Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Емиграция в Канада  
АвторARHl (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 23:10



Има ли някой в този клуб, който да сподели опита си от емиграцията в Канада- англо-говоряща. Четиричленно семейство ще имигрираме в Канада до края на 2004 година. Моля за компетентно мнение. Засега имаме информация колко е трудно, колко е непоносимо и особено в Торонто.




Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Авторimigrant (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 23:59



vij tozi Forum,po dobar e i ima mnogo info za razlichnite gradove na Canada:

http://www.bgcanada.com/phpBB2/index.php

Moje da razgledash za Quebec i za Federal Canada



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторOE (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 20:32



Chak pak tolkoz trudno i nepomosimo,ayde za parvoto v nachaloto sam saglasen ,no kakav smisal vlagash vav vtoroto.Az ne ponasyam naprimer studa i dalgata zima i severnoamerikanskiya nachin na givot.Napavash se spored tova kolko ti ottarva da nosish ,ottam ti idva i dalginata na chergata .Ako si po ambiciozen i iskash mnogo i po visok standart na givot naistina e dosta truda i napana ,no ako si po nepretenciozen i te zadovolyava da giveesh den za den moge da minesh i metar.Zavisi s kva koshnica idvash i kakvo iskash da poluchish.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор V.l.V (непознат)
Публикувано04.01.04 20:59



Опита на другите хора колкото и да е забавен и поучителен няма да ти даде
добра идея какво ще ви се случи когато пристистигнете в Канада.
Канада е огромна страна и всяка провинция се различава
от останалите като икономика , култура и климат.Хората са различни и това което им се случва зависи повече от тях самите отколкото от заобикалящата
ги среда ( мое мнение).Моето семейство и аз живеем във Ванкувър от около
5 години, работим като специалисти и сме много доволни.
Ванкувър е най-добрия град за живот в Канада.Информация за града има
много , така че няма да повтарям вече написаното.
През последните 1-2 години много българи пристигнаха тук. От тези които
позновам някои започнаха веднага работа, някои учат, а има и такива които
още търсят.Хубавото е , че вече има много повече информация за това
как да постигнеш това което си си наумил и българите си помагатс каквото
могат. Може да погледнете в www.bcsbc.com ако ви е интересно.
И наистина е най-добре, както са писали останалите, да зададете
по-конкретни въпроси ако искате да научите нещо полезно.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторRonald (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 22:07



Nie ziveem pochti 6 godini v Canada, ot koito 4 vuv frensko govorjashtata i 2 v solicata Ottawa. Za Toronto sum suglasen che e losho - nie hodihme tam 3-4 puti - nikak ne vi go preporuchvam. Mnogo e skupo i naj-loshoto e, che e mnogo mrusno - smog pochti vseki den. Pomislete si dali iskate decata vi da dishat tazi gadost. Predi pone se znaeshe che ima mnogo rabota tam, no sega sled tozi SARS - ne sum siguren. V Ottawa e mnogo po-spokoino, a i rabota ima dosta - nie kato doidohme - mnogo burzo si namerihme rabota. Naemite v Ottawa ne sa chak tolkova visoki kato v Toronto, a samo na 15 minuti ot centura na Ottawa e grad Gatineau, kudeto naemite sa pone 1.5 puti po-niski, a i prirodata e mnogo hubava. Gatineau se vodi vuv frenskata chast. Tam danucite sa malko po-visoki, no naemite sa mnogo po-niski. Taka che umnite hora pravjat taka: koito pravi po-malko ot 50 000 $ na godina - zivee v Gatineau i spestjava pari ot razlikata v naemite, a koito pravi poveche ot 50 000 na godina - zivee v Ottawa i spestjava ot razlikata v danucite. Zashtoto pri 5 % razlika v danucite - ako pravish 30 000 na godina - njama da spestish mnogo, no ako pravish 75 000 naprimer - togava se useshta. A ot razlikata v naemite - moze da spestish pone 3000 godishno. Ta taka za parite - stiga, che vi stanah dosaden. Nakratko - sega sled pochti 6 godini v Canada ako trjabvashe da zapochna otnachalo - shtjah da doida da ziveja v Gatineau i da si namerja rabota v Ottawa. Az tova i napravih, no sled 4 godini gubene na vreme v Montreal. E i tam ima rabota, no ne ti davat da si zapishesh deteto v English uchilishte mrusnite shovinisti Quebekari.
Inache - kakvo oshte da vi kaza - trudno se namira rabota za purvi put, posle veche stava po-lesno. Ne pravete greshkata da dojdete s golemi ochakvanija za da ne se razocharovate. Nie nikoga ne sme si vuobrazjavali, che tuk shte zabogateem i zatova sega sme dovolni - ne sme dori na srednoto nivo, no pak sme mnogo po-dobre otkolkoto v BG. Problemut tuk ne e dali shte ima kakvo da jadete - tuk problemi s nasushtnija hljab njama. Problemut e, che mnogo po-trudno e da si namerish prijateli. Bulgarite koito emigrirat v Canada (a i navsjakude drugade) mnogo se promenjat i obiknoveno stavat kofti hora - naduti, licemerni. A drugite nacionalnosti - povecheto sa na mnogo po-nisko intelektualno nivo ot bulgarite. Obshto vzeto tova e purvoto neshto, koeto shte zabelezite v Severna America - neverojatnata umstvena ogranichenost na horata. Blagodarenie na tova nie uspjavame da se realizirame tuk - zashtoto v sravnenie s tjah sme mnogo umni. Te zatova ne ni obichat. No razbira se vsjako pravilo si ima izkljuchenija.
Ta iskam da kaza - ne se otchajvajte - vdigajte bagaza i zaminavajte - po-losho ot tam njama da bude. E, osven ako ste bogatashi - no puk togava edva li bihte trugnali da emigrirate.
I si napravete prevod na shofjorskite knizki za da vi priznajat staza - inache shte vi slozat po-visoki zastrahovatelni vnoski.
Zelaja vi mnogo shtastie!



