ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 28.08.14 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема spored anonimen savet  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 18:56

i taka
v shtatite mestnostite za jiveene sa strogo razdeleni dori i bez da ima ogradi.
V NY i Chicago da rechem si ima nepisani granici.
V Toronto edinstvennata granica e cenata no tai kato novite imigranti ot tretia sviat jiveiat po 10 v apartament ili 20 v kashta i mnogo ot tiah spiat na smeni te mogat da si pozvoliat da prevzemat nova teritoria, dori i v skapi kvartali.
Interesno mi e kakvo misliat posetitelite na taia tema - gotovi li sa da jiveiat v strana v koiato mnozinstvoto shte badat bivshi imigranti ot Tretia Sviat, da ne govorim che moje i Canada da stane Isliamska Republika Canada.

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: TO]  
Авторevrein (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 01:40

Canada 6te stane isljamska republika,kato zafnat nalamite.po verojatno e da stane NARODNA REPUBLIKA s razvit sozializam i......posle i za neja da ima 10 noemvri.

Тема Според някои това вече е станалонови [re: evrein]  
Автор BeeblebroxМодератор (Zeyphod)
Публикувано30.01.03 01:45

Остава ни само да разчитаме на реформаторските течения в Политбюрото на Либералната Партия да спретнат вътрешен преврат от тип 10 ноември.

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: Beeblebrox]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 02:04

refugees poluchavat socials, pravo na rabota (koeto ne e chak tolkova zle ot drug paragraf) i nai vajno - bezplaten healthcare i dori dental care. Koi canadski grajdanin ima bezplaten dental?
Tova e kakvo stava kato se harchat narodni pari - dori i surplus se poluchava.
Tova za men e socializam.
Nejelatelen vid.
Bogatite vinagi izbiagvat taxite. Bednite nikoga ne plashtat. Vsichki jiveiat na garba na rabotnicite po sredata.

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: evrein]  
Авторobranevrein (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 03:17

Ti da mal4i6,znae6 li kakav 10noemvri 6te ti dam,v BG vzehte vlasta i tuka mai iskate Evreyska narodna republika da si napravite,ama Pilotite/i styuardesite/ nyama va ostavyat. Ama kvo mi puka,nali znae6 -take the pasport.....jump hot,nyama da pravime bogatite kanadci/evrei/ po bogati ya,kakto i TO po gore otbelyaza.

Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 04:43

Мен най-много ме е страх от болестите които разнасят,цветните.Много се съмнявам че въобще ги проверяват кой знае колко като ги прибират тук.И негрите и арабите имат специфични за тях болести и поради ниската им хигиена са направио опасни за обществото.
Това че са друг цвят или че са с чалми или омотани с чаршафи,не ме бърка ако ще и с гъбите за баня в ушите си натикани да ходят все ми е толкова.
Гледам да са в допустимо малко количество в околностите

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: cъвeт]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 05:10

ostavi ti bolestite (koeto e za opasenie de) ami nosiat kitaiski shtuki, kitaiski sharani, bubolechki...promeniat obshtestvoto
praviat se specialni stai za molene...razgroziavat
izlaviat ribata s kofi
ne mogat da karat
predrejdat se na opashki
kreshtiat
zaradi tiah kachestvoto na prodavanata stoka spada i kachestvoto na rabota i jivot
podbivat cenite
i kvi li ne osshte nedobrojelatelni uslovia donasiat s sebe si.
niakoi shte kajat che tova sa stereotipi i shofinizam
az kazvam che tova e anecdotal evidence shtoto az samia sam pochuvstval tazi plavna promiana v obshtestvoto.

Авторobranevrein (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 06:50

Bravo,napalno go spodelyam,stroyat si sobstvenna dargava v dargavata,nalagat sobstvennata si kultura i nekultura kosvenno,sazdavat konkurenciya v obratna posoka v ugoda na edna tyasna prosloyka hora koito se vazpolzvat ot tyahniya nisko platen trud,poddargat standarta na ogromna masa pensioneri,kakvo da se pravi-dargavna politika,i az kakto teb ne sam rasist,no cyalata tazi obstanovka me natovarva i milioni da imam,nyama da izkaram dalgo tuk,te nyama da se mahnat,zatova az 6te si tarsya po civilizovano mestence,dokato vse o6te ne me e oma4kal valyaka,to samo s pari ne moge da se givee,a kvo 6te kage6 za exteriora tuk-zgradi,ulici,fizionomii-grozno,a.Pi6i me i men kam kulturorasistite,kakto edin pat se be izrazil.Ot edna ciganiya izbyagahme na druga doydohme.

