Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 01.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Обобщениенови  
Авторlvona (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 14:34



ОК, вече могат да бъдат направени и изводите.

1. Нивото на Аксес остана неизяснено. От тази тема, както и от други теми, стана ясно, че
 той се появява винаги “когато е необходим” /т.е. почти непрекъснато е в нета/. Той е достатъчно горд за да отговаря на такива въпроси, каквито задавам аз /въпреки че няма нищо лошо някой, мислещ себе си за успял, да сподели опит, без да навлиза в подробности за личния си живот/. Но явно има върли защитници. Толкова яростни, че чак възникна съмнение относно това дали пък те не са негов образ и подобие, т.е. самия той. Успява да играе тенис, както и да ходи на риба. Също така не му липсват и ласки от противоположния пол /в една друга тема казва, че има кой да го целува/. Т.е. той е ангажиран поне 24 часа в денонощието. Честна дума, не ми е ясно кога успява да работи, за да постига това свое ниво.
 Въпреки неяснотите около прословутото негово ниво, едно нещо е напълно ясно – НИЕ НЕ СМЕ МУ НА НИВОТО. Този, който подлага на съмнение това твърдение е просто тъп български еснаф, който се интересува най-вече от двора на Вуте. Не е ясно дали говорим за интелектуалното, материалното или пък някакво друго ниво на прочутия Аксес. Дори не става ясно към какво точно трябва да се стремим, но нейсе. Ние сме толкова ограничени в мисленето си, че стремежите ни се свеждат само до това да си вземем визите и да хукнем към Канада, без да си даваме реална сметка какви ужаси ни очакват там. Аксес е нещо като пътеводна звезда, огряваща трънливия и изпълнен с опасности път към неизвесността.

2. Образованието
Тук мненията са две. Едното твърдение е, канадската система на образование е такава, че кара децата ни да ходят с удоволствие на училище и преподавания материал се усвоява във възможно най-пълна степен, защото се поднася в подходяща форма. Българските деца, които с нежелание са посещавали училището в България, в Канада стават неузнаваеми – ходят с удоволствие, учат с удоволствие и, едно от важните неща, там се чувстват личности. За разлика от България, където учителите получават 250лв. заплата и преподаването им отговаря на тази мижава сума, затова пък си позволяват да крещят на децата ни и без никакъв срам да им обясняват, че са тъпи и т.н. В резултат децата ни или губят пълен интерес, или пък по-тихите и затворени стават още по-тихи и затворени, т.е. убива се всичко личностно в тях. Разбира се, както и навсякъде, тук също има изключения, но пък те все повече и повече намаляват.
Другото твърдение е, че всеки новозаминаващ не си дава сметка колко е пагубна за децата му канадската система на образование. Овен че е за бавноразвиващи се, децата растат между всякакви педофили и наркомани. Но докато родителите се осъзнаят, вече са минали 3-4 години от живота им в Канада. Децата така са се потопили вече в средата, че не е възможно връщане обратно или пък предприемането на други мерки. Тръпки ме побиват.
Истината винаги е някъде посредата, но аз съм склонна да вярвам повече на майките, смятащи канадското училище за добро.

3. Здравната система – много е зле, чака се с часове пред лекарските кабинети, ако въобще човек успее да стигне до тях. Склонна съм да повярвам, че частично отговаря на истината, но пък не и чак в такива мрачни тонове. Още повече, че откак в България “работи” здравноосигурителната каса всички ние сме тренирани с висене с часове пред лекарските кабинети и никакво внимание вътре, ако въобще нашия семеен лекар е в кабинета си. Изходът е един – отиваш в частна клиника. Та канадската система едва ли може да изненада тренирания българин.


4. Българите в Канада живеят зле, образованието им се признава до бакалавър, т.е. те са неоценени, работа не се намира, а ако се намери, то тя е неквалифицирана. Дори и работата да е по специалността, първото поколение емигранти по никакъв начин не може да успее да постигне нещо. Живи да ги ожалиш! Всъщност исключение, разбира се, прави Аксес, който е постигнал ниво, което с думи прости не може да бъде описано. Братя българи, сигурна съм, че и там, както и навсякъде по света, парите не растат по дърветата, те се изкарват с много труд и са резултат от положени дългогодишни усилия. Т.е. искам да кажа, че ако човек е достатъчно упорит и през първите 2-3 години успоредно с работата успее да си приравни дипломата към тяхната магистратура, то през следващите години ще може и да се похвали с по-значителни успехи.

Ами това е. Ще поживеем – ще видим. Важен е личния опит и вътрешната нагласа, също така каква е конкретната цел. Моята определено не е недостижима, както и не очаквам фанфари за моето пристигане. Знам какво ще оставя в България и искам в Канада да успея да поддържам същото ниво /мисля, че е постижимо/. Също така искам хората около мен да са усмихнати и любезни, а не навсякъде да цари грубиянщина /което за съжаление в България е масово явление/. И разни други такива неща. Мисля, че не е кой знае колко за страна, която е сред първите 10 по стандарт на живот.



Тема Re: Обобщениенови [re: lvona]  
АвторRosiza (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 15:21



Satva6 dosadna.
Pak kato doide6, togava pravi obob6teniata.Samo 4e togava sigurno 6te se skrie6 v dupkata si, ili 6te si smeni6 nika za ne se razbere za golemia zavoi v stanovi6teto.Koito visoko hvar4i otvisoko pada.



