Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Банкрутирамнови  
Автор Бyнak (непознат)
Публикувано06.02.10 19:35



Преди около година останах без работа, жената също и къде от нужда, къде от глупост направих сериозни дългове към различни кредитни институции. До края на миналата есен успявах да си плащам задълженията, но стана невъзможно. Сега сме на дъното, звънят ни от банките, а вече и колектинг агенции, заплашват ни и в къщи сме като под обсада. Ако някой е имал нещастието да мине през подобни проблеми или е обявявал Банкрут моля да сподели. Още не съм ходил при Трастии, страх ме е да направя тази крачка, но май няма друг изход.
Знам че звучи глупаво да търся помощ тук, но нали за това са тези форуми.

Благодаря за всички мнения, дори и онези които ще ме плюят.





Тема Re: Банкрутирам [re: Бyнak]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано07.02.10 10:59



така става, когато човек се лакоми за повече отколкото реално му е нужно, понеже всички така правят. Подведен от тълпата не се сеща да помисли и оцени реално обстановката и съответно прави глупости.
Дано тук ти помогнат с насоки как да постъпиш. Не се притеснявай да ползваш всичките видове помош, които ти се полагат и можеш да си позволиш.



Тема Re: Банкрутирамнови [re: NikiFin]  
Автор Бyнak (непознат)
Публикувано08.02.10 04:51



Абе има и такъв момент ама и то нали ни учат, че трябва повече да консумираме, че икономиката от това зависила



Зная че сам съм си виновен, но Моля ви не ме съдете, аз най-добре си знам на какво дередже съм.

Редактирано от Бyнak на 08.02.10 04:54.



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Бyнak]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано08.02.10 11:08



не те съдя, всеки прави грешки под влияние на паника и стрес.
И в Дания са консуматори и знам как е да си в такава среда. Направо не смея да изляза по магазините, щото се влияя от масовото консуматорство и се разорявам. Затова гледам много много да се не мешам с тълпата, че ома опасност да ме отнесе





Тема Re: Банкрутирамнови [re: NikiFin]  
Автор iwc.petrov ( БЪЛГАРИН)
Публикувано08.02.10 12:03



БЕЗ ПАНИКА БРАТО 1 ОБИЧАШ ЛИ ЖЕНА СИ АКО НЕ ОК ЗАСТРАХОВАИ Я И ТИ СИ ЗНАЕШ 2 ЗДРАВ ЛИ СИ АКО ДА 1НИЯ БЪБРЕК ПРОДАИ НО УМНАТА НА ДЕТЕТО НЕ ПОСЯГАЙ .... КОЛКО ТИ ТРЯБВАТ 18% КОМИС ЗА 12М



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Бyнak]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано08.02.10 14:23



Трастии да не е някой от министрите?

Иначе бих те посъветвал да идеш при социалните и да ги помолиш за помощ. Незнам дали ще свърши работа, но поне е отправна точка, щото можеш да ги питаш и тях какво може да се направи и ако могат, да ти назначат някой служебен адвокат - сигурно имат такива за подобни ситуации.

И още нещо - продавай каквото можеш и почни да връщаш.



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Ognen_Demon]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано09.02.10 02:32



Нямам никакъв личен опит и не мога да давам съвети. Само ще си позволя да изкаже скромното си мнение, че бакрутирането го виждам в два основни сценария:

1 Изял и изпил всичко на зелено и банкрутира наистина.

2 Ял и пил, но с мярка.....и банкрутира с известна цифра, залъчена настрани. Всъщност, умни играчи го правят с по-голямата част от цифрата залъчена на страни.



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Koфтия]  
Автор Бyнak (непознат)
Публикувано09.02.10 03:52



Еех Кофти де да бях по сценари 2 ама-на, аз направо си влизам в първата категория.

Надявах се че някой минал през тези патила ще ми даде практически съвет, ще разкаже за процедурата по банкрутиране но пък от др. страна се радвам че не всички нашенци в Канада са като мен.
Поздрав до всички



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Бyнak]  
Автор Koфтия (старо куче)
Публикувано09.02.10 04:16



Имам познат, който в момента е на този огън. Пиши на лични къде си поне ? Да не излезне, че ти си този мой познат......



Поздрави и от мен.......и не се стрескай. Нито си първия, нито ще бъдеш последния. Казах ти, познавам хора, дето това им е формула на живот....разработване, бомба, едиколко си години ниско, пак разработване, пак бомба и пак ниско.
Хубаво е да имаш доверен пич, на когото да се прехвърлят някои неща, а не само trustee......който да те изцоца.

И не забравяй......И Тед Търнър и Доналд Трамп са стигали до дъното и пак са изплували. Казано е......'като потъваш, наистина трябва да стигнеш дъното, за да може да се отритнеш обратно нагоре, да изплуваш'.



Тема Re: Банкрутирамнови [re: Бyнak]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано09.02.10 11:14



Това което те е посъветвал огнен демон, виж дали можеш да се консултираш с адвокат. То вярно много си се забатачил, но въпроса е да не стане още по зле.
Не съм в Канада и не съм изпадала в твоето положение. Когато имам проблем, търся съвет от адвокат, при нас има и безплатни.
Понеже пишеш, че и двамата сте без работа.... не можете ли да намерите каква да е работа, даже и миене на чинии за първо време?
Дето те съветва някой да си продадеш бъбрека и да си отрепеш жената (след като я застраховаш)...надявам се да е глупава шега






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.