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: obranevrein]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 17:10

e, to niama zemen rai.
ako avstralia i osobenno nova zelandia prodaljavat politicata si obache moje dvete, osobenno nova zelandia da se prevarnat v nai dobrite mesta.
Ama i tam vsichko e nared osven ozonovata dupka.
abe
niama opravia.
sgredite tuk sa v ujasno sastoianie i toia pritok na imigranti v Toronto gi pravi ujasno skapi. Da ne govorim che vseki basement e daden pod renta - hodi i razpraviai posle che tova e "the highest standart of living" ako tova e nai visokia standart na sveta, togava sme v mnogo losho polojenie. No, triabva da se ima pred vid che niakoi raioni sa dobre..a niakoi raoini v shtatite biha spechelili ako se broeshe po raion a ne po strana.

Автор pesimist (митaрствaщ)
Публикувано30.01.03 19:59

mahni se ot Toronto i shte si reshish goliama chast ot problema - kadeto i da e drugade v North America niama da ima tolkova imm ot 3-tia sviat...

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: pesimist]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 21:10

prav si ama ne mi se raboti kato darvar.
a hongcouver?
ami arabite v Montreal
NY e sashto rotten
abe, shte si kretam tuk dokato sabera niakoia druga pachka i shte vidim BGto kak shte prodaljava.

Публикувано31.01.03 00:19

Ти явно си решил да се прибиташ към БГ.
Там престъпниците като са бели по ли ще ти е лесно,а?
Виж,и аз не мога да ги трая цветните ,обаче от друга страна е ужасно тъпо на някой да му слагаш табела"гаден" само защото е цветен.Има си свястни хора от всяка нация и раса.
Друго си мисля,говорят за "глобализация" но аз мисля, че в държави като Щатите и Канада, кадето са най-много нации и раси събрани на едно място,се наблюдава точно обратния процес,вместо да се сливат култури и т.н. всеки се е вкопчил в религия и националност повече отколкото ако си е в собствената страна.
Мисля, че това ,че сме различни е хубаво и ценно,през лятото гледах как се събират хора за една индийска свадба(няма как да ги сбъркаш),жените бяха сташно красиви по ориенталски но красиви,въобще всяка култура си има красивите страни само, че искам да ги гледам по телевизиата а не в метрото например

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: cъвeт]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:36

imenno,
az imam vsiakvi priateli, vkluchitelno i indiici.
Tova koeto te nabludavat tuk e che nai dolnite sloeve na naciite ot tretia sviat sa se domaknali ( s malki izkluchenia).
A za BGto az ne sam si tragnal zaradi cvetnokojite tuk a zaradi generalnata direkcia v koiato se razviva stranata tam i tazi strana tuk i sashto shtoto ne sam nacist no mi e mila rodinata - dori sega ima niakva campania narechena "welcome home" koiato se stremi da privleche mladite hora ot chujbina obratno.
E shte vidim
ako ne drugo pone jivota shte e jivot - s pari ili bez vmesto tuk da se blaskam kato mashina za nishto.
Dnes edin kolega umria ot rak
choveka se beshe skasal ot rabota i go umoriha nakraia - taka i ne stigna dori na 10 godini ot pensia kogato si beshe zaplanuval da igrae golf i da lovi riba.
Znachi jiveeshe s semeistvoto si v dalechen grad i si hodeshe samo za weekenda i v Toronto si beshe nael malak apartament za prez sedmicata - bog da go prosti ama tova ne e jivot osven ako mrazish jena si.
Pomislete si malko koe e vajno.

Авторпишeтe мe и мeн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:46

Абе съгласен съм с вас, че нещата отиват на зле. Няма смисъл да преживяваме нов 10-ти...

Въпроса е обаче "Накъде?". България не ми се вижда добро решение. С канадското гражданство дали човек не може да си опита късмета в Австралия или Нова Зеландия? Защо не и във Великобритания?

Някой ако знае нещо по въпроса нека каже!

