Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 26.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За засегнатите от новата точкова системанови  
АвторA/l (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 15:30



Здравейте!
Имамам едно предложение за всички, които са засегнати от новата точкова система и датата 31.03.03. Аз мисля, че не невъзможно по подобие на 124 други като нас да се съберем и да заведем дело срещу Канада. Зная, че ще е трудно, но не и невъзможно. Все пак след близо 3 г. чакане и дадени много пари си струва човек да опита всичко. Имаме вече прецедент, имаме вазможност да се свържем с канадски имиграционни адвокати (даже и в Бг някои от тях имат офиси). Остава само да се организираме и да си поделим разходите. Не знам колко точно ще ни струва, но ако се саберем повече хора няма да е недостижимо. Все пак пасивната позиция почти винаги е непечеливша. Защо да чакаме да ни отрежат главите и после да се ядосваме за пропуснатите шансове!
Моля, изкажете мнението си!



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: A/l]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 08:21



Подкрепям идеята ти! Време е да се опита нещо друго...
Ние писахме писмо до Министър Кодер преди 5 месеца след като накратко изложихме нашите патила, разходи и 2години чакане, с молба да ни отговори - ако наистина това е окончателното им решение да си изтеглим документите няма смисъл да чакаме още 1 година , за да ни откажат.
След 4 месеца пратихме второ писмо ...и пак без отговор.
В БГ сме писали 2 жалби до министерства - до 10дни сме получавали отговор.
Или, може би Канада не е толкова демократична, за колкото си я мислим?



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: A/l]  
Авторvenko (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 17:14



I az sam ot zasegnatite......No objasnete kakvi sa tezi 124 choveka ?



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: A/l]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 18:37



Някой ще поясни ли за по-непросветените какъв е проблема с новата точкова система и защо се споменава датата 31.03.03? Какво ще стане на тази дата?



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: Дecи]  
Автор kanadetsМодератор ()
Публикувано14.03.03 20:06



От 31.03.2003, всички кандидати за имиграция в Канада, на които молбата още не е разгледана, ще бъдат оценявани по новата точкова система, независомо от това кога са подали. Има много хора които са подали преди декември 2001, т.е. преди новата точкова система да бъде обявена. Разликата между старата и новата точкови системи е доста голяма и има хора които биха се класирали по старата, но почти нямат шансове по новата. Тези хора са сериозно ощетени защото са похарчили много пари, време, сили и нерви, а в крайна сметка ще им бъде отказано.



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: venko]  
АвторA/l (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 10:56



Predi okolo mesec be6e prepe4atana vav foruma1 statija ot Vankuvar Sun i druga ot Toronto Star v kojato se dava6e informacija , 4e 102 sa zaveli i spe4elili delo sre6tu Ca i sada zadaljava Imm. Department da razgleda tehnite doc po starata to4kova sistema. Njakolko dena po kasno se pojavi (pak vav forima) i link, v kojto moje da se iz4ete palnoto sadebno re6enie. tam se spomenava ve4e za 124 4oveka! ta tova e! horata sa si potarsili pravata i sa si gi namerili. za6to ne si gi tarsim i nie!!! V krajna smetka nikoj njama da se seti za nas ako sami ne im pokajem, 4e sme v onepravdano polojenie i nie! pak i da se seti mi se struva, 4e za njakoi ot nas-deto sme podali prez 2002, moje i da e fatalno kasno.
taka 4e dajte da se saberem pove4e i da dejstvame!



Тема Re: Ami neka se opitame [re: A/l]  
Автор The Pilot ()
Публикувано15.03.03 11:38



Zashto pak da ne se opitame da osadim tazi taka "demokratichna strana". Za tezi dve godini i polovina az specialno se nagledah na dosta neshta i ne bih kazal che deistvat demokratichno, ochevidno imat dvoen standart i izobshto ne im puka che sa oshtetili niakogo.



Тема Re: Ami neka se opitameнови [re: The Pilot]  
АвторA/l (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 13:04



Hi Pilote,
kak da se organizirame po-barzo i po-lesno! Predlagam:
1. neka moderatora da izkara tazi tema na parvo mjasto, za da se nabiva na o4i ot prav pogled.
2. da napravim 1 sre6ta na jivo da re4em drugata nedelja za da vidim kolko seriozni sa namerenijata na vsi4ki i da izbistrim parviote podrobnosti.

znam 4e si ot S-f. no poneje sme prasnati iz cjala Bg mojem da se organizirame ili tam ili v P-v(za6toto e po-v sredata na stranata). No neka i tova se obsadi!



Тема Re: За засегнатите от новата точкова системанови [re: Жopo]  
Авторevrein (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 13:23



4e ti kakvo si mislel togava.CANADA e baj-to6ova darjava ot 80-te g.



Тема Re: Ami neka se opitameнови [re: A/l]  
Авторevrein (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 13:34



6to vi trjabva da idvate v taja kjorava darjava.ako moje da vi varnat njakoj lev,pak svjat goljaaam....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.