Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 28.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Молба за помощ!нови  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.02.05 14:39



Започвам с извинение, че се осмелявам да се обърна към вас, но го правя заради децата на които съм ръководител.
Става дума за един клуб Фентъзи и Фантастика, в които участват деца от 11 до 13 год. Те написаха приказен роман, като всеки водеше свой измислен герой, а после сами направиха илюстрациите
Получи се хубава книжка, но тъй като живеем в порвинцията въпреки опитите ми да се обърна за раклама и помощ към националните мидии, никой не ни обърна внимание
За сега сме събрали от спонсори само 240лв. а за отпечатването на книжката са нужни 800!
Ако някой от вас би могъл да ни помогне с реклама или малка част от сумата ще бъдем много благодарни.
Разбира се ще поместим името му или име на фирмта му в печатното издание.

прилагам глава от романа, за да добиете представа за какво става дума:
Героят Хладен вятъл е разработен от Боряна Бакалова 13год.
Аню се води от екипа, който работеше по женските образи[image]C:\Documents and Settings\iskra\Desktop[/image]

Глава 5 Хладен вятър
Аню усети хладен полъх и се извърна към дъното на нишата с надежда да открие някакъв изход.
– Това ли е пленницата на Рамз? – попита приятен, но студен глас, направо от нищото. – Чух го да говори сам със себе си... Как е възможно да го смути едно толкова малко момиченце?!
– Не те виждам. Кой си ти? – Аню се надигна и се заоглежда внимателно. Очакваше гласът да е на някакво съвсем мъничко същество, защото наоколо не се виждаше нищо, което можеш да забележиш от пръв поглед.
– Хладен вятър – изрече гласът, а в нишата иведнъж изплува синкаво създание с красиво, почти човешко лице, не по-голямо от нейното. Косите му бяха по-дълги от тялото и се развяваха свободно. Очите му бяха тъмни, леко дръпнати с красиви дълги мигли и сякаш носеше дълга роба от която не се виждаха ръце и крака.
– Не знаех, че вятърът е толкова красив! – възкликна Аню.
– Хладен вятър! – ледено я поправи създанието и от “робата” се отделиха ръце с дълги фини пръсти. – Ако пожелая да те докосна, ще разбереш същността на името ми, но не те съветвам да си толкова любопитна.
– Как си попаднал тук Вя... Хладен вятър? – предпазливо попита Аню, защото създанието промени размерите си и се извиси над нея.
– Не е твоя работа – отговори той. Замисли се за момент, а после продължи с малко по-мек тон. – Но реших, че искам да ти кажа... Дойдох преди много време с един космически кораб. Някога живеех при хората, сега съм лунен жител... За мен това не е от значение. Навсякъде съм един и същ.
– Не ти ли е тъжно за приятелите, които си оставил на Земята? – учуди се Аню.
– За какво служат тези приятели? – почти с любопитство попита Хладен вятър.
– Те не служат! – възкликна Аню. – Това са хората, които обичаш и които те обичат... Тези които мислят за теб и им е тъжно, когато те няма.
– Това, че им е тъжно за теб не ти помага да излезеш от тук.
Хладен вятър се издигна към ниския таван и поглеждайки Аню с красивите си, безчувствени очи добави:
– Приятелите не служат за нищо.
– Не си прав! – Аню се зачуди как да го опровергае. – Ако знаеш, че някой мисли за теб, си готов на всичко, за да се върнеш при него... Можеш да изтърпиш и по-страшни неща от това. – Тя обходи с поглед нишата.
– И каква е ползата?! – изпитателно присви очи Хладен вятър.
Аню му се усмихна мило, защото забеляза, че е красив дори когато е сърдит или се прави на важен и недостъпен.
– Аз съм неуязвим и свободен – дръзко продължи той. – Мога да мина през най-тънкия процеп. Мога да скитам из града на лунните жители, без да ме забележат... А ако някой много ме ядоса, мога да докосна лицето му и да го вкаменя от студ за достатъчно време през което да разбере, че не може да не ме уважава, защото го превъзхождам във всичко...
– Ти си почти съвършен – тихо отрони Аню. – Стана ми малко тъжно...
– Тъжно! – възмутено извика Хладен вятър. – Съвършенството не може да е тъжно.
– Сигурно си съвсем сам, Хладен вятър – спокойно отговори Аню. – Може би затова понякога ти се приисква да докоснеш нечие лице...
– Скоро ще ми се прииска да докосна и твоето – изсъска ядосано той и се плъзна застрашително над главата й.
Аню усети хлад и потръпна. Красивото синкаво лице над нея се озари от студена усмивка.
– Тогава няма да си толкова уверена...
– Докосни ме! – Аню затвори очи и притаи дъх.
Объркан, но не и обезкуражен, Хладен вятър се спусна пред нея, протегна длан и прокара пръсти по топлото й чело. Миг след това момиченцето се свлече на пода задъхано и ужасено. Чувстваше се така, все едно беше попаднало под леден водопад. Не можеше да диша, нито да се движи. Не можеше и да извика за помощ.
Но всичко това беше само един миг. Когато отвори очи, Аню видя близо до себе си избледнелия и смален Хладен вятър, който също се отлепяше с мъка от земята.
– Какво ми направи?! – Гласът му прозвуча неуверено.
– Не съм правила нищо – вдигна рамене Аню. – Ти ме докосна.
– Това го знам, но топлината... Помислих, че ще изгоря. Не искам да те докосвам повече! В теб има нещо, което не е наред. Маже би, затова Рамз те е затворил тук.
– А може причината да не е в мен. – Аню тръсна глава обидено. – Ти ме докосна, макар аз да поисках да го направиш! Може съвършенството ти да се е повредило.
– Съвършенството не може да се повреди – високомерно отговори той. Издигна се и се отправи към пукнатината през която беше дошъл. – Но едва ли има някакво значение какво мислиш. Тук вече не ми е интересно... Отивам да се забавлявам другаде.
– Хладен вятър! – извика след него Аню. – Върни се, когато ти стане скучно! Аз ще те чакам...
– Ще чакаш... чакаш...
Той беше напуснал нишата и само безгрижният му хладен смях достигна до нея, вместо отговор.
Аню остана отново сама и отново си пожела Иън да я намери по-скоро. Лунните жители бяха интересни, но се държаха твърде странно. Освен това бяха доста далеч от представата й за добри домакини.
E-mail: divna3@abv.bg



Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Редактирано от Naia на 22.02.05 14:41.



Тема Re: Молба за помощ!нови [re: Naia]  
Автор King (старо куче)
Публикувано23.02.05 04:26



Хората в канда са бедни, приятелю, а и всичко това ми прилича на пирамида...




Тема Re: Молба за помощ!нови [re: King]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано23.02.05 14:22



Не е пирамида, издава се специален документ за дарение, а името на дарителите ще влезе в книжката от която ще бъде дадена или изпратена на всеки дарител...
Дори на тези които са дали по 10-20лв.
Нормално е хората да реагират така, аз ходих да прося по фирми и някои ме изгониха
За щастие някои откликват, макар и с малки суми. Не мога да направя нищо друго освен да изтърпя всичко докато парите се съберат
Разбира се на заинтригуваните ще давам инфо на мейл, телефон или както им е удобно.


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Молба за помощ!нови [re: Naia]  
Авторevrein (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 04:12



publikuvaj i glava treta-"brigadirskoto dvijenie"-mnogo e aktualna.



Тема Re: Молба за помощ!нови [re: evrein]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.02.05 09:05



не мисля


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Молба за помощ!нови [re: Naia]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано24.02.05 17:01



Ная,тази сума е нищо.
Като толкова държиш за тия деца,бръкниси в джоба и я плати.
А децата нямат ли родители?
Никой няма да ти помогне по този начин,просто не мота да ти се доверя.