Публикувано31.01.03 00:57

Здраво те е хванала носталгията,а?
От кога не си се прибирал в Бг?
Емигацията е много интересно нещо има много страни но една е със сигурност е положителна:
Тази че човек си прави много дълбока преоценка и си изгражда много стъбилна ценностна система
Знаеш ли колко ме е стегнала и мен шапката и ми се иска още утре да хвана първия самолет,и бих го направил ако не съм сигурен че след като мине първият месец ще ми се облещи реалността на постсоциалистическия преход и ще бягам пеша до Канада
Ако си забравил или просто не си бил скоро в Бг мога да ти разкажа

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: пишeтe мe и мeн]  
Автор kanadetsМодератор ()
Публикувано31.01.03 01:18

"... С канадското гражданство дали човек не може да си опита късмета в Австралия или Нова Зеландия? Защо не и във Великобритания? ..."

Мислиш ли че там е много по-различно (като изключим климата и природата) ?

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: kanadets]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 01:25

V Nova Zelandia sas sigurnost ima poveche ovce
Obache vav Velika Britania mislia che poveche si zaslujava otkolkoto vav British Columbia
Hodil li si tam?

Тема Един от симптомитенови [re: TO]  
Публикувано31.01.03 01:28

... на неконтролируемата носталгия е да губиш обективна представа за нещата. Забележката ми се отнася за това как вмъкна случая с твоя приятел, бог да го прости. От неговата болест в България няма нито спасение, нито по-малък шанс да те хване. Даже... абе хайде да не казвам по-голяма дума.

Тема Re: Един от симптомитенови [re: Beeblebrox]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 01:49

i dvamata ste pravi - moje i nostalgia da e
prosto si spomniam kak hodeh po planinite i na riba i dori kogato zapochnah da rabotia imah fun
I tai kato iavno tuk niama da stana tolkova bogat che da sam free man a ne white collar slave, sam reshil da se osvobodia otivaiki tam...ili pone taka si mislia no parvo shte otidia da vidia kak e.

A po princip ako emigraciata spre i horata se hvanat zdravo da rabotiat moje da staneme kato Irlandia...samo deto shte moje da si darjime pieneto :-)

Тема Re: Един от симптомитенови [re: TO]  
Публикувано31.01.03 02:29

Ne e nujno da spira emigraciata!
Hubava e ideiata da ima edna darjava kato Kanada v koiato da se subirat umni,ambiciozni,kudurni,smeli i uporiti hora,s obrazovanie i vazmojnosti.Neka v tazi durjava da nameriat pole za isiava,rabota,prosperitet i da suzdadat odno idealno ili pochti idealno obshtestvo,kudeto vseki jivee kakto smetne za dobre bez da prechi na drugitwe da jiveiat kakto im haresva,da spazva zakonite,da ima prava i zadaljenia.
Dobre zvuchi,nali?
Zashto obache sa im tezi bejanci,s kakvo im doprinasiat te na durjavata im,zashto Kanada triabva da e s razgraden dvor

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: Lora]  
Публикувано31.01.03 02:29

Минавал сам през Лондон и много ми хареса, ... ама бях на екскурзия, а как е да се живее там постоянно си нямама много представа. Говорил съм с хора които са живели там, някои от тях не бяха много очаровани, други бяха възхитени ... !?! Явно и там е като в Канада - кой каквото и да ти разправя, единствения начин да разбереш дали ще ти хареса е да идеш и лично да провериш.

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: kanadets]  
Публикувано31.01.03 02:38

Ти си във Ванкувър нали?
Идвал и в Торонто сигурно.Направи ми едно сравнение.Няма да имам скоро финансова възможност да дойда в Ванкувър а все си мисля че там е по-добре от тук.
Твоето мнене?

Тема Re: Един от симптомитенови [re: Lora]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 02:40

nqa hartia zvuchi dobre
kakto i komunizma
opitai se da go vnedrish ili da mi obiasnish zashto moi priatel s vizshe ot shtatite 2 pati go kasat a cigani bez pasport gi priemat s otvoreni race.