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: Ronald]  
АвторOE (Нерегистриран)
Публикувано04.01.04 23:47



Hubavi gradove za giveene-Varna ,Nesebar,Solun,Dubrovnik,Monaco,Nica,Alikante,Marbea,P.de Mayorka,za galost ne sa v Canada ,a v Bg. i nyakade drugade.Tuk kadeto i da doydete sa vse edni i sashti l...a.bil sam v Vancouver,Toronto,Ottawa,Quebec citi,po nastoyashtem giveya v Montreal.Vseki ot tiya gradove si ima predimstvata i nedostatacite,na edno mesto klimata e za predpochitane,na drugo trudoviya pazar ,na treto atmosferata i choveshkiya resurs,ste vi haresa kadeto sviknete,no kakto po gore napisah tova e Amerika ,vse edni i sashti layna ,da im se chudish kato sa tolkova bogati zashto ne si pravyat givota po dobar i po hubav .Kakto v gornoto mnenie se citira umstvennoto i intelektualnoto nivo na mnozinstvoto choveshki resurs ne e mnogo visoko,koeto moge bi e dvigatelya na tova obshtestvo i yavno ne e tolkova fatalno za dargavata ,no za men fatalnoto e niskoto im emocionalno nivo ,koeto predopredelya nepriyatniya nachin na givot na toya kontinent.Vse po chesto si spomnyam za edna velika i golyama mechka ot minaloto kadeto horata nyamaha prava ili i da imaha byaha na kniga i vse po chesto pravya asociaciya s nashata golyama mechka kadeto horata sa gospodari na sobstvenniya si givot samo kadeto nyamat pari da si platyat za polagashtite im se prava .



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: Ronald]  
Автор Speka (Мутант)
Публикувано05.01.04 02:26



Stiga be 4owek, kade gi pravi6 tezi 50 000 na godina, da ne sa te odobrili za governementa?

----------------------
je me souviens...


Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор wenn (wenn)
Публикувано05.01.04 20:49



Това кой ти го каза!
Повече вяра човече!!!!



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор kanadets ()
Публикувано05.01.04 23:35



"Засега имаме информация колко е трудно, колко е непоносимо и особено в Торонто."

Трудно е навсякъде. Непоносимо не е никъде където живеят хора. Всичко е въпрос на вкусове, желание и мотивация ...



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 00:07



Abe i da kazvame, i da ne kazvame, pak 6te dojde6....i 6te si vidi6 sam/a. Nikoe mnenie ne e kompetentno, vseki slu4aj e razli4en... razni hora, razni ko6nici. Ti s kakva ko6nica tragva6 ?



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано07.01.04 13:40



И ние сме на тоя хал, но нашите деца са много малки и затова сега се чудим как точно да постъпим и събираме цялата възможна инфо. Та благодаря много за въпроса и на всички за отговорите.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: Millena]  
Автор Speka (Мутант)
Публикувано08.01.04 00:55



Mnogo sa vi hubawi!