Тема Ok, сложeте тука име и адрес или банкова сметканови [re: Naia]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 05:25



Въпреки, че и аз имам известни съмнения за далавера, но пък от друга страна ако е истина историята, начинанието си заслужава да бъде подкрепено - просто за миг се поставям мислено на мястото на едно обикновено българско дете от затънтена българска провинция, което е вложило доста труд и творчество.Представям си, какво би било разочарованието му, ако не види резултатите от своя труд в някакъв що годе завършен вид(въпросната книга) и колко ще са тези, които ще се предадат след първата несполука (предполагам повечето).
Обаче възможностите (от техническа гледна точка) за "финансиране" от живеещите в Канада и Щатите са ограничени основно до изпращане на чек или банков превод. За първото са нужни име и адрес, а за второто: номер на банкова сметка и адрес на банката (желателно SWIFT код). Вероятно, обаче щом не можете да съберете 800 лв., то едва ли имате и банкова сметка.
Затова най-добре си публикувайте име и адрес - току виж и някой друг ви ударил по едно рамо, та вместо една да издадете повече книги. За последното обаче не разчитайте особено много, защото специално аудиторията на "американските" клубове на дир.бг не е от най-"дащните" и добротелни - по-голяма е вероятността да получите "мъдри" съвети и да отнесете и някоя и друга цветиста псувня
Аз лично мога да ви пратя веднага чек(??име и адрес) или като се върна в Канада (че сега нещо съм заседнал в щатите) мога да ви направя и банков превод



Тема Re: Молба за помощ! [re: redjeep]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.02.05 08:47



Заплатата на един учител в БГ е малко над 200лв.
Ако реша да се бръкна ще трябва да спестявам няколко години докато издадем книжката


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Ok, сложeте тука име и адрес или банкова сметнови [re: XX]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано25.02.05 08:52



Имам банкова сметка в банката, където ни превеждат заплатите, но за да сте сигурен че всичко това не е далавера, трябва да ми пишете мейл, за да ви пратя необходимите доказателства, а след това и готвата книжка.
Клубът ни е към една читалище, което може да издаде и свидетелство за дарение.
Разбира се трябва да знам и поне двете ви имена, защото всеки дарител се вписва в книжката.


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: Ok, сложeте тука име и адрес или банкова сметнови [re: XX]  
АвторЙopдaнoв (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 09:38



Благодаря за доброто отношениие.
Сам разбирате, че възможността дасе обърнем към българите, живеещи извън България е продиктувана от това, че тук нещата са наистина невъзможни.
Но първо да ви се представя. Казвам се Йордан Йорданов и съм председател на Читалище "Възродена Искра" в Казанлък, където работи и Ная. А децата от фентъзи клуба към читалището, които написаха книгата, нистина заслужават да намерят своето първо признание. Освен нейното написване и илюстриране, те са изработили и фигури - пластики на героите. Дори и да съм малко пристрастен, уверявам ви, че това е нещо уникално.
В интерес на истината не вярвахме, че обръщението на Ная към нашите сънародници ще има някакъв ефект. Но сега разбираме, че сме сгрешили. Ние сме младо читалище - на 5 години и смеем да твърдим, че направихме много за възраждане на много от културните традиции в Казанлък. Спечелихме проект към ПРООН за интегриране на деца с физически увреждания, работим с възрожденски ентусиазъм за да докажем, че културата в България не може да се гради само на партиен и приятелски принцип, а въз основа на таланта.
Извинянайте, че се увлякох, но когато става дума за читалището, винаги постъпвам така. Ние се обръщаме за помощ, за да дадем капка самочувствие на 11 талантливи деца от Казанлък. Ще бъдем благодарни ако някой има сърце да го стори. Бъдете уверени, че с парите ви няма да бъде злоупотребено, тъй като ще се води точна сметка за тях и всеки ще намери място като спонсор с дарената сума. Ако са повече /дай Боже да е така/ тези пари ще бъдат използвани за издаване на другата книга, която децата пишат в момента.
Имейлът на читалището е : wazriskra@abv.bg
Йордан Йорданов - председател на НЧ *Възродена Искра* Казанлък, ул *Хр Ботев* 29, тел 0431* 6 40 23




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.