Публикувано31.01.03 03:00

Komunizma naistina zvuchi dobre samo na kniga zashtoto toi e greshen v osnovata si.
Zashtoto priema che horata mogat da sa ednakvi i da se obichat kato bratia(Vapcarov imashe takova stihotvorenie)
Chudno mi e za tvoia priatel ot USA,az mislia che zashtoto amerikancite postoianno se podigravat na kanadcite ,te mnogo se gordeiat kato ima emigranti ot USA kum Canada i se radvat che sa celi 3% ot emigrantite tuk

Публикувано31.01.03 03:33

Ето,ТО,един съвет от мен:
Купуваш си един качествен walkman за компактдискове(SONY),едни качествени слишалки ,които имат вградена батерийка вътре и ти правят звука наистина невероятно чист и силен(SONY),купуваш си дискове по твой вкус
и като влизаш в метрото си го пускаш на MAX
с сигурност няма да обращаш внимание на миризливите негри и чалматите араби защото душата ти ще се рее някъде из пространството
Можеш да си вземеш и нещо нашенско("Българска рапсодия" на Панчо Владигеров или пък македонски песни или каквото ти е по душа, затваряш си очите и пак си си в къщи в България
Българио,родино мила.....................................................................................

Тема Re: Един от симптомитенови [re: cъвeт]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 03:39

how about:
the ace of spades :-)
ili
what 'dis bitches want from a nigga?
hehehe
a i s zatvoreni ochi i da patuvam ili da si kupia cane cato na slepite?

Публикувано31.01.03 04:08

Бил съм няколко пъти в Торонто. Не искам да сравнявам Торонто и Ванкувър защото първо, че това е нещо много субективно, и второ, че не съм живял в Торонто. Мога само да кажа, че от това което съм видял дотук, на мене Ванкувър ми харесва много повече . Или както е казъл народа - "Нашето гардже е най-хубаво"

АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 04:22

az kazah che e s vizshe ot shtatite a ne che e US citizen...it beats me why a US citizen would want to come to this ...place (v sravnenie s niakoi ot mestata tam)

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: nyakoy]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 04:36

mersi za podbora
ama vnimavai che sled pasporta shte si sviknal i shte te marzi da se razpraviash.
a inache si prav za Montreal i Toronto i sigurno i za Hongcouver ama tam ne sam bil.

Автор$$ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 04:44

"Hubava e ideiata da ima edna darjava kato Kanada v koiato da se subirat umni,ambiciozni,kudurni,smeli i uporiti hora,s obrazovanie i vazmojnosti.Neka v tazi durjava da nameriat pole za isiava,rabota,prosperitet i da suzdadat odno idealno ili pochti idealno obshtestvo,kudeto vseki jivee kakto smetne za dobre bez da prechi na drugitwe da jiveiat kakto im haresva,da spazva zakonite,da ima prava i zadaljenia. "

o6te edna s promit mozak.Ne zvu4i hubavo a sme6no.6te6e da zvu4i hubavo ako be6e po-realisti4no.Idealni strani i ob6testva niama.I za tova ne sa vinovni bejanzite.Nito zvetnokojite, nito arabite ili religiata.Konzepziata za jivot na tolkova razli4ni hora na edno i sa6to miasto ne e izdarjana.Tia e utopi4na.I rano ili kasno 6te dade pla4evnite si resultati.Tova e.A 6to se otnasia do idealnoto miasto za jiveene- ami za vseki e razli4no.Spored tova kakvi sa mu zennostite.

Публикувано31.01.03 05:04

Zashto da e kochina,Toronto e tolkova goliam grad,poniakoga sam se izumiavala kak moje prosto da presechesh edna ulica i ot mizeren kvartal da vlezesh v chudesno podreden kato v prikazka suseden takuv.
Za nebosturgachite i kvartalite okolo tiah niama da sporia obache ima v Toronto prikazno krasivi kvartali
Bez pritencii da poznavam Toronto no az se vliubih v Humber valley,puk i susednite mu kvartalcheta sa chudni.E,bogatashki si e ama e razkoshen.
Edno moga da im priznaia na kanadcite mnogo durjat na kushtite si i na vanshnia im vid,gradinki,vinagi chisti,okoseni...
Ima kvartali i v Toronto i v okolnite gradcheta koito izglejdat nerealno chisti , podredeni, luskavi potunali v lux(shadravani pred kushtite i baseini v zadnite im dvorove),i tai kato hora po ulicite pochti ne se vijdat imash chuvstvoto che se razhojdash v niakauv virtualen tokushto postroen grad ot budeshteto.
Ako oshte edin mi kaje che v Toronto e cigania pochvam da izbroiavam krasivite kvartali po ulici i krustovishta koito iska da hodi da proveriava

Тема Re: Един от симптомитенови [re: $$]  
Публикувано31.01.03 05:09

A 6to se otnasia do idealnoto miasto za jiveene- ami za vseki e razli4no.Spored tova kakvi sa mu zennostite.