----------------------
je me souviens...


Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторARHl (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 21:34



Толкова ли няма българи имигранти в Канада или не желаят да споделят опита си? Как да ви провокирам, за да седнете и да напишете нещо повече за опита си от емиграцията в Канада. Може да дадете мнение кде е най-добре семейство да се засели на първо време в Канада. Къде има най-добри условия за оцеляване на първо време. Или ще се окажат прави мои познати, че в Канада по-добре да не се стъпва, защото почти всички българи там не желаят да си признаят, че всъщност не са успели и не са доволни от живота си.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Авторivan penev (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 23:12



to4no v desetkata ARHI - po4ti vsi4ki bylgari edvam svyrzvat dvata kraia. Ne mogat da si pla6tat smetkite, iadat nedostaty4no, a za meso da ne govorim, drehi si kupuvat mnogo riadko i to ot "vtora upotreba", obuvki - to si e praznik - vednyzh godi6no. sladki neshta, filmi, zabavlenia, restoranti i t.n. - tova e samo v me4tite im. kak da si dovolen ot takyv zhivot, a???? tvoite poznati sa pravi - viarvai im, horata ne lyzhat. Ot rodinata po-hubavo nema, kamyka si tezhi na miastoto i t.n. Ne stypvaj v Canada - mnogo shte sgreshish



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 23:18



Abe kazah ti ve4e, ela i vij sam... Ne mi se pravi na hipopotam - do u6ite v kal, ama otvoril edna usta....uspjal, neuspjal, oceljavane... Ti ako si tragnal da oceljava6, stoj si tam, ne 4e drugata krajnost e po-dobra, da tragne6 s goljamata ko6nica, ama i ti malko trjabva da si orientiran kakvo znae6 i moje6... Na parvo vreme naj-dobre da se zaseli6, kadeto ima6 poznati i kadeto moje6 da si nameri6 rabota. `Ti nikade ne spomena kakvo to4no tarsi6...kak iska6 njakoj da ti otgovori ? Opita ta opita, ami ne6tata se menjat vseki den, kakvo bi ti pomognal opit otpredi 10-tina godini ? Naj-mnogo da se zabata4i6 pove4e....Opita kazva da dojde6 sam, da si nameri6 rabota, kvartira, da kupi6 kola i 4ak togava da misli6 da dokarva6 jena i deca....Osobeno ako njama6 neobhodimite sredstva za pone 6 meseca.. tija iziskvanija na CIC ne sa slu4ajni, gotovite pari tuk se topjat mnogo barzo...

BTW, kakva ti e definicijata za 'uspjal'? Ama mnogo mi e interesno.... 6toto govori6 za 'po4ti vsi4ki balgari'...



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 23:24



Нормално е никой да не ти отговори на въпроса "Къде е най-добре?". Повечето хора не се местят след като се установят някъде, така че не могат да преценят къде е най-добре.

Не живея в Канада, но никой от познатите ми в Канада не се оплаквал, че не е доволен от живота си там.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ivan penev]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 23:52







Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор V.l.V (непознат)
Публикувано13.01.04 00:00



Та така, моят опит в духа на така зададената от теб тема.
Емигрирах в Канада 1999, месец и половина след пристигането ми си
намерих работа по специалността.Тук се запознах с много канадци и българи,
с някои сме приятели, с някой само си казваме Добър Ден ако се срещнем.
Имам нова средна класа кола която е изплатена и къща която изплащам.
Около 25% от парите си ги харча за неща които не са ми жизнено
необходими (почивки, ресторанти и др.).Като се изключи медицинската
система , останалата част от организацията на Канада като държава
ми харесва.Тук има всичко, особено ако знаеш как да го намериш.
Някои неща стават бързо, някои по-бавно но ако знаеш какво искаш
и не те мързи много , ще постигнеш това което искаш.Само от теб зависи.
Ако искаш конкретни мнения, задай точни и конкретни въпроси.




Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автормeмo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 16:09



За съжаление не може да се напише "Наръчник за емигранта", където по точки да е изредено направи това и след това ще стане онова и т.н. Логика няма, няма и закони. Първите 1-2 години всеки минава през някакъв лично негов си ад. Неща, които някой постига много лесно, на друг могат да му отнемат години, както и обратното. Не обичам да го казвам, но като че ли късмета има най-голямо значение. И разбира се ината - въпреки че е трудно да продължаваш.
Така че, колкото и общо да ти звучи, наистина бъдете готови в началото да ви е много трудно. След това нещата си идват по местата.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторARHl (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 14:46



Като че ли са се свършили емигрантите в Канада, и особено тези, които са успели да постигнат нещо със собствени усилия. Или пък не искат да споделят нищо с другите, което е нормално и да се очаква от българите като цяло.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Авторivan penev (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 23:39



виж кво пич - всичко тук се постига със собствени усилия. не си мисли че някой ще ти даде на готово, ок?
освен ако не улучиш от лотарията



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ivan penev]  
АвторARHl (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 09:08



Аз разбирам, че Ви е било много трудно в началото на емиграцията. Но ето изниква отново онзи синдром на българина. Щом аз съм се мъчил, защо да помагам другите да не се мъчат- нека всеки да си постигне своето със собствени усилия. Радостното е че все пак има и българи, които разсъждават по малко по-различен начин, т.е. Аз съм се мъчил, защо и други трябва да минават по моя път, щом мога да им помогна. Но всеки прави своя избор, според манталитета си.....



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 18:25



Ti, brat4e, si edin darven filosof...Ne znam kakvo o4akva6 i za kakvo pla4e6 vav foruma, ne sam vidjal dosega dori edin konkreten vapros...Samo obi4ajnite obob6tenija za vsi4ki balgari...A i tona s kojto pita6, predpolaga, 4e njakoj e dlajen da ti otgovarja. Mnogo si v gre6ka, prijatelu, nau4i se parvo kak da pita6. Svobodno, deto vikaha v 6ibanata armija...



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор kanadets ()
Публикувано19.01.04 19:49



Какво ще ти помогне ако всеки ти разкаже как се е мъчил?!? Каквито са ти въпросите, такива са и отговорите. Ако искаш конкретна информация, задай конкретен въпрос.

И преди да говориш за манталитет, първо погледни в огледалото, защото с тоя тон дето го държиш, хората наистина ще спрат да ти отговарят... Разбери, че никой нищо не ти дължи и спри да се правиш на обиден първокласник!



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторAPXИ (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 22:11



Канадци, явно няма какво да кажете.
Все пак мерси за усилието ви.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: APXИ]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 22:33



Gotin, kato tebe sme gi vijdali... s lopata da gi rine6...4akaj da dojde6, da ti svar6at kintite ot na dedo ti lozeto ( baba ti apartamenta ) i togava pak otvori tazi usta...Znam, znam, 6te otide6 na pomo6ti...hihihihihihi... Moje, samo 4e 6te ostane6 neprijatno iznenadan....i ako si naistina s dve deca... dupe da ti e jako !

Ne mi kostva6 nikakvi usilija,taka 4e spesti si frenskija... Ne e mnogo na moda v angl. 4ast...



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: APXИ]  
Автор P_A_G_A_N (hahahamilton)
Публикувано20.01.04 02:29



Наистина,какво очакваш да ти кажем???Тази тема е толкова разисквана...Ако те интерсува нещо по-подробно, разрови се из архивите или посети и другите форуми.
Началото е трудно,но ако имаш хъс и амбиция ще се справиш с всичко.

“We will either find a way or make one.” - Hannibal


Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторARHl (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 10:20



Хайде ще преглътна някои забележки, защото аз сега съм в позицията на незнаещия.
Та ще задам конкретни въпроси:
1. По какъв начин да си наема квартира ?
2. Кола - процедури за шофьорска книжка и закупуване на кола ?
3. Кредитна карта ?
4. Работа - мога ли да си покрия разноските с приходите, които ще имам на първо време ?



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 17:46



1. Koj grad ?
2. Koja provincija ?
3. 6te 4aka6 pone 6 meseca, moje da si napravi6 secure CC s deposit. Ili v njakoj ot golemite verigi magazini za na4alo, Sears, Canadian Tires...Ne barzaj da pravi6 stotici aplications, 6toto i tova se gleda...creditna istorija se gradi s godini...
4. Dobar vapros... Nikoj ne znae. Kakvo misli6 da raboti6 ? Kakvoto i da e, prigotvi se za ponijen standart parvite 2-3 godini...Osven ako ne idva6 s 6-cifrni sumi ot BG. Ima i takiva..Raznoskite sa mnogo razteglivo ponjatie, naprimer pove4eto kitajci karat novi koli... i jivejat po 15 v edin apartament... Vapros na vkus..



