Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Internet connectionнови  
АвторLubima (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 23:15



Ot niakolko dni sam v Toronto. Molia vi kajete mi ot kade moga da si kupia karta za dial-up Internet i izobshto kakvi sa variantite za Internet vrazka kato se izkliu4at Rogers i Bell koito sa mi skapi za sega. Predvaritelno blagodaria.



Тема Re: Internet connectionнови [re: Lubima]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 01:23



Тук няма (или аз поне не съм виждал) карти за dial-up.Евтините варианти са , 3Web, NetZero,Juno. AOL можеш да си вземеш безплатно за 6 месеца - влез в някой от клоновете на Royal Bank и зи вземи инсталационен диск, виждал съм и на други места обаче сега не мога да се сетя.Не трябва да забравяш само преди да изтече 6тия месец да се обадиш по телефона и да кажеш,че се отказваш, защото иначе започват да ти одържат от кредитната карта. Забравих да ти кажа, че трябва да имаш кредитна карта за да можеш да се регистрираш. Аз лично ползвам 3Web 9.95$ dial-up 29.95 hi speed. Ако искаш да го ползваш трябва да си изтеглиш инсталационната програма от www.3web.com или да си вземеш диска от Staples обаче там сигурно ще ти искат 10тина долара.



Тема Re: Internet connectionнови [re: XX]  
АвторLubima (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 04:04



XX, blagodaria ti za otgovora. Imam v taja vrazka dva vaprosa:

1. Kakva e mesechnata taksa za AOL ?
2. za 3Web - 9.95$ mesechna taksa li e ?

Vsashtnost na men mi triabva Internet samo niakolko pati mesechno i zatova se interesuvam koi sa nai-evtinite varianti bez pretencii za ka4estvo.



Тема Re: Internet connectionнови [re: Lubima]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 15:30



Provider, Regular Monthly Rate, Access, Email Accounts
3webXS $9.95 UNLIMITED UNLIMITED
AOL Canada $24.95 Unlimited 7
Inter.net $22.95 Unlimited 2
Juno $15.67* Unlimited 25 mb
Look $20.00 Unlimited 5
NetZero $15.67* Unlimited 10 mb
Primus $22.95 Unlimited 4
Sprint $21.95 Unlimited 5
Sympatico™ $22.95 Unlimited 11
Telus $23.95 unlimited 1



Тема 3 уебнови [re: XX]  
Автор King (пристрастен)
Публикувано29.01.05 23:44



Това е най-голямото лайно което съм ползвал някога, но за бомбета е добре, в началото и аз го ползвах това, един ми навъртя 70$ на телефоона за разговор с 1 900 който не съм водил, а в последствие и не платих.



Тема Re: Internet connectionнови [re: XX]  
АвторLubima (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 04:26



Znachi vsichki sa nad $20 , ima dva po $15 i samo 3webXS dava cena pod $10. Tazi cena me ustroiva, no me plashi tova koeto kazva King che niakoi moje da mi navarti ot telefona mnogo razgovori. A ako imam firewall pak li ima takava opasnost ?



Тема Re: Internet connectionнови [re: Lubima]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 18:16



Честно казано, не ми стана ясно какво е искал да ти каже King-a - най-добре го питай да ти даде малко повече разяснение.
Телефонът, от който се набира 3Web за Торонто е локал- т.е. не те товарят нищо за телефон, защото локалите тук са безплатни. Има някои провайдери дето трябва да ги набираш като long distance и там вече времето, което си прекарал в интернет ти се води като long distance и съответно го плащащ на минути.
Firewall-a е защита от вируси и неоторизиран достъп до компютъра ти докато си свързана в Интернет или локална мрежа, но няма нишо общо с това колко те чарджи телефонната компания. За последното най-вероятните злоупотреби стават, когато някой ти се включи в линията - само, че тука обикновено не го правят като в БГ да ти ровят по кабелите и дуплексните кутии и там да се прикачат, ами чисто и просто използват факта, че повечето хора използват безкабелни домашни телефони (слушалка и "майка") и най-простия вариант е да използваш същата марка слушалка и да се включиш към "майката" на съседа



Тема Re: Internet connectionнови [re: XX]  
АвторLubima (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 04:07



XX, blagodaria ti za poleznata informacia

Imash li predstava dali kato se vkliuchish vednaj v taja sistema triabva da plashtash vseki mesec taksa ili moje ako ne polzvash internet niakoi mesec da ne plashtash ? Izobshto, znae li niakoi takav variant pri koito plashtash samo ako i kolkoto polzvash vmesto da plashtash dori i da ne si se vkliu4val ?



Тема Re: Internet connectionнови [re: Lubima]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 01:14



Аз лично не съм правил такива гимнастики, нито съм се интересувал как става. Предполагам, че можеш да се "отпишеш", когато няма да ползваш и после отново да се записваш - ама струва ли си губенето на време за тези 10 $. Колкото до плащането - системата е такава: ти обявяваш при регистрирането номер на кредитна карта и те ти отдържат автоматично в началото на всеки месец сумата от кредитната карта и ти не се занимаваш с плащания и т.н.
Ти спокойно можеш да си влезеш в сайтовете на провайдерите и да прочетеш условията и FAQ раздела, както и да им се обадиш по телефона и да питаш каквото не ти е станало ясно.



Тема Re: Internet connectionнови [re: Lubima]  
Авторzagrizen (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:04



Aко не искаш да плашташ - вув всиака библиотека има безплатна интернет врузка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.