Kolko sa mu parite,priatel,kolko sa mu parite
Kakto e kazal diado Маркс:
KOLICHESTVENITE NATRUPVANIA VODIAT DO KACHESTVENI PROMENI

АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 05:33

i niamat dvorove - nagachkali sa kashti za milioni edna do druga
a Humber valley e cool north of Bloor (don't be an SOB) i south of monkey town.
a inache Toronto ima i mnogo krasivi i mnogo grozni momenti

Публикувано31.01.03 06:15

Ei,ne go haresvash tozi grad i tolkova,obache na prolet kato imash vreme niakoi slanchev suboten den se razhodi mujdu Kipling i Rathburn,da vidish edni chudesni kushti(po 600-800kv.m) sguchkani na po 600-800kv.m. raztoianie edna ot druga razpolojeni v chuden park s ogromni durveta.
Stoiah da vidia ,abe kakvi hora jiveiat v yezi kushti,be,za kakvo sa im po 4 koli,
tova e drug vupros
Za Humber valley za koeto ti govorih tova e ot Bloor nagore mejdu Royal york i Kipling
Znaesh li koi grad naistina haresvam SOFIA,ne sam sofianka za razlika ot teb ,biah studentka tam imam chudesni spomeni,kato kaja Sofia vednaga si predstaviam NDK i shadravanite i VItoshka a ne Obelia ili Liulin

Автор$$ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 06:18

Ne sum suglasen.Ne opira samo do pari.Pone za men.Parite se sradstvo za sa6testvuvane a ne na4in na sa6tesvuvane

Авторtzennosti (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 06:20

Abe i moite tzennosti mi kazvat che iskali da jivejat na Fisher Island (da rechem), no nesto ne im se otvarja parashuta.

Тема Re: za TOнови [re: TO]  
Публикувано31.01.03 06:29

TO, ti javno imash nujda ot reality check. Ot razstojanie nestata vinagi izglejdat mili. Eto ti lesna retzepta - idi si za njakolko mesetza v BG, no gi prejivej sas sredni BG dohodi i nepremenno ni uvedomi sled tova za reshenieto si. A, i da ne zabravja - nikakvo jiveene pri mama i tati. Sas srednite dohodi da si naemesh jiliste i da si jiveesh chudesno. Prijatno prekarvane ti jelaja!

Тема Re: za TOнови [re: tzennosti]  
Публикувано31.01.03 06:40

Тои както е софианец със средните доходи само на кучето си квартира ще намери,ама няма да му останат пари да му купува храна
ТО,стига си чел някакви сайтове за работа в БГ,питай приятелите си там,те ще ти кажат по-вярни неща
Що не си намериш една русичка,синеокичка канадка че да ти светне пред очите,току виж си заобичал и Торонто

Авторnyakoy (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 07:45

Az ne sam ot marzelivite inache malko me e strah,strah me e edin den tuk mnogo da mi haresa,strah me e edin den da zapochna kato Petya da se vpechatlyavam ot ka6tite na horata/i az tuk gi vigdam podobni i kogato se stopli se razhojdam i razpuskam v taya obstanovka/,ne me e strah che nikoga nyama da giveya na takova mesto,za6toto neiskam a i nyama da moga,no me e strah ot krainostite i ponege nyama da moga da giveya na tiya mesta,a 6te giveya na oniya mesta,vsyaka6 ima golyamo znachenie kade givee6,ami ima.Nalaga mi se da se primirya sas sobstvennite si vazmognosti i da si kupya zemlyanka v nyakoy ot sredno prestignite kvartali tuk,pri dobri 6ansove,a po veroyatno e da si kupya tristaen v kv.Chayka vav Varna za po malko pari ke6 na dve krachki ot plaga.Vsichki nie sme do6li tuk za po veche pari,a ot tam i za po hubav givot,nyakoy da go e zabravil,a ti TO se stegni malko,i men ne mi haresva tuk,dage az sam s nay malko problemi ,za6toto nikak ne mi haresva tuk,i kolkoto po veche pari izkarvam o6te po veche ne mi haresva,ya si spomni vremeto kogato balgarite hodeha na gurbet v Komi,Libiya i t.n.t.Az tuka za 2g. izob6to ne moga da ya proumeya ,kak moga da izkaram za dalgo i imam samochuvstvie kakto sam do6al tuk,taka i moga da se mahna,vsichko e vapros na interesi i ne priemam nikakvo opravdanie ot roda :ama to za bade6teto na decata,to tuka lo6o,no v BG po lo6o i t.n.t.,sledvai patya na sarceto,po malko na razuma,za da ti e 6iroko na du6ata,zapochne6 li da si e... du6ata i da pravi6 kompromisi s neya spukana ti e rabotata,naslagdavay se na givota makar i da e takav kakavto ne ti haresva,no kato te stegne 6apkata - v BG,znachi v BG i si zatvori u6ite za saveti ot takiva kato nas,ostavi se da te vodi sarceto,kakto kogato te dovede tuk,i po malko tanki smetki. Hem star,hem patil.

