена Коканова, Радко Радков, Катя Паскалева, а по-рано Венета Ботева - вдовицата на най-великия българин и един от най-значимите европейски хуманисти Христо Ботев, са оставяни да умрат в мизерия, отречени от тези за които са живяли творили, борили се и умирали. В България най-видните и смелите биват мъчени, унижавани, обиждани и дори убивани – Стефан Стамболов, капитан Петко Войвода, Никола Вапцаров, Гео Милев, Пенчо Славейков, имат незавидната житейска ''случка'' да се родят именно в кошмарната БГ.
В България никой вече не иска да е като Ботев и Левски (доколкото, разбира се, това е посилно), но пък затова всяко момче(?!?)... иска да е като Азис и Слави Трифонов, а всяко момиче като любимата си силиконово-целулитена чалга фурия.
..................

Бисмарк нарича българите ''конекрадците от долния Дунав''.
А сър Уинстън Чърчил е известен, освен с любовта си към българските вина и със справедливата си ненавист и презрение към българите, които той сполучливо назовава племе: ''Има едно племе на балканите-казва Чърчил-което още си честити когато се изкъпе''.

Е,
Добре дошли в БГ -

КОШМАРЪТ ПРОДЪЛЖАВА!!!...



Тема Re: Exit: (WC)BG????нови [re: Donatien]  
Автор iwc.petrov ( БЪЛГАРИН)
Публикувано19.03.10 18:47



Така е но ние се клехме в вярнос към майка БЪЛГАРИЯ аз си обичам РОДИНАТА но хората там нещо ми станаха чужди сърцето ме боли но как бихме могли да променим това за жалос не сме ЕВРЕИ на едно събиране питах колко струва нашата страна но проблема не е в парите а каде да изселим мършата щото тя ни докара до тук..УСПЕХ





Тема Тянови [re: iwc.petrov]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.03.10 22:45



мършата се изселва и сама често, не бери грижа.
Този калъп е леко дефектен - изплава някаква утайка в чужбина, пък вземе да налива акъл и да "изселва мършата" от страната, която е напуснала.




Тема Re: Тянови [re: jamie]  
Автор iwc.petrov ( БЪЛГАРИН)
Публикувано23.03.10 14:55



ТАКА ние успяхме извн БЪЛГАРИЯ и само вие които тровите страната непрокопсанци загнездени в админастрацията от тоя и ония вуйчо владика как да ви изчистим че страната ни да светне ?????





Тема Успяхте?нови [re: iwc.petrov]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.03.10 16:57



Като заварчици и автомонтьори ли?
Нито съм на държавна работа, нито имам вуйчо владика.
"Страната ви" не е ваша, вие сте я напуснали точно както плъхове - потъващ кораб.




Тема Re: Успяхте?нови [re: jamie]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано24.03.10 15:05



Момче, ти толкова години се опитваш да ме обидиш на механик, да ме направиш да се чувствам обиден и унижен и все не ти се удава ? Ти все още не можеш да проумееш, че аз се гордея с това, не се срамя. И с гордост ще ти 'ударя кремъка' ако ми дойдеш на тоутрак.
Ти, ако имаше малко Ай Кю между ушите, щеше веднага да си направиш тънката сметка, че това, което съм аз.....сме 45 940 човека в света както и другото, което съм ....сме 92 723 ?

А това, което си ти....сте под път и над път. Такива, като теб.......като им звънна на къстъмър сървиз........и ми отговарят или от Индия, или от Пакистан или от Афганистан. С едната ръка движат мишката и ми дават наставления, с другата - или лъскат калашника, или теглят хероин на везната или си отръсват капушите и кокарачите от врата.
Сега засега.....нямам абсолютно никакви причини да съжалявам, че съм механик по професия. Ти ако съжаляваш заради мен......благодаря ти, но немой се коси.



Тема Мунчо,нови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.03.10 22:43



да съм ти написал именцето?


Гузен негонен бяга хахахаха
Това което съм сме 3 (трима) в Българско и около 15 000 в света.
Е и?


Редактирано от jamie на 24.03.10 22:43.



Тема Re: Мунчо,нови [re: jamie]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано24.03.10 23:04



You wish.......



Тема Позна.нови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.03.10 23:52



Стой и чакай да ти дойда за клиент ... ще дочакаш






Тема ханови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.03.10 12:21



Това което съм сме 3 (трима) в Българско и около 15 000 в света.
---------------------------
Ти си чудо на природата, и не вярвам да има още 2 (двама) като теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.