Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 19.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема pari-canada -bgнови  
Авторanni (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 03:48



zdraveite ,nalaga mi se da izpratia pari do sofia-2000ca,spored vas koi nai dobria nachin da gi izpratia,maika mi niama bancova smetka.
blagodaria predvaritelno za infoto
kusmet!!



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: anni]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 05:11



Nai-lesno e s wire transfer ot koia da e banka v Canada do Bulbank - centralen klon v Sofia. Tam mozhe da se polu4avat pari i bez da ima 4ovek smetka. V ukazanijata za SWIFT-a triabva da se dade to4nija adres na polu4atelja, imeto i EGN-to. Ako pitat za nomer na smetka na polu4atelja ot kanadskata banka - mozhe da se dade EGN-to za smetka. Cenata na wire do BG e okolo 40 CAD. Polu4atelja 6te polu4i pismo ot BulBank da si vzeme parite ili prosto mozhe da pita na miasto dali sa pristignali. Predimstvo e, 4e parite gi davat v CAD na polu4atelja - ne gi konvertirat po trynski kyrs da re4em v USD ili levove.
Dobre e i 4oveka v BG vse pak da otide v Bulbank i tam da mu obiasniat o6te vednyzh procedurata na miasto.

Uspeh



Тема Money Gramнови [re: Joro]  
Автор King (Maja s gresssss)
Публикувано19.08.04 06:21



Komissionnata im e 2 pati po malka ot western union i rabotqt korektno - az li4no sam pratil nad 4000$ s tqh i to do malak BG grad.
za 300 cad ti vzemat 15 cad, zna4i za 2000 6te ti iskat priblizitelno 100 cad.

-----------------------------------------
"Il s'amuse avec de l'argent..."


Тема Re: Money Gramнови [re: King]  
АвторRaika (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 07:24



Predi niakolko dni izpratih 4rez TD Bank pari i v4era mi se obadiha 4e parite sa varnati obratno. Otidoh v bankata i mi obiasniha 4e imali specialna programa sreshtu finansirane na komunisti4eski i teroristi4ni organizacii i zatova imalo problem s izprashtane na pari do BG. Пуснах ги отново и сега чакам да видя дали този път ще минат. Za 500 USD mi vzeha komisionna okolo $32 .



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: anni]  
Авторanni (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 07:49



Blagodaria za otgovorite ,oste umuvame koi variant da izberem:)
upsehiii



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: anni]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 15:07



Mai propusnah da spomena, 4e varianta koito opisah ve4e li4no sym go izpolzval uspe6no 3 pyti - vklju4itelno i tazi godina. Taksata ne zavisi ot sumata i vinagi e okolo 40 $.


Uspeh



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: anni]  
Автор kanadets ()
Публикувано19.08.04 21:38



При такава сума комисионните на Moneygram и Western Union са много високи, най-добре е банков превод (Wire Transfer). Ако не е спешно, може да стане и с банков чек (Bank Draft) - влизаш в произволан банка, даваш им парите и те ти издават чек на името на майика ти, пращаш го на майка си по пощата, тя отива в произволна българска банка и го осребрява (в зависимост от банката, осребряването отнема между 1 и 4 седмици).



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: kanadets]  
АвторSandogov (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 05:09



Kanadets, kolko izliza izprashtane na pari po tozi na4in ( Bank Draft ) ? Kolko se plashta za izdavane na 4eka v bankata v Canada i kolko struva osrebriavaneto na 4eka v BG ? Moje li da se izprati obiknoven 4ek, ot tezi deto si imame v knijkite po 50 broja napisan na imeto na polu4atelia ? I posledno - kakvo shte stane ako niakoi drug polu4i 4eka I SE OPITA DA SI GO OSREBRI , triabva li da se pishat niakakvi li4ni danni na polu4atelia ( EGN, li4na katra i t.n. ) ?



Тема Re: pari-canada -bgнови [re: kanadets]  
Авторgoust (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 06:50



Тая схема работи ли , ако:
1.искам аз да си изтегля парите в България и напиша чек на себе си, и
2.ползвам парите от saving account(line of credit) от моята си банка



Тема Re: pari-canada -bg [re: Sandogov]  
Автор kanadets ()
Публикувано20.08.04 12:03



Таксите зависят от конкретната банка в която извършваш съответната операция. Издавнето на Bank Draft в канадска банка е от порядъка на 5-10 CAD, а ако си клиент на банката може и да ти е безлатно.
Осребряването в България е от порядъка на 10-20 USD, но информацията ми е от преди доста години, в момента може и да е грешна. Като цяло банковият превод струва същите пари и е по-удобен (става по-бързо, не се разправяш и нямаш допълнителни разходи за пощи или куриери), но и Draft-та си има своите приложения.

Тези чекове които си ги имаме в книжките по 50 броя не могат да се използуват за изпращане на пари в чужбина - това са Personal Cheques, няма гаранция че имат покритие и никоя чужда (неканадска) банка няма да им обърне внимание. Банковите чекове се издават и гарантират от банка и имат различна тежест.

По принцип чека е поименен и може да се осребри само от човека чието име е написано на него, но ако попадне в (много умели) чужди ръце, може и да изгориш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.