Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 03.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Waprosнови  
АвторSltoian (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 01:19



Zdraweite,imam slednia problem.Jiveia v Canada ot 4 godini.Fitamata za koiato rabotia ve4e 3 godini mi predloji da oglawia edin nein klon v 4ujbina.Predlojenieto e s mnogo izgodni uslovia.Problemat mi e 4e o6te niamam canadsko grajdanstwo.Vsa6tnost ve4e sam podal dokumentite , no edva li 6te stane predi liatoto.A ako dam saglasie 6te triabva da zamina nai-kasno prez mart.Ta waprosa mi e sleniq: Moje li prozedurata po polu4awane na grajdanstvoto(izpita pone) da bade naprawena w 4ujbina v posolstwoto na Canada ili triabva da idwam za tova dotuk?Ako niakoi ima niakakwa ideia molia da pi6e.Blagodaria predvaritelno.



Тема Re: Waprosнови [re: Sltoian]  
Автор access (obektiven)
Публикувано12.02.03 01:30



Moje li prozedurata po polu4awane na grajdanstvoto(izpita pone) da bade naprawena w 4ujbina v posolstwoto na Canada ili triabva da idwam za tova dotuk?
Ne ne moze!
Ne samo tova ami ne te syvetvam da napuskash Canada predi da vzemesh citizenship. T.e. ti mozesh da napusnesh no tuk e malko gray area. Triabva po zakon da poddyrzash stauta si na PR dokato chakash approval na citizenship-a si.
Osven tova te kato ti prashtat pisma da se yavish za test i posle za kletvata (ako ne se nalozi i za neshto drugo da te vikat) obiknovenno imash samo niakolko sedmizi vreme mezdu pismoto i datata na koiato te vikat. Taka che moze da se okaze che niamash vreme da se yavish i taka si provalish sam veche podadenata citizenship application.
Moiat syvet e da si sedish v Canada dokato ti mine citizenship prozedurata i vzemesh Canadski pasport. Togava hodi kydeto iskash. Inache riskuvash. Po noviat zakon mozesh razbira se da otsystvash ot Canada do 3 godini za poslednite 5 bez da zagubish PR status no shte mozesh da si razvalish sroka 3 ot 4 godini za citizenship-a ako neshto stane i propusnesh niakoia data shte ti otkazat na application-a shte triabva da podavash nanovo ama veche niama da imash nuznoto vreme sediano v Canada.
Imai syshto v predvid che se gotviat da smeniat i citizenship zakona skoro. Ne ti triabva taralez v gashtite vzemi si Canadskiat pasport a posle hodi kydeto iskash.

Mezdu drugoto kyde v koi grad si podal za citizenship i koga tochno?
Naposledyk dosta byrzo minava prozesa i za okolo 6-7 meseza moze da si gotov. Ta zavisi koga i kyde si podal moze i da ti stane rabotata okolo March.

Uspeh


Canadian news & chat

Тема Re: Wapros [re: access]  
АвторStoian (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 01:41



Podal sam gi noemvri, no polu4ih pismo 4e se 4aka ot 8-10 meseza sredno.A 4etoh , 4e 6tom raboti6 za kanadska firama i tia te e izpratila v 4ujbina ne gubi6 pravoto si na grajdanstvo, daje tezi dni ti se smiatat kato prekarani v Canada.Triabva da go potarsia tova.Merci vse pak za mnenieto.



Тема Re: Waprosнови [re: Sltoian]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано12.02.03 01:43



hm.. procedurata ne stava ot 4ujbina, govori s firmata, da te varnat za intervuto.Moje6 da go postavi6 kato uslovie. Za6to ne se svarje6 sas CIC i da im objasni6 slu4aja? Nablegni, 4e 6te raboti6 za canadska kompanija i 6te si samo v komandirovka..Razgovorite se zapisvat, taka 4e si zapomni 4asa i imeto na agenta, s kogoto si govoril. Ako ima6 problemi, moje6 da gi poso4i6 za dokazatelstvo. Ako ti kajat ne, zna4i ne, nedej kato vlasite da se davi6 na kraja na Dunava, if you know what I mean..




Тема Re: Waprosнови [re: @@]  
АвторStoian (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 01:47



Merci i na teb.Az smiatah da se obadia do tam, no ne znaeh za zapisite.Za6toto i mejdu tiah ima mnogo neveji slujiteli i ne vednaj sa me podvejdali.Poslednia pat be6e to4no s podavaneto na dokumentite.S trima govorih i trimata mi kazaha 3 razli4ni ne6ta.



Тема Re: Waprosнови [re: Stoian]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 01:47



Ама наистина не разбирам защо за такъв сериозен въпрос търсиш нашето "компетентно" мнение, след като можеш да вдигнеш телефона (или да отидеш на място ако трябва) и да порърсиш отговор от извора?



Тема Re: Waprosнови [re: Stoian]  
Автор access (obektiven)
Публикувано12.02.03 01:54



Tova za koeto govorish se otnasia samo ako rabotish za Canadskoto/syotvetnoto provinzialno pravitelstvo ili za armiata v chuzbina. Togava da vremeto ti se broi za citizenship time prekarano v Canada.
Ako obache rabotish za normalna private company nomera ne stava.
Moze bi se byrkash s novovyvedeniata koito se vyvedoha s noviat imigrazionen zakon (niamasht nishto obshto s citizenship zakona) June 2002. Spored tiah ako rabotishza Canadska Co. v chuzbina tova ti se broi za zapazvane na PR statusa no ne za citizenship-a

Viz tuk:



Uspeh

Canadian news & chat

Тема Re: Waprosнови [re: chovechka]  
АвторStoian (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 01:54



Za6toto "izvora " poniakoga dava mnogo podvejda6ta informazia.Samo predi 3 meseza kato podavah dokumentite imah golemi nepriatnosti s tiah. Sega oba4e 6te im pratia pismeno zapitvane.



Тема Re: Waprosнови [re: Stoian]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано12.02.03 01:56



iskaj da govori6 sas supervisora na smjanata, mejdu kjoravite te sa pone s po edno oko...abe 4ovek se u4i, dokato e jiv, 99% ot ne6tata mogat da se svar6at po tlf, ama trebe malko podhod... Zapi6i si to4nija 4as na razgovora, posle moje6 da se pozove6 na nego.. Call may be monitored...ili kakto e tam na frenski...



Тема Re: Waprosнови [re: @@]  
Автор access (obektiven)
Публикувано12.02.03 01:57



Edna zabelezka za teb i vseki drug chetiasht tazi tema:

VNIMAVAITE s prekalenoto predoveriavane na infoto koeto vi davat sluzitelite otgovariashti v call center kogatos e obadite na CIC. Nai chesto ako pitash neshto 3 ot tiah shte poluchish 4 chesto protivorechashti si mnenia. Lichno (i ne samo az) sym go testval tozi moment.
Tova sa obiknovenni nisko plateni chinovnizi koito ne sa mnogo nayasno s vsichki zakonovi polozenia i chesto moze da vi napraviat losha usluga taka che vnimavaite.
Imeto chasa i t.n. syshto niama da pomogne mnogo vposledstvie.

Uspeh


Canadian news & chat


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.