Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 01.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????  
АвторDarling (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 06:33



Predi 3m zapo4nah rabota v bio-resurching compani i na medicinskite pregledi predi tova mi "otkriha tubercoloza"-razbiraite normalno 4erveno petno-reakcia(diametar=11mm).Spored doktora(nai malko sas 6-ti dioptar)oba4e petnoto bilo 19mm. sledovatelno sym kriel potencialen risk za razvivane na zaboliavaneto i kato tolkova opasna li4nost za mestnoto society(a i da zapo4na rabota nai-ve4e)triabva6e da zapo4na da vzimam antibiotici pone 6 m.Govorih s priateli lekari v BG,koito nadylgo i na6iroko mi obiasniha,4e vsi4ko tova sa gluposti(98% ot bylgarite nosiat antitela i davat normalna reakcia),no ako tova e na4ina da zapo4na rabota tuk-da si gyltam hap4etata,te niamalo da mi navrediat osobeno.Ot poznati razbrah,4e sy6to se typ4at s antibiotici-koi 6,koi 9 meseca.Molia spodelete opita i mnenieto si.Moje pyk vsi4ki da sme"jertvi"na edin i sy6t doctor!?!Moiat e monrealtska poroda.Blagodaria!



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Darling]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано15.11.02 11:06



Доктора с 6-те диоптъра е луд. Аз на твое място бих избягвал мантуто на всяка цена. Казваш че си алергичен, навремето ти е било правено и си развил много силна алергична реакция с обрив по цялото тяло и с леко задъхване. Никой доктор няма да посмее да ти го направи ако го погледнеш в очите и пуснеш тази опашата лъжа. И понеже не могат да ти направят манту алтернативата е ESR заедно с рентгенова снимка на белите дробове, които ще са нормални и толкова.

Иначе лекарствата за туберкулоза не са толкова безвредни и макар че когато я имаш, ползата от тях много пъти да превишава потенциалните странични ефекти, то като не си болен...

Поискай рентгенова снимка и ESR и ако са нормални попитай доктора с какво основание те излага на потенциалните ефекти на антитуберкулозните лекарства - няма да му е лесно да ти отговори. Никой не лекува резултат от манту! Пък и винаги можеш да поискаш "second oppinion"
Твой - PRN



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Darling]  
Автор @@ (песимист..)
Публикувано15.11.02 19:04



Doktorat e naj-verojatno na procent ot izpisanite lekarstva. Ti lud li si, za 6 meseca 6te ti se razkaje igrata...Edinstvenoto hubavo ne6to e 4e 6te si sas za6tita ot triper prez tova vreme. Nikoj ne moje da te nakara nasila da si pravi6 izsledvanija, o6te pove4e da pie6 lekarstva.. Otkazva6 s uvajitelna pri4ina i tolkova..



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: @@]  
АвторMoniT (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 19:11



Kogato Canada priema imigranti edno ot med. iziskvanija e da se napravi X-ray snimka na belija drob, za da se izkljuchi nalichieto na TB. Na vas ne vi praviha takava?



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Darling]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 19:47



Estestveno, lyd e doktorat, koito predstavete si ne e zapoznat s izlkjuchitelno kachestvenite protivotyberkylozni vaksini, na koito nie vsichki balgari sme zertva; sashtijat doktor, koito ne se e pointeresyval che na nas sa ni praveni rentgenovi snimki predi da doidem - ne go e sram; i nai-vaznoto lydijat my doktor se machi da predpazi ostanaloto naselenie ot tyberkyloza - ama che tap doktor, ta ne znae li toi che nie sme balgariii, exe! Abe, skapana Kanada, kakvo da pravish!



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: chovechka]  
АвторKoment (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 23:00



Разбрахме бе човечке че в Канада всичко е супер и на всякъде другаде гола вода.Радвай се нали за това си мечтала.Що се отнася до ваксината на нищо не сме жертва а доктора наистина е загубен защото тая ваксина се прави навсякъде в Европа и ако си беше научил добре уроците щеще да го знае.Да не говорим че винаги може да изиска ренгенова снимка или изследване на храчките ако има съмнение.Пък нека да не отваряме темата сега за "висококачественото" канадско здравеопазване.




Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Koment]  
АвторDarling (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 09:18



Abe,praviha mi i XR na belite drobove,i na vseki 4 sedmici hodia pri prokletia doktor,da mi praviat dopalnitelni izsledvania na kryvta(veroiatno proveriavat za6to sam jiv o6te)-taka 4e ne smeia da spra antibiotika,4e toku vij me uvolnili ot rabota.A ina4e medicinskoto u4rejdenie si go biva-Centar za tropi4eski bolesti kym McGill univercity.Ili si vyrzvat ga6tite,ama mnogo zdravo ili im e takava firmenata politika.Samite lekarstva sa bezplatni,blagodarenie na 6tedroto sponsorstvo na pravitelstvoto.No glavno vaprosa mi e ima li drugi takiva,prinujdavani da se lekuvat ot veroiatnostno byde6to zaboliavane za da bydat vzeti na rabota??!!??Az znam pone o6te za 1 4ovek.Blagodaria!!!



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Darling]  
Авторsun (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 12:02



ne se pritesniavai. prez 90-te rabotih v germania v edna klinika, kadeto praviha izsledvania na vsichki sluziteli i na vsichki iztochno-evropeizi reakziata beshe pologitelna. praviha ni dopalnitelni izsledvania - snimki i t.n. okaza se che nikoi ne e bolen, i lekarie kazaha, che se dalzalo na vaksinite, s koito sme bili vaksinirani v bivshia soz.lager navremeto. antibiotizite mogat dai ti uvrediat chernia drob, taka che vnimavai s tiah.



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: Koment]  
Авторchovechka (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 15:44



Neshto da kazesh dopalnitelno po vaprosa - sled po-dolnoto izkazvane na SUN? Tochno tova imah predvid.
Nikoga ne sam pravila obobshtenija nito za Kanada, nito za drygade. Tova varhy koeto iskah da obarna vnimanie otnovo e nastroikata na novodoshlija balgarin (nikogo ne obizdam) - tykashnite doktori sa lydi, a nie znaem vsichko! Po toja nachin s rogata napred ne stava. Tova e prichina za neydovletvorenostta na povecheto hora!
A kanadskoto zdraveopazvane e bezobrazno, no sravneno s tova koeto bi trjabvalo da bade, a ne s balgarskoto!
Ti si inteligenten chovek, no mnogo ogorchen, nadjavam se che neshtata shte ti potragnat. Naposledak chyvam che v Ontario shte ylesnjat lizenziraneto na chyzdestranni doktori. Zashto ne probvash?



Тема Re: Tuberkolozni li sme vsi4ki ot BG????нови [re: sun]  
АвторLupi (Нерегистриран)
Публикувано17.11.02 02:18



Tchak puk na vsichki....Vie parvo prikazvate a posle mislite (ako izobshto mislite)
Bulgarska rabota.....I v kosmosa da idete sashtite si ostavate.Smeshnizi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.