Публикувано31.01.03 08:26

strah me e edin den da zapochna kato Petya da se vpechatlyavam ot ka6tite na horata
Kakuv e problema,krasivo e i se vpechatliavam.chovek triabva da moje da se naslajdava na krasotata,na hubavata muzika,na edin slanchev den,na razgovora s nepoznati v dir.bg,nali?
Tova si e jiv MAZOHIZAM da jiveesh kato TO s postoinoto chuvstvo che vsichko e gadno,mrasno i cigansko okolo teb
Ili kato teb da si povtaria "Ne mi haresva tova ili onova"ot sutrin do vecher,prevrashtash sam jivota si v koshmar.
Kazvash che izkarvash dobri pari togava mojesh da si pozvolish mnogo ot udovolstviata koito Canada moje da ti predloji koito v Bg i s pari pak ne mogesh da gi imash.

Тема Re: za TOнови [re: cъвeт]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 16:56

priatelite mi tam jiveiat po dobre ot men.
A ot Canadki - aman :-)

АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 17:01

Haresvam go be
krasiv si e grada
a i znam oshte po krasivi katcheta ot nego.
Humbеr Valley ot Bloor do Eglington e Super.
I sofia e Super (minus Lulin i Obelia :-)
I Missisauga beshe super i Scarborough...problemat e che niakoi hora si imat agenda i vaobshte ne im puka za grada i horata v nego.

Публикувано31.01.03 17:17

Ei,klekna nai-nakraia,ako prodaljavame vse taka i cvetnite shte pochnesh da haresvash,da
Niama kak grad s razmerite na Toronto da e celia krasiv.
Prav si obache che centara,nebostargachite i kitaiskite a sled tiah i arabskite bokluchavi kartali sa napravo ujasni i neznam kak go dopuskat tova neshto upravata na Toronto.
To e vse edno v apartamenta ti v hola da e palno s bokluci i mrasotii a toaletnata i baniata ti da svetiat ot chistota i lux.

АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 17:28

poznavam hora koito sa izrastnali v Scarborough i kazvat che e imalo moment v koito toi e bil super suburb.
Ako prodaljava imigracionnata valna shte se prevarne tuk v otvratitelno podobie na LA i Chicago kadeto normalnite hora se kriat zad ogradi.
Oh well
mai go prebihme toia kon
davai sledvashtata tema

Публикувано31.01.03 18:06

Хехе, че ти на най-хубавото място не си ходил, какви обзори пишеш тогава

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: Beeblebrox]  
Авторcharm (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 18:29

Kade si hodil pak bez men,ia da chuia?

Тема Re: za TOнови [re: TO]  
Публикувано01.02.03 02:34

Po printzip e vazmojno, razbira se. S kakvo se zanimavat? A ti? I nali se razbrahme - nikakvo jiveene pri mama i tati!

Ako ne te zatrudnjava, napravi edin primeren budget. Mislja che za vsichki tuk ste e interesno.

Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 05:20

Tози въпрос е решен най-добре в ЮАР.Там няма такова нещо като смесени квартали.

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: TO]  
АвторPAGAN (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 19:59

Edno utochnenie:kogato se govori za refugee ,triabva da se razgranichat dvete poniatia "refugee claimant" i "convention refugee".Razlikata e mnogo goliama.Ednite polzvat medicinski uslugi ,samo v ramkite na nai-nalogachtoto,a drugite imat t.n."health card".Kolkoto do bezplatnoto zabolechenie,"refugee claimant" imat pravo na takova v ramkite na $450 za celia period do priznavaneto im za "convention refugee",koito period v niakoi sluchai e okolo 2 godini.

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: PAGAN]  
Автор Mastif (cunninglinguist)
Публикувано29.03.03 20:03

i v dvete polojenia ne mislish li che e malko nechestno shtom ne sa platili edin cent taxi a tezi koito sa platili niamat dori 1 cent bezplatni zabolekarski uslugi?

i believe in the american dream
i think everyone should own one

Публикувано29.03.03 20:06

Mili hora,
v Canada ima i drugi gradove osven Toronto...

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: PAGAN]  
Публикувано29.03.03 20:19

za Pagans - ima
za drugi - ima Toronto i niakolko golemi sela kato Vancouver, Calgary, Montreal...
Toronto e edinstvenniat shto-gode grad i vse pak e malak
a i otkakto vidiah edna sasedka s otriazana ovcha glava v asansiora heptem mi zamiaza na selo.
ne che ima neshto losho v selata ama pone tam mojesh da si kupish eftina kashta i da si gledash dobitak na dvora

Тема Re: za TOнови [re: tzennosti]  
Публикувано29.03.03 20:26

Вероятно на повечето от нас е било трудно в началото,но истината е,че стьпим ли си ведньж на краката,все по-рядко се замисляме за врьщане,освен когато отиваме да видим близките и приятелите си...Много пьти от носталгия и патриотизьм забравяме защо сме избягали от там,но когато се вьрнем,след пьрвите дни на купон и "разпускане",се оказва ,че много от нещата са се променили в доста отрицателна за Бьлгария посока и...се врьщаме в Канада.

Тема Re: za TOнови [re: PAGAN]  
Публикувано29.03.03 20:31

kakvo za teb e da si stapish na krakata?
shtoto az poznavam mnogo kanadci s kashti i koli i vakancii no jiveiat ot check do check.

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: Mastif]  
АвторПAГAH (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 22:01

Не,не смятам,че не е честно и не мисля ,че Канада не си е направила сметката предварително.След време, тези сьщите бежанци,получават лендид ,а по-кьсно и паспорти и започват да плащат и те такси.Да не говорим колко от тях работят на черно за смешните $6 на час,с което подпомагат по един или друг начин Канадската икономика.Не случайно Канада си затваря очите за такива неща.

Тема Re: spored anonimen savetнови [re: Mastif]  
Публикувано29.03.03 22:10

Еее,не си ме разбрал.Имах впредвид,че в Канада има градчета кадето трудно ще срещнеш цветнокожи.Сьвсем не изгарям от любов кьм тях,не ме разбирай погрешно

Тема Re: za TOнови [re: Mastif]  
Публикувано29.03.03 22:29

Ама ти какво си ме подгонил ...Да ,така е,живеят от чек до чек,за това не споря.Под термина "да си стьпя на краката",имах впредвид,да се осьзнаеш(защото не знам за теб,но аз имах доста по-различна представа за Канада и реалността доста ме шокира),да се справиш с редица доста тривиални и прости на прьв поглед неща,който обаче за новодошлия са си чиста проба стрес...Езика,факта че дипломата ти никой не я зачита,ако нямаш канадски опит и т.н.

Тема Re: za TOнови [re: ПAГAH]  
Автор Lora_C (intractable)
Публикувано29.03.03 23:31

I stupa li si na krakata ?

pitam za da vidia dali pone imam shans
zashtoto i az razsujdavam kato teb

Who cares ? Follow me

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: ПAГAH]  
Публикувано30.03.03 01:22

da, mnogo ot tiah rabotiat za 6 dolara na chas - pod masata...sashtevremenno sediat na pomoshti i si kupuvat kashta (po 15 choveka) i izbutvat srednata klasa nadaleche i nadolu

Тема Re: Според някои това вече е станалонови [re: Mastif]  
АвторPagan (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 04:14

E,ne mislia che e goliama dalavera 15 choveka da kupiat edna kashta,nito mislia che tezi koito sediat na pomochti i rabotiat na cherno ,izbutvat srednata klasa na dolu...Kakvo iskash da mi kagesh,che nashite koito vzimat socialni i taino karat pizza sa se zamognali li?

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.