Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 29.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема za Universitetiteнови  
Автор New York (n/a)
Публикувано29.10.02 22:39



obesnete neshto za ucheneto v Canada,za Universitetite,za taksite,za tova kak namirate vreme za rabota uchene,opraviate li se s parite za taksi i za jiveene.

samo Universitet li si struva da se uchi,kolejite ne sa li po evtini i da se izkarvat po lesno.

spodelete tuka vashia opit.



Тема Re: za Universitetiteнови [re: New York]  
АвторMontrealka (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 05:54



Zdravei, Ne razbiram konkretno vaprosat ti no, pri vsichki polojenija Kolejite sa po lesni za Izkarvane
Taxite za Universitetite varirat moga da ti kaja za Quebec po tochno Montreal
m/u 12.000-15.000 CAD za 3 god. sravnitelno dosta po niski ot kolkoto v US.
Collages ima dyrjavni koito sa free samo registration fee se plashta ot sorta na 50 CAD no ima i private za 2god... m/u 10.000-15.000 CAD koeto spored men mnogo ne si zaslujava. No tova e samo lichno mnenie.

Uspex





Тема Re: za Universitetiteнови [re: New York]  
АвторKoko (other) (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 18:13



Pogledni temata "uchene v Canada" ot predi 10-na dni.
Spored men University si e po-skopo, po-trydno, a i otnema povetche vreme, no vse pak e povetche ot colege. Vuprosa e na teb samiat kakvo ti se ytchi.
A i kombiniraneto na rabota i ytchene nikak ne e lesno.



Тема Re: za Universitetiteнови [re: Koko (other)]  
Автор New York (n/a)
Публикувано31.10.02 10:37



stava vapros ako si imigrant v Canada pristignal i iskash da uchish i da si izkarash canadska diploma,kak se sabirat tezi pari za taksite,na vednaj li se plashtat ili na etapi,kolko vreme ostava za rabota i ste stigat li parite za jiveene i za taksite?
kakto ste stigali i vremeto za uchene i za rabota,ne se li sasipva chovek.
kakvo predimstvo ti dava na kolej diplomata ili na Universitet posle



Тема Re: za Universitetiteнови [re: New York]  
АвторKoko (other) (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 21:09



Tova koeto ytcha v momenta se plasta na pritzipa - vseki kyrs sam za sebe si - tzenata na edin 3 mesetchen kurs varira mejdy 250 do 500 dolara, kato zaniatiata sa obiknovenno vednuj sedmitcno, t.e edin kyrs e medjy 50 i 80 tchasa. Ytchebnitzite susto sa skupi - mislia tche v momenta niama ytchebnik pod 100 dolara, makar tche poniakoga materialite sa vklytcheni v tzenata na kyrsa.

Spored men pone University degree e dosta po-dobre ot College v prespektiva, no e i mnogo po-trydno za izkarvane - i po-skupo, i otnema povetche vreme.

Kombiniraneto na full-tima rabota i ytchene e niastina dosta trydno - vremeto nikoga ne stiga, a ako si novodoshul imigrant - namiraneto na rabota e purvia prioritet, a ytcheneto ostava na vtori plan. Makar tche tchak da se susipva tchovek - moje bi e malko presileno. Sam ste vidish tche tyk dosta hora ytchat i rabotiat i vse niakak se opravait.

Znam tche ima i varianti da ytchish redovno full-time, kato za tova davat i zaemi, no v tozi slytchia triabva dobre da si napravish smetkata dali ste mojesh da vurnesh zaema (s lihvite) sled tova.

Sujaliavam tche ne ti otgovariam susvem konkretno na vuprosite, no v izvesten smisul otgovorite zavisait ot tova kakvo iskash da ytchish i kude. Ytchebnite programi sa razlitchni, tzenite im i natchina na plastane susto. Ako se razrovish povetche iz Internet ste namerish dosta informatzia za canadskite University and Collegies, spored tova koeto te interesyva.



Тема Re: za Universitetiteнови [re: Koko (other)]  
Автор kanadets ()
Публикувано31.10.02 21:40



:.. Znam tche ima i varianti da ytchish redovno full-time, kato za tova davat i zaemi, no v tozi slytchia triabva dobre da si napravish smetkata dali ste mojesh da vurnesh zaema (s lihvite) sled tova.. "

Ne sam 100% naiasno s uchebnite zaemi no dokolkoto znam, dokato uchish, zaema e bezlihven. Lihvite zapochvat da tekat opredelen period sled kato zavarshish, niakade ot poriadaka na 3 ili 6 mesetsa sled diplomiraneto ...

Редактирано от kanadets на 31.10.02 21:40.



Тема Има ли....нови [re: New York]  
АвторПитaм (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 21:49



...в някой канадски университет катедра по славянски филоологии?



Тема Re: za Universitetiteнови [re: kanadets]  
АвторKoko (other) (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 19:40



Za lihvite az susto ne sum 100% naisno, no parite za ytchene po printzip ne sa malko i dori i s dobra rabota naistina trydno se vrustat.



Тема Re: Има ли....нови [re: Питaм]  
Автор evilharkon (n/a)
Публикувано03.11.02 03:10



Universiteta v Winnipeg kak vi se struva,dali si zaslujava da se uchi tam i kak gledat na diplomata mu?

Ne vseki moje da uchi v prestijen Universitet.
Vaprosa mi e dali si struva v po provincialen Uni da se uchi i po lesno li e tam i saotvetno taksite po malki li sa?



Тема Re: Има ли....нови [re: evilharkon]  
Автор evilharkon (n/a)
Публикувано05.11.02 23:50



http://www.uwinnipeg.ca/

tova e web site na Uni v Winnipeg.Izobshto ne sum zapoznat s sistemata v Canada i ne moga da se orentiram tochno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.