Тема Омръзна минови [re: lvona]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 15:43



от компелксите ти за величие и от натрапничеството ти.
В България е пълно с хора с по няколко висши, но те не се бият в гърдите за това като теб на Интернет.
Писна ми от романите, които пускаш тук през ден, изпълнени с омраза, откровенна завист и още толкова Бай Ганьовско любопитство.
Много хора ти казаха, че не е важно кой какво работи къде и как живее. По- важно е дали помага на останалите или не.
По този единственно важен за мен критерий, твоята оценка е 2 а тази на Аксес е 6.
За да не се повтарям ще избегна това което се писа преди мен.
Но държа да те помоля, най културно да освободиш клубът от натрапчивото си присъствие (и без това разбрахме че не ти харесвал).
Дано намериш това което търсиш в Канада. Макар че имайки предвид еснафският ти манталитет, да надничаш през рамото на съседа, не си за Канада. Там въпроси за личният живот, или колко пари правиш, са признак на лошо възпитание.
По всичко личи, независимо от дипломите с които се хвалиш, имаш още доста за учене от книгата на живота.



Тема Re: Обобщениенови [re: Rosiza]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 17:33



Naplno sam sglasna s Rosiza!!!

I Ivona, taia tvoiata agresivnost te savetvam da si ia ostavch udoma, v BG, 4e tuk chte ti struva mnogo skapo, ako doidech s neia!

Ne sluchai starilo, a sluchai patilo- spomni si go dobre tova! Jalko, che v tovia sluchai chte e mnogo kasno, poneje ti sega si hermetichna za vsiakakvi mnenia, osven za tvoeto sobstveno. Dano puk pone saberech kuraj da si kajech pak mnenieto, no veche ot drugata strana na okena... Koi znae kakvo li chte e to! Kolko sa smotani v Canada moje bi?!



Тема Re: Омръзна минови [re: Kpacи]  
Авторhehe (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 18:22



zashto be, jenata izkazva mnenie, zabraneno li e? koi ste vie, che da kazvate, koi kakvo trebva da pishe, i kakvo ne. i aide stiga s taia esnafshtina, vsichki bulgari sa malko ili mnogo takiva, osobeno pyk tezi v chujbina. osobeno pyk tezi, koito predi tova ne sa izlizali ot kyshti, kato sa bili v bg. na mene mi haresva stila na ivona. samo, che povecheto tuk niamat i kapka chustvo za humor i ne mogat da zacepiat tynkia sarkazym. jenata govori umno i si lichi intelekta i, za razlika ot povecheto tuka, koito ili pishat po edin i sysht nachin (t.e. sa edin i sysht chovek) ili psuvat. kato ste takiva "intelegenti" napishete neshto smeshno, napravete drugia na lud s humora si. edinstvenia koito izkarva izvyn nervi drugite tuk e ivona. e i acces s typotata si:). pone mene mnogo me drazni kolko e typ i prozrachen. ama to transparentnostta bila dobro kachestvo.



Тема Za heheнови [re: hehe]  
АвторRosiza (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 18:36



Da inteligentna e za takiva sme6kovsi kato teb.Kato ti sa pravi niakoi na lud- napravi 6efa si(ako izob6to ima6 takav), 6to idva6 tuk da si izliva6 ne6tastnata du6iza.I moje da si siguren 4e ne sam edin i sa6to 4ovek s Access(i toi hi4 ne me valnuva, taka kakto i ti),pak moje bi ti si toi, i se zaiajda6 sam s sebe si ta da si misli6 4e niakoi se interesuva ot tvoite he-he i ha-ha.
Edno e sigurno- i dvamata s Ivon4eto ste edni i sa6ti dosadnizi.
Kato se izhvarlite - sled tova 4ovek da ne vleze tuk.Pak znam li?Moje bi ti si tia.



Тема Re: Омръзна минови [re: Kpacи]  
Автор Jessy Ventura ©®™ (P.Eng)
Публикувано01.08.02 02:32



".....Много хора ти казаха, че не е важно кой какво работи къде и как живее. По- важно е дали помага на останалите или не......."
po-vajno e da se pomaga????
hahahahahahahaha
na hora koito biha ti blagodarili ili napravili nesto za tebe, moje bi,. no na takiva, koito samo chakat da vzemat bez da davat.....hahahahahahahaha
koito e maloumen da im pomaga

jessy_ventura@shaw.ca
members.shaw.ca/jessy_ventura/home.html
ICQ 143689921


Тема Re: Омръзна минови [re: hehe]  
Автор Jessy Ventura ©®™ (P.Eng)
Публикувано01.08.02 02:35



Viarno e!

jessy_ventura@shaw.ca
members.shaw.ca/jessy_ventura/home.html
ICQ 143689921


Тема Re: Омръзна минови [re: Jessy Ventura ©®™]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 02:43



Jessy Ventura ©®™,
ti si drugia dosadnik v toia forum.Ot kade se praknahte takiva?
I edno si pee6:Acces, ta Acces.Tova ti e mai-zelia svetogled.



Тема Re: Омръзна минови [re: hehe]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 15:23



Ивона била интлелигентна? Незнам как може да се нарече интелигентен човек,които казва че добро стечение на обстоятелствата е че родителите му са починали (изобщо как ли може да се нарече). От тук нататак коментара е излишен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.