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ivan penev]  
АвторJPB (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 13:52



Mnogo tochno opisanie na "po4ti vsi4ki bylgari" , samo che na tezi v Bylgarija!! Kato si takyv fen na prikazki ot roda na "Ot rodinata po-hubavo nema, kamyka si tezhi na miastoto i t.n." - nasila nikoj ne te dyrzhi v Kanada. Vsyshtnost, kato gledam kakvi gluposti si napisal, maj Kanada samo si ja vizhdal na kartinka...



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано21.01.04 17:08



1.Независимо от града и провинцията според мен начина е този-хващаш вестник,списание или познат и тръгваш на обиколкаГледаш най-малко 5 квартири,преди да решиш и обръщаш внимание на квартала,близостта до метрото,има ли супермаркет наблизо(че ако нямаш кола зимата не е приятно да мъкнеш торби в студа от 2 километра например),ако имаш деца проверяваш за детска градина или ясла,болница и т.н.Обикновено се плаща първи и последен месец и повечето наеми включват и разходите за ток,вода и газ.
2.Шофьорската книжка трябва да я смениш с канадска след определен срок,не съм сигурна какъв обаче;ако имаш международна важи мисля 1 година.За купуването-можеш да си платиш кеш ако имаш парите или на изплащане,за което ти е нужен заем от банката(тук ти трябва горе-долу стабилна работа и определен доход за да ти го дадат,и тече лихва върху сумата от порядъка на 7-8-9% в момента с повечето банки).Има и задължителна застраховка,която е доста висока,а особено ако банката ти финансира покупката застраховката трябва да е двустранна(значи още по-висока)
3.За кредитна карта ти е отговорил @@
4.Зависи от много неща,дай примерно заплащане и ще ти се отговори конкретно.Но обикновено в началото е трудно,всеки ти го е казал,впрочем зависи от какво идваш и какво очакваш.

"Не съм съгласен с нито една дума,която казвате,но съм готов да умра за правото ви да я кажете"


Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Автормeмo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 18:21



Само да добавя по т.1 - тук квартирите са необзаведени (имат само кухненски шкафове, печка и хладилник) и обикновено се наемат от 1-во число на месеца.
Ако разполагаш с повече средства можеш да си намериш и обзаведена - избора си е твой.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: JPB]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано21.01.04 18:41



Hey, poizbarshi si chuvstvoto za humor ot praholjaka! He shvastash li ironijata?



Тема Day careнови [re: ARHl]  
Автормeмo (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 19:03



Пропуснах - беше споменал, че сте с две деца. Ако са малки, имай предвид, че Day care and Baby sitter са доста скъпи.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: JPB]  
Авторivan penev (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 06:30



JPB, ne use6ta6 li ironiata v napisanoto ??? ha -ha. razbira se che prikazkite ot tozi rod sa za "po4ti vsi4ki bylgari" v BG. a v Kanadskata "kartinka" zhiveia ot po4ti ve4e 2 godini.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: OE]  
Авторtavroniti (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 21:00



vsjaca vecher li ste tuc



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: tavroniti]  
Автор5555 (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 21:47



he



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
Авторarhi-tapak (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 20:18



s takova otnoshenie pich shte imash mnooogo problemi i niama da stignesh do nikade



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: arhi-tapak]  
АвторArhi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 21:04



Не се притеснявай за мене.
Мноого ми е интересно кой си ти който изрови тази тема , за да ми пророкуваш какво ще стане с мене. По-добре беше да си останеш в България за да заемеш мястото на баба Ванга.

Според мене можеше да прочетеш темата и да отговориш по същество. Не забелязвате ли колко хора са влизали в темата и колко малко са отговаряли по същество. Задал съм си темата най-общо, защото очаквам и най-общ отговор.

Какво друго да ви кажа. След като се поразрових из Интернет и без помощта на хората от клуба си намерих информацията, която ми е нужна. Но има добронамерени хора , на които съм благодарен, но за съжаление има и хора, които ползват форума, за да не си забравят българския език, но без реално да желаят да помогнат на тези които са се запътили към Канада.

И още веднъж не се притеснявайте толкова много, че няма да успеем в Канада. За нас винаги има място и работа в България, където можем да се върнем.



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: ARHl]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 21:51



не им се сърди, повечето от тук пишещите не са в Канада



Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: Arhi]  
Автор Teodosi ()
Публикувано21.02.04 22:21



ei tova mi haresa, a ti kade misli6 da se ustroiva6

----------------------
je me souviens...


Тема Re: Емиграция в Канаданови [re: Gia]  
Авторruiyeuir (